Продукти или марки, които никога не купувате

  • 57 358
  • 589
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 197
Определено не купувам неща,които няма да ям или пия,но има едно нещо (може да се окаже,че не е само едно),което ям,но мразя да купувам и това е риба.В къщи пак мирише,но в самия магазин ми е отврат.Аз дори не я готвя,половинката го прави.
С киселото мляко ми е много трудно.Сякаш всички са безкусни и с вид на желе,а го обичам.

# 61
  • Мнения: 2 691
Не купувам плодове и зеленчуци, на които сега не им е сезонът. Например, сега не купувам пресни домати. Не са вкусни.

# 62
  • MI
  • Мнения: 11 803
Домати и ягоди през зимата и аз не купувам. Simple Smile Но бъркате вкусно с био - може да са пръскани 50 пъти ябълките и пак да са чудесни или нито веднъж и да нямат вкус - зависи от сорт, климат, почва. Но пръсканите със сигурност са много по-вредни от био ябълките.  В този ред на мисли, Ася, и аз откакто чух същата информация преди години силно намалих ябълките. Не са ми вкусни без кората....

Туон, прясната риба не мирише или поне не мирише лошо (в смисъл че има някои риби като хамсия, които имат специфична миризма, но са малцинство). Всъщност по това най-лесно може да се разбере прясна ли е рибата, защото е почти невъзможно да се замаскира за разлика от очи, цвят на кожа и т.н.

# 63
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
 В този ред на мисли, Ася, и аз откакто чух същата информация преди години силно намалих ябълките. Не са ми вкусни без кората....

аз си взимам местни стари сортове, които са дребни и по-кисели. обикновено са непръскани.
често ги ползват за сок, но някои ги продават.

# 64
  • Мнения: 9 197
nelig,имам предвид миризмата от многото риба в самия магазин.
Иначе,ако е прясна пак мирише,но не чак така осезаемо.
Миризмата е една от причините да не ям и месо.Мирише ми на кръв и това е.Blush

# 65
  • София
  • Мнения: 5 953
По принцип има старо правило, никога не се купуват зеленчуци и плодове извън сезона им. Няма как декември да има изобилие по пазарите и да очаква човек качество.
Всеки зеленчук се купува според сезона му, пък и плодове......
По- добре да се вземат замразени по фризерите. Фирмите ги замразяват когато са най - евтини  , в разгара на лятото, а тогава е най - малка вероятността да съдържат нитрати и по - лошото пестициди, Fearful
Пак,  няма гаранция , ама ще са по - малко.

# 66
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
проблемът е, че и когато дойде сезонът, пак не са вкусни.
ако са брани зелени, за да могат да издържат транспорта, няма как да са вкусни.

отделно, че се отглеждат сортове, които издържат на транспорт и складиране, оптически са перфектни, но нямат аромат и вкус...
ако ще и директно да откъснеш и да ядеш - вкус няма!

# 67
  • MI
  • Мнения: 11 803
Ася, на мен така или иначе ябълките никога не са ми били от любимите плодове, затова ги ограничих до когато правя някой сладкиш. Simple Smile

Туон, с много добре развито обоняние съм, дори прекалено. Но когато е наистина прясна рибата на практика няма миризма, само дето рядко се случва. Въпросът е дори да има някаква да е много лека, иначе по-добре да не се купува. Съответно и не всички рибни магазини миришат, зависи колко им е прясна стоката. С месото е малко по-сложно защото наистина кръвта няма как въобще да не се усети, но ако има друга миризма, значи не е точно прясно. В супермаркетите обикновено мирише около тези щандове много неприятно, особено около месото. Явно рибата ги е повече страх да не изтровят народа. Expressionless

Ето, риба без глава, намирисваща и странна замразена не купувам никога. Месо избягвам да купувам от супермаркети, макар че има и изключения, ако съм се убедила в качеството.

# 68
  • Мнения: 9 197
nelig,незнам,на мен ми мирише на риба във всеки магазин в който съм влизала.Дори на открит пазар за риба пак ми мирише.
Може и да си въобразявам.
За месото не коментирам.Никога не съм обичала да ям.

# 69
  • Мнения: 573
Не купувам маргарин, олио, всякакви боклуци в лъскави опаковки, кетчупи, горчици и въобще сосове, чипсовете винаги са ми били гадни, предпочитам да си нарежа на тънко картофи и да си ги опека на фурна с подправки, слънчогледови семки пакетирани също не вземам - купувам сурови и си ги пека, не купувам и прясно мляко от магазин, само от една местна млекарна, кисело само за закваска или при някакви спешни случаи, детето иска и нямам вкъщи примерно, на LB вземам, но пак им нямам много вяра, разни плодови млекца, колбаси, готови кайми (ходя в магазин, в който ми мелят месото), извънсезонни плодове и зеленчуци (е, няма да купя някой пластмасов зимен домат...), не купувам и хляб, много обичам, но това по магазините просто е отвратително, затова си правя или вземам от едно заведение, където всеки ден сами си пекат хляба в пещта, не вземам и бял ориз, само черен или кафяв, не на Крина, ужасни са им нещата. И шоколади не купувам, супермарчените са ми гадни, карам само на Гайо, едни шоколадчета на една великотърновска фирма Ела ООД и каквото си направя, понеже обожавам сладко. Не мисля, че ям супер здравословно, но си имам някакви критерии.

# 70
  • Мнения: 3 546
Не купувам плодове и зеленчуци през зимата от пазара. Когато съм купувала винаги са били измръзнали, кухи, изгнили, сухи и въобще не стават за ядене. А иначе от вън изглеждат чудесно.

# 71
  • Мнения: 1 885
Здравейте,стана ми интересна темата .Според мен и био да е храната все едно,защото живеем в замърсена почва и околна среда Simple Smile

# 72
  • Мнения: 2 721
Не купувам плодове на които не им е сезона, маргарин , шпеков салам, кремвирши(може и да бъркам Н-то с М),
снаксове,чипс, сухи пасти и подобни сладки, пакетчетата на Маги за различни ястия, пастет,кетчуп и майонеза, прясно мляко-взимам само и единствено ако правя торта или крем,газирани напитки, натурални сокове,бял хляб, замразено месо, купувам прясно от месарски магазин или още по хубаво-домашно.Много са нещата, които не купувам. Незнам колко реда ще напиша ако се замисля хубаво😄.

# 73
  • Мнения: 548
Като гледам моя списък се припокрива с останалите:

Маргарин, олио, плодове и зеленчуци извън сезона, плодови млека и всякакви производни млека с нещо си вътре.
Супи на прах, старая се да избягвам и подправките на Маги, в последно време и сладки и бисквити не купувам,
кола и всякакви газирани напитки. И много още неща искам да спра да купувам, но по стечение на обстоятелствата и липса на избор за сега не мога.

# 74
  • Мнения: X
С какво заменяте олиото при готвене?Зехтин Помас?

Общи условия

Активация на акаунт