Бременна съм, а той не иска детето

  • 36 267
  • 264
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 221
Началото на 3 месец, 10 г.с.

# 226
  • Мнения: 507
Още е рано, мисля, че можеш да абортираш, ако решиш това трябва да се случи много бързо, преди плодът вече да се оформи като човек, преди това все още не е. Избери какво е по-добро за теб, а и за бебето, ако решиш д го износиш

# 227
  • Мнения: 6 166
Това задъхване е точно от паническа атака. Веднага се махайте от този дом да не си повредите психиката на детето за цял живот. Взимайте си и болнични до края на бременността. Щом го искате детето - рязко трябва да отрежете всякакви неща, които могат да му/й попречат. И си се фокусирайте върху хубавото.

Относно годеника. Събирате си една дамска чанта с неща и се изнасяте. Без предупреждение. Без обяснения. И без това скоро дрехите ви няма да ви трябват за поне 2-3 години (освен ако не тръгнете на спининг и бокс веднага след раждането Simple Smile ). Нека родителите ви да му звъннат и да го уведомят, че поведението му е неприемливо и с цел добруването на внука да не се приближава до вас, а ако има да ви каже нещо - през тях.

Може да е временно изтрещяване. Някои мъже ги хваща в началото на бременността, други след раждането. Той да си се оправя. Ако не е адекватен, или се оправя или хваща пътя. Мъже на тоя свят много.

Вие си се занимавайте какво коя седмица се развива и кой ще ви е подкрепа в бременността. После може и да си оправите взаимоотношенията с годеника, а може и да не ги оправите, но сега нямате емоционалния и психически капацитет да сте бременна и да сте стожер на връзката.

# 228
  • Мнения: X
Не звучи нормално това с ревността и налудничави обвинения, докарващи жената до сривове. А преди най-вероятно не е било в рамките "на нормалното", тя просто си е затваряла очите за тънките опити за контрол/манипулация. Ревността е червен сигнал за ненормална психика.

Тоя като нищо да има личнстово разтройство (психопатия).

Дали ще родите бебето или не е Ваш личен избор. Ако решите да отгледате детето, най-добре и за детето, и за Вас, е да не сте във връзка с този човек. Токсично е.

# 229
  • София
  • Мнения: 24 839
Не мога да разбера, как си представя да роди от този човек и да се крие при родителите си, да е длъжна да му дава детето и въобще да остане във връзка цял живот с него?

# 230
  • Мнения: 6 166
Всичко е индивидуално. Тук тя пише, че го иска детето. Ако не го искаше, щеше да е лесно. Също, може да го запише без баща.

# 231
  • Мнения: 6 166
Статия за доказана връзка между стреса от
9/11 при бременни и PTSD (пост травматичен стрес за цял живот) при родените деца

https://www.sciencedaily.com/releases/2005/05/050503153904.htm

https://www.theguardian.com/science/neurophilosophy/2011/sep/09/ … ransmitted-trauma

# 232
  • Мнения: 7 006
И ветринарите знаят,че стреса се отразява на бременността при животните,какво остава при човека..
Бих посъветвала да направиш аборт,но..Едва ли ще седнеш да мислиш за детето и бъдещето му,мислиш за себе си и как ти искаш "бебенце",но не и за това какъв ще бъде животът му след това..
Нищо де,масово жените сме така,после се усещаме какви сме ги натворили,когато детето започне да расте ..
Отностно партньорът,ако ми беше дъщеря,щях да ти кажа да го зарязваш без право на втори шанс,щото светиците така и така сме множко на тая земя,гледай си живота и никога не позволявай на никого да те третира като отрепка..И запомни едно нещо..С теб ще се държат така,както ти позволиш.Ако имаш навика да го играеш жертва,ще привличаш все такива индивиди,които пък ще имат желанието да те мачкат..Баланс в природата.

# 233
  • София
  • Мнения: 4 303
Аз би си тръгнала незабавно и бих си отгхледала детето сама. Да не четем после пак за нов Викторио, който уби жена си и детето си. Щом имаш финансова независимост и подкрепа от близките какво се кумиш?

Малоумник! Ще докарва бременната си жена до такъв стрес. Я, шут в г..а!

# 234
  • Мнения: 5 468
Съжалявам за ситуацията, в която се намираш. Човекът явно не е загрижен за състоянието ти. Първият триместър е най-рисков за бременността и точно сега ти трябва спокойствие. Но щом това, че си бременна не го спира да те тормози, представи си като родиш. Патологичната ревност е много опасно състояние, така че изобщо не е шега работа това, което се случва. Промяна едва ли ще настъпи, защото тези хора не се променят.

От друга страна, децата са голямо щастие. Така че с или без баща, е прекрасно да си майка. Хората в живота ни са преходни, но децата остават за цял живот. Затова сега най-важно е да помислиш за здравето и доброто на бъдещото си дете. Всичко друго трябва да е на заден план. Начертай си план как би могла да се справяш без бащата-финансово, физически и т.н. Ще ти е трудно в началото с новата ситуация, но лека полека всичко ще се нареди. Ако, пък, решиш да останеш с него, ежедневието ти ще е само викове, караници и стрес. В тази ситуация ще трябва да стискаш зъби. Ти прецени колко ще можеш да понесеш.

# 235
  • София
  • Мнения: 82
Аз мисля, че е доста егоистично да задържиш детето, след като бащата не иска деца за момента! Това не е кола или някоя дрънкулка. Трябвало е да бъдете по-отговорни. Детето наистина променя целия свят на човек и след като бащата не желае да го прави, не би трябвало да му налагате ситуацията. Това дете не е само Ваше, голяма егоистка сте!

# 236
  • Мнения: 2 887
Аз мисля, че е доста егоистично да задържиш детето, след като бащата не иска деца за момента! Това не е кола или някоя дрънкулка. Трябвало е да бъдете по-отговорни. Детето наистина променя целия свят на човек и след като бащата не желае да го прави, не би трябвало да му налагате ситуацията. Това дете не е само Ваше, голяма егоистка сте!
Именно, това дете не е само нейно, и отговорността също! Разбира се, че е трябвало да бъдат по-отговорни, и двамата!
Дай да мислим нещастника, който е създал това дете, а момичето и нейното здраве - не?

# 237
  • Мнения: X
Мъхъм, трябвало е да е била по-отговорна. И понеже тази нейна отговорност е в минало време, а бебето, с което е бременна е в настоящето, госпожа Цветуна какво предлага? Бременната да върне доставката или просто да утрепе бебето, за да постъпи отговорно към бащата?

# 238
  • София
  • Мнения: 82
Това какво ще прави тя си е нейна работа! Аз казвам, че ако задържи детето, а пък бащата не иска дете е егоистично! . Поставяйки се на мястото на баща, който не иска такава отговорност и някой да ми я натрапва, не бих се чувствала ок.  Истина е, че и двамата са отговорни за случката. Искрено съжалявам, че го казвам, защото е много тежко да изгубиш дете, дори и неродено, но като си направил грешка, ще си носиш последиците.
 Същество thewishmaster (понеже не ти е ясен пола), аз не съм в позиция да избирам, а жената, авторка на темата.Сама да мисли какво да прави. Може да иде на терапия, където да си изясни нещата и да вземе решение. Аз посочвам, че има 2 страни в случая, а много често жените взимат еднолични решения, което изобщо не е правилно!

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 17:03 от cvetunia

# 239
  • Мнения: X
Това какво ще прави тя си е нейна работа!
В такъв случай, вещество Цветуна, коя си ти, че да ѝ вменяваш чувство за вина и дори да си позволяваш да пропагандираш правенето на аборт, само защото бащата не се е сетил, че презервативите са изобретени и дори вече са в употреба?

Общи условия

Активация на акаунт