На море в Турция - тема 49

  • 131 002
  • 803
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 539

На първа страница има коментар.

# 616
  • Мнения: 1 311
Въпроса ми е до тези, които вече са ходили до Турция.
Как стоят нещата с телефоните? Още в БГ изключвам интернета. Ами ако някой ме търси....? Чух че е доста скъпо. По време на пътуването може ли да се прихваща с wi-fi?

# 617
  • Мнения: 87
Титаник  Лара някой мнения

# 618
  • Мнения: 44

На първа страница има коментар.

Благодаря, но бях видяла коментара.
Исках ако някой има по-нови впечатления да ги сподели.

# 619
  • Мнения: 565
Въпроса ми е до тези, които вече са ходили до Турция.
Как стоят нещата с телефоните? Още в БГ изключвам интернета. Ами ако някой ме търси....? Чух че е доста скъпо. По време на пътуването може ли да се прихваща с wi-fi?

Зависи от оператора ти и от тарифният ти план.
Аз не си го спирам, НО имам за 1,99лв на 24 часа --200мв интернет и 1000 минути и 1000 смс.
стандартните цени на Мтел са скъпи да 2,90 входящо и 6,90 изходящо.
wi-fi може да си хващаш навсякъде по всяко време --стига да има.
то не се отразява на сметката ти, но най добре попитай при твоя оператор.

# 620
  • София
  • Мнения: 1 423
Въпроса ми е до тези, които вече са ходили до Турция.
Как стоят нещата с телефоните? Още в БГ изключвам интернета. Ами ако някой ме търси....? Чух че е доста скъпо. По време на пътуването може ли да се прихваща с wi-fi?

Зависи от оператора ти и от тарифният ти план.
Аз не си го спирам, НО имам за 1,99лв на 24 часа --200мв интернет и 1000 минути и 1000 смс.
стандартните цени на Мтел са скъпи да 2,90 входящо и 6,90 изходящо.
wi-fi може да си хващаш навсякъде по всяко време --стига да има.
то не се отразява на сметката ти, но най добре попитай при твоя оператор.

Ако си някъде до гръцките острови хващаш техните оператори и говориш на евро цени. Вайбъра върши работа, ама бая хотели са с вифи само на определени места, не навсякъде има нет и обикаляш като простинал кон, докато намериш сигнал. Какво имаш предвид "по време на пътуването"...докато си в рейса ли, или вече в хотела?

# 621
  • Мнения: 1 311
Въпроса ми е до тези, които вече са ходили до Турция.
Как стоят нещата с телефоните? Още в БГ изключвам интернета. Ами ако някой ме търси....? Чух че е доста скъпо. По време на пътуването може ли да се прихваща с wi-fi?

Зависи от оператора ти и от тарифният ти план.
Аз не си го спирам, НО имам за 1,99лв на 24 часа --200мв интернет и 1000 минути и 1000 смс.
стандартните цени на Мтел са скъпи да 2,90 входящо и 6,90 изходящо.
wi-fi може да си хващаш навсякъде по всяко време --стига да има.
то не се отразява на сметката ти, но най добре попитай при твоя оператор.
Сега си погледнах в My telenor и видях че в роуминг пакети в Зона Европа имам за 19 лв 200 МВ за 7 дни.
Това ми се струва доста малко Sad

# 622
  • Мнения: 413
Здравейте отново,
Искам да попитам дали имате впечатления от следните хотели:
Хотел  – Maxholiday Hotels Mare Belek 5*
Sensitive Premium Resort & SPA 5*
Kahya Resort Aqua & SPA 5*



Бях в Sensitive Premium през септември/октомври 2017, ето мнението ми:

Скрит текст:
Ходихме за 12 нощувки /от 25ти септември/ в Sensitive Premium Resort & Spa - Белек, Анталия. Хотелът е нов, функционира от 2016 и се намира в нещо като вилна зона, района е Boğazkent, на няколко км от Белек. Компактна малка територия, голям плаж на 10на минути пеша или с бусче. Чисти басейни, занимателна анимация, за всеки по нещо, хареса ми че не са натрапчиви. Сутрин започва с будене в 10ч с музика, йога, бели денс, аква аеробики, водни топки и т.н. Всяка вечер интересно шоу, най-добре беше пяна партито, уникално - танцьорки, бар с коктейли в епруветки и спринцовки, много беше готино. В основния ресторант - понеделник вечер азиатска, много суши, сряда турска вечер - много се постараха! Имаше тук таме морски дарове, риби, скара всяка вечер, тази вечер пекоха телешки пържоли, но не всяка вечер е така. Персонала са главно младежи, говорят руски почти всички, малко английски, немски и турски. По баровете има коктейли, но алкохола е главно местен. Басейна е много приятен, чистят го постоянно. Има малък кът с пързалки. На плажа има снек бар и много шезлонги. В морето има камъни и ви препоръчвам да си купите аква обувки (в хотела се продават по 10 евро). Иначе е пясъчен плаж, водата става бързо дълбока, топла е. Стаята е много модерна, голяма, с голяма баня и голям гардероб. Мини бара се зарежда всеки ден с коли, фанта, води, сокчета и бири. Терасата е голяма и е осветена постоянно от цветни лампи, които се контролират от хотела, но когато дръпнете пердето и затворите вратата на терасата не се виждат светлините и не се чува много шума. Като цяло спрямо цената си хотела е добър, на добро място. Има разбира се и много по-класни хотели, резервирайки тук трябва да сте наясно, че за тази цена това не е Риксос или Регнум и да не очаквате чудеса, но персонала се старае и хотела е много удобен. Бих казала, че това е бюджетен вариант на хотел в Белек и преимуществата му пред някои хотели в региона са, че е чисто нов и всичко е много свежо и чисто!
И за тези, които питат често за времето - беше много топло почти през целият ни престой, водата в края на септември - началото на октомври е топла и времето е чудесно!

За пътуването: много леко и приятно на отиване, хубав луксозен автобус, тръгнахме от София в 13ч. и пристигнахме в 10ч.-10:30ч. в хотела. Сложиха ни гривни веднага и за наше щастие се оказа, че закуската и след 10:30 си продължава та успяхме и хубаво да закусим. Настаниха ни в 13ч. в прекрасна стая на предпоследния етаж, може да видите снимките:
https://www.facebook.com/groups/305792086187204/permalink/1239370046162732/

Моля, някой модератор да го сложи на първа страница.:
http://bg-mam.ma/p/987866/35675258


# 623
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687

Winterflame, с коя агенция ходихте?

# 624
  • Мнения: 6
Въпроса ми е до тези, които вече са ходили до Турция.
Как стоят нещата с телефоните? Още в БГ изключвам интернета. Ами ако някой ме търси....? Чух че е доста скъпо. По време на пътуването може ли да се прихваща с wi-fi?

Зависи от оператора ти и от тарифният ти план.
Аз не си го спирам, НО имам за 1,99лв на 24 часа --200мв интернет и 1000 минути и 1000 смс.
стандартните цени на Мтел са скъпи да 2,90 входящо и 6,90 изходящо.
wi-fi може да си хващаш навсякъде по всяко време --стига да има.
то не се отразява на сметката ти, но най добре попитай при твоя оператор.
Когато ползваш wifi не се отразява на сметката.

# 625
  • Мнения: 198
Титаник  Лара някой мнения

Ние сме с резервация за там. В предната тема бях питала за мнения и получих две положителни от хора почивали там, едното на roje почивал преди доста време, а другото от една дама от миналата година.

Сега се колебая между Титаниците /Titanic Beach Lara в Лара и Titanic Deluxe  Belek в Белек/ И ако за втория има много и все положителни мнения тук във форума, то за първия не съм срещала нищо.
Искам да питам някой посещавал ли го и има ли отзиви от него. За Titanic Beach Lara ми е питането?
Аз съм бил в Титаник Лара преди 9 години, и в Титаник Делукс Белек миналата година.
Ако трябва аз да избирам бих избрал този в Лара, защото е на много по-хубаво място от Делукса.
Титаника в Белек е откъснат от света. няма нищо около него освен хотела. Плажът е на 2 км. от хотела и най-екзотичното нещо в него поне за мен бе външния отопляем басейн/което не Ви топли през лятото/  и вътрешната му архитектура. Предимството му е, че е нов и базата му е добра.
Титаника в Лара има страхотна територия, много озеленена, вътрешният му дизайн също е добър. Има доста екзотични кътчета, на много добро място е. Вечер има къде да излизате и да се разхождате. Летището е близо, Анталия е близо.
Концепциите и на двата Титаника са еднакви.



Ние бяхме миналата година в Титаник Лара. Хотелът е добър, има някаква класика в него, няма модерно и лъскаво излъчване, но е стилен. Чисто е, храната е добра, горе-долу разнообразна, но някак си беше съобразена повече с турския вкус. Имаше китайски ъгъл, но не съм взимала от там храна, турски ъгъл - повече готвени неща, приближаващи се до нашата кухня донякъде. Другото беше много, много, месо на грил - телешко, агнешко, пилешко, техните кебапи, един вид риба, опитваха се да я сменят всеки ден. На мен ми липсваха типично турските предястия, които никога няма да си играя да ги правя в къщи - сърмички, пълнени малки тиквички, чушки, кьопоолу /него си го правя вкъщи, де/, изобщо по-специфични неща. Голямо изобилие на сирена - чедър, овче, биволско, синьо сирене. Десертите нямаха свършване, както и много плодове.

Сега, за храната, говоря по-скоро, че ми се искаше нещо по-"гурме", но май-тези времена от преди 5 г. минаха /за всички хотели се отнася/. В резюме - много храна, вкусна и по-всяко време. В концепцията на хотела има и късна вечеря - беше страхотно понякога в 12 или 1 ч. през нощта да хапнеш топла супичка, или да си "прочистиш" вкуса от прекрасното Джони, черен етикет!, което се предлагаше на бара.Напитките са качествени /тези, които се сервираха на обяд или вечеря, нормални за хотелско изхранване/.

На плажа има снек бар, разделен на 2 - в едната част се сервираше по меню - спагети, бургери, пилешко филе, рибешко филе, салата. От витрина се взимат плодове или някакви десерти, напитките - от сервитьор. В другата част се предлагаше "пиде" и гьозлеме. Малко е еднообразно това предлагане от меню, но територията е малка, така че няма проблем да се обядва и в основния ресторант, но ние предпочитахме на плажа. До снек бара се предлага и сладолед, но не е нищо особено на вкус. А, и на пул-бара предлага фрапе!

За анимацията не мога да кажа много, защото ние не обичаме да ходим много-много, а и бяхме в началото на октомври, така че може и да не е била на 100%. Има 3 пързалки - една по-екстремна, една ролба с гумите и една змия - затворена от всякъде.

Плажът е голям, пясъкът е мъничко по-едър, но за мен, това е добре, лесно се чисти. Много шезлонги с тента, почти чист, в морето няма камъни. Почти полегат вход в морето, т.е. постепенно става дълбоко и дъното малко е
неравно. Плуваш навътре - нямаш дъно, връщаш се, пак няма, но тръгваш успоредно на брега и след 10 м. има дъно. Чисто е, без водорасли и щипалки.

Персоналът е любезен, камериерките чистят, но не се престарават много да правят фигурки. Предлагат се халати и чехли, отделно кърпи. Те, както и чаршафите са от много добро качество памук.

По нашето време имаше французи, скандинавци, англичани, средно количество руснаци, тук-там италианци. Повечето бяха с малки деца, с колички /е, то е училищно време/.

Като цяло - препоръчвам го /а и близо до летището - 15-20 мин. трансфер/.

Дописвам - на пешеходно разстояние има доста магазини, базарчета, става за вечерна разходка и малко пазар. Предлагането - почти навсякъде едно и също, цените леко варират, особено след малко пазарлък /ние не си падаме много по това/, не ми се видяха много високи, но все пак беше към края на сезона.

Последна редакция: чт, 22 фев 2018, 22:12 от galina_malina

# 626
  • Мнения: 743
Азия, много интересна информация. Ще ми се да видя и твои лични снимки към информацията. Simple Smile
Много и се иска да направя такова пътуване, но едва ли ще имам тази възможност.
Ще намеря време и за снимки,не мисля че сега е подходящо за подобни обиколки,и дали ще бъде -откъм сигурност им куцат нещата ,но всеки си решава.Извън позлатените клетки(ол. Инкл хотели)има доста интересни неща,стига да има желание да се видят,не само гледат....

# 627
  • София
  • Мнения: 231
[video][/video]Здравейте.Тази година за пръя път ще почиваме в кушадас в ефесия холидей бийч има ли някой  почивал там .Колебаехме се между палм уинкс бийч и ефесия и се спяхме на втория защито децата го харесаха повече но от коментарите които четох се съмняваю че сме направили  по добрият избор дано не останем разочаровани
[/quote
И ние сме резервирали в Ефесия Дано останем доволни .

# 628
  • Варна
  • Мнения: 765
Въпроса ми е до тези, които вече са ходили до Турция.
Как стоят нещата с телефоните? Още в БГ изключвам интернета. Ами ако някой ме търси....? Чух че е доста скъпо. По време на пътуването може ли да се прихваща с wi-fi?

Зависи от оператора ти и от тарифният ти план.
Аз не си го спирам, НО имам за 1,99лв на 24 часа --200мв интернет и 1000 минути и 1000 смс.
стандартните цени на Мтел са скъпи да 2,90 входящо и 6,90 изходящо.
wi-fi може да си хващаш навсякъде по всяко време --стига да има.
то не се отразява на сметката ти, но най добре попитай при твоя оператор.
Когато ползваш wifi не се отразява на сметката.
Точно, използвай WiFi, интернета в Турция е в пъти по-добър от този в Гърция. Нещо което ме учуди, първия път си мислех че я има някакъв интенет в Турция, я не, а то се оказа че е направо идеален. Реално, по интернет може да свършиш почти всичко което искаш да направиш по телефона.
Ако все пак ти се наложи да говориш, при теленор може да активираш 1-дневен пакет за 5-6лв. беше, през телефона като ти се наложи в Турция. Става през интернет страницата им или през приложението им. Това ми беше резервния вариант, е не ми се е наложило да го ползвам досега.

# 629
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Много внимавайте с телефоните. От хора дето не са взели мерки , работят им приложенията и говорейки без контрол навъртат сметки от стотици лева - един познат 700.Ние по принцип се опраяме само с лаптопа на уайфи.Абе не умряхме по седмица -  две без телефони Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт