Как се грижите за лицето си

  • 2 520
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Никога не си мия лицето със сапун. Сутрин слагам очен крем и дневен крем - на лицето и на шията. На Ла Рош за суха кожа. Вечер почиствам с тоалетно мляко ( в момента на Гарние розовата серия за суха и чувствителна кожа ) и после нанасям нощен очен и нощен крем за лице. Обаче не го правя всяка вечер, когато ми се спи пропускам.  Crazy

# 16
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Сутрин и вечер се мия с лосион за мазна кожа. Някакъв, който почиства порите в дълбочина. Сменям ги. В момента съм с Гарниер Пюр. Доволна съм.
1-2 пъти седмично си правя почистване на лицето(разбирай механично Laughing).
1-2 пъти седмично си го обтривам със сода бикарбонат. Sick Знам, че е 21 век, ама на мен си ми действа добре содичката.
И един път седмично си слагам глинена маска.В момента съм с Ейвън. Не ползвам все още кремове никакви. И такива със защитни фактори. Кожата ви е тъмна и лятото само от ден бродене по магазините например, ми потъмнява.  ФДТ също не ползвам. Само пудра, компактна.


Имам и няколко правила:

-никога, ама никога не си лягам с грим(даже да е само спирала), ако ще да се прибера 6-7 сутринта.
-никога не си мия лицето със сапун
-никога не пипам и не изтисквам, ако ми излезе някоя и друга пъпка. М/у другото за пъпки използвам един антибиотик Baneocin, маз(щото има и пудра, та някой, ако реши да го пробва, да не го обърка)

Последна редакция: пт, 19 май 2006, 23:35 от fam

# 17
  • Мнения: 139
Fam, прочетох, че си с мазна кожа и този метод със содата е много интересен. Не ти ли се възпалява кожата? Трябва ли да е навлажнено лицето? След тази интересна процедура, нанасяш ли крем? Искам да те попитам и за антибиотика - локално върху пъпките ли го нанасяш или си го "пиеш"?Очаквам повече подробности!

# 18
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
MANIA, това със содата го правя, когато съм в банята. Естествено, аз съм всеки ден в банята, но содата не я прилагам всеки ден Naughty, защото все пак си е грубо средство. Както съм писала, 1-2 пъти седмично, обикновено след механично почистване на комедоните. Затова, ако решиш да го правиш, внимавай. Ти си познаваш кожата най-добре.
Та, да, в/у мокро лице. Обтривам внимателно. Не натискам и не прекалявам. Сега, само да уточня, че моята кожа изобщо не е чувствителна , та възпаления досега не съм получавала никакви. Крем след това също не използвам.

А иначе за антибиотика, маз е, както написах по-горе. Прозрачен е. Така, че преспокойно си ходя с него из квартала. Слага се тънък слой в/у пъпката. Ускорява заздравяването. Струва ок. 2.60 лв.
Освен това съм мн. доволна от продукта на Ейвън--"ответен удар против пъпки". В една малка тубичка от 15ml. Него го слагам преди лягане само.

И последно за всички, които биха се заинтересували. Пъпчиците по гърба(при мазна кожа е често срещано явление) си ги изчистих с трици от кестен. Мн. съм доволна. Знам, че сигурно не откривам топлата вода, ама никога не бях ползвала такива трици и реших да пробвам... Peace

дълго стана, сори

# 19
  • Мнения: 139
Благодаря ти Fam! Но за триците от кестен направо ме разби (използувала съм някои продукти, но не помагат)!!! Още сутринта отивам да ги потърся някъде и веднага ще ги пробвам.

# 20
  • Мнения: 324
аз пък сутрин, след като си измия лицето с вода, направо нанасям дневен хидратиращ крем, в момента съм с един на Лореал с Бозвелокс. Пудра и ФДТ не ползвам, само спирала, сенки, червило, гланц и ружче. Вечер задължително, ама задължително си свалям грима с вода и сапун, а после незабажвно слагам нощен крем, сега съм на Мерц. Иначе маски не си правя  , непрестанно си обещавам, че започвам от утре Embarassed От време на време си правя само пилинг. Но винаги, когато беля краставици си обтривам с всяка обелка лицето  Simple Smile

# 21
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Благодаря ти Fam! Но за триците от кестен направо ме разби (използувала съм някои продукти, но не помагат)!!! Още сутринта отивам да ги потърся някъде и веднага ще ги пробвам.

Е, ти сега не очаквай абсолютно всичко, като с магическа пръчка да се махне, но все пак има значит. подобрение. Прилагала съм ги 1 месец някъде и продължавам. Утре пак ще си купувам, но проблемът е само, че трудно се намират. Явно малко жени през 21в. ползват такива методи. Laughing

# 22
  • Мнения: 332
Сутрин си измивам лицето с гел-пяна Oligo25 na Виши слагам околоочен и слънцезащитен крем и двата на Академи.Вечер си измивам отново лицето със същата пяна и слагам околоочен и нощен.Имам и три маски за лице-хидратираща глинена и ексфолираща от SPA серията на Avon.

# 23
  • Мнения: 4 358
Страхотни сте, точно от такива подробни обяснения имах нужда   bouquet
От прочетеното стигнах до извода, че направо безотговорно си се отнасям към лицето  Embarassed Embarassed Embarassed Околоочен крем никога не съм ползвала, май ще трябва да си купя  Embarassed Набелязах си и някои марки... помогнахте ми много  Hug

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Веднъж в седмицата докато си мия косата си правя маска на кожата на цялото тяло с хума.......
Преди сън си намазвам лицето с някакво масло- зехтин, от пш. зародиш или друго..........
Не си глезя или изнежвам кожата- не мисля, че е добре за нея..........
Всяка сутрин си мия лицето с ледена вода.......докато замръзне

# 25
  • Мнения: 1 107
Болна тема  Sick
Сутрин - facial wash, крем за очи и за лице, вечер - почистващо мляко и почистващия флуид на детето  Embarassed
От време на време - facial scrub, веднъж седмично - стягаща маска, а веднъж мечно задължително на козметичка и 1000 процедури по почистване ooooh!
Но всичко е до кожа, защото от моята все още има какво да се желае  Sad
Може би трябва да мина на кремове за над 100 лева  #Cussing out

# 26
  • Мнения: 296
използвам всичко на Виши за нормална кожа в синята гама са.Почистващо мляко, тоник,измиваща пяна и зеленото(през лятото) кремче олиго, а розовото през зимата.Екпериментирам и с друга козметика( Лореал), но си се придържам винаги към Вишито и така от вече поне 7 години, за мен е най-добрата Peace

# 27
  • Мнения: 139
Fam, моля те помагай! Излезнала съм от нас около 11 h. и съм се прибрала може би преди половин час - не ги открих тези трици от кестен. Къде ги намираш?

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Сутрин си мия лицето, след което го обтривам с бучка лед/много добре ми действа/Слагам един антистрес гел на Суйс формула с краставица.Рядко се гримирвам.Вечер след като си почистя лицето намазвам с резенче лимон.С мазна кожа съм.Маски правя предимно от глина или разни такива домашно приготвени Peace

# 29
  • Мнения: 5 103
Сутрин се пръскам с термална вода после хидратираш крем на Клинк, после ФНД/задължително, зиматапокривен, лятото със защитен фактор и хидратираш/, вечер свалям грима с мокри кърпички и после се пръскам пак с термална вода.
Околоочен крем доколкото знам се използва за над 25години така ли е????????/

Общи условия

Активация на акаунт