Серклаж

  • 10 969
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 311
Dalinda011, така наречената "тапа" е една мукозната преграда, която изпълва маточната шийка и нейните каналчета. Консистенцията и зависи от много неща, в това число хормонални промени. Серклажът не може да задържи мукозата, ако стане прекалено водниста. Тази мукоза се опреснява непрекъснато, но ако имаш каквито и да са съмнения по отношение на вагиналното ти течение най-добре обсъди с лекар.

# 16
  • София
  • Мнения: 461
Може. Тапата ми падна в 5 месец, родих 2 месеца по-късно след нон-стоп лежане. Ако имаш съмнения, предупреди гинеколога си. В следствие падналата тапа и серклажния конец, е много лесно да си докараш бета хемолитичен стрептокок, затова трябва да се следят резултатите от микробиологията

# 17
  • Мнения: 188
Преди около 2 седмици имах като парче слузесто течение,аз си имам леко течение по принцип ,но такова не бях виждала,жълтеникаво на цвят,и сега от време на време имам такива моменти пак с такова еднократно течение,не знам дори дали е тапата...а др седмица съм при АГ-то,ще и кажа...
Може. Тапата ми падна в 5 месец, родих 2 месеца по-късно след нон-стоп лежане. Ако имаш съмнения, предупреди гинеколога си. В следствие падналата тапа и серклажния конец, е много лесно да си докараш бета хемолитичен стрептокок, затова трябва да се следят резултатите от микробиологията

# 18
  • Мнения: 39
Здравейте,другата седмица ми предстои серклаж,интересува ме упойката като пълната ли е илу е по лака,имам фобия от упойките,много ме е страх,в 17 седм.,съм почти,казаха че точно в тази седмица е добре да се направи серклажа

# 19
  • София
  • Мнения: 461
Обща упойка е. Заспиваш, но не те интубират и държи 20на минути

# 20
  • Мнения: 188
Като пълна е упойката,но не е нищо страшно.Аз за първи път влизах в болница и ми правиха нещо,много се притеснявах,но после се оказа,че няма за какво. Simple Smile Процедурата е бърза.
Здравейте,другата седмица ми предстои серклаж,интересува ме упойката като пълната ли е илу е по лака,имам фобия от упойките,много ме е страх,в 17 седм.,съм почти,казаха че точно в тази седмица е добре да се направи серклажа

# 21
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Здравейте момичета, искам да попитам някоя от вас има ли втора бременност след първа със серклаж. Моята история е следната : една бременност с близнаци и аборт в 22 г.с. след скъсена шийка. Следващата бременност успешна с поставен серклаж в 12 г.с. и лежане до последно. Нямах скъсяване нито някаква промяна на дължината на шийката. Та сеГА много искам да имаме и второ дете (първото на 1,8 год.) но ме притеснява дали бих могла да го износя , защото сега лежането няма да е възможно. А и честно казано след серклажа имах много болки и разни течения и с наложи да седя в болница 15 дни , а сега няма кой да гледа детето за толкова време.
Та ще се радвам ако някой сподели опит с втора бременност след първа със серклаж.

# 22
  • Мнения: 311
Здрасти Пипи, виж варианта с трансабдоминален серклаж. На мен ми го правиха в Токуда - Димитров и Танчев. Христов в Надежда също може да го направи.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 443
Аз не бих рискувала без.
Първата ми бременност приключи в 21 седмица.Докторът,който ми следи втората се кълнеше,че проблемът не е в шийката и не пожела да направин превантивен.И той си имаше доводи за това де.
Но в 21 седмица замалко да загубя отново бебето.За щастие ми сложиха серклажа преди това да се случи и бременността беше успешна.
Казаха ми цитирам ”При следваща бременност, задължително серклаж на време”
Та това е моя опит и това,че при мен така се е случило,не значи че и при теб ще е така.Имам детенце на 1г.8 м и ми е пределно ясно за какво тичане става въпрос 😂

# 24
  • Мнения: 4 749
Здравейте момичета, искам да попитам някоя от вас има ли втора бременност след първа със серклаж. Моята история е следната : една бременност с близнаци и аборт в 22 г.с. след скъсена шийка. Следващата бременност успешна с поставен серклаж в 12 г.с. и лежане до последно. Нямах скъсяване нито някаква промяна на дължината на шийката. Та сеГА много искам да имаме и второ дете (първото на 1,8 год.) но ме притеснява дали бих могла да го износя , защото сега лежането няма да е възможно. А и честно казано след серклажа имах много болки и разни течения и с наложи да седя в болница 15 дни , а сега няма кой да гледа детето за толкова време.
Та ще се радвам ако някой сподели опит с втора бременност след първа със серклаж.

Пипилота, моята история е точно като твоята. Аборт с близнаци в 23-а седмица и успешна бременност със серклаж. Моят лекар ми каза, че при евентуална бременност ще бъда задължително със серклаж отново и лежане у дома.

# 25
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Оххх толкова ми се иска още едно бебече но май няма да стане. С това лежане ще е проблем. Но нищо ще си гледам това живи и здрави

# 26
  • Мнения: 4 749
Оххх толкова ми се иска още едно бебече но май няма да стане. С това лежане ще е проблем. Но нищо ще си гледам това живи и здрави

Не се отказвай, щом искаш. Просто изчакай още някоя и друга година, ако смяташ, че сега не би се справила.

Общи условия

Активация на акаунт