Разпределяне на приятелите след раздяла

  • 10 933
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 013
Една моя приятелка има следното правило при развод/раздяла: Този/тази, с която е по-близка (познават се по-отдавна), е човекът, с който ще продължи да поддържа отношения.
Аз лично се пазя от клюки. Неприятни са ми. И заради това ограничих кръга. Не съм си и помисляла да поддържам каквито и да било отношения с приятели на бившия ми мъж. По-чисто е всичко така.

# 16
  • Мнения: 19 863
Чакай, чакай, как така сядате и разделяте. Това да не са орехи?!
Човешките взаимоотношения са сложни и непредсказуеми и в това е чарът им.
Кой как иска и ще реши да общува след раздялата на двама души си е негова работа. Хората не са родени с етикет "аз съм закачен за еди кого си". Всеки е самостоятелна личност и както самият той, така и останалите са свободни да общуват с него, независимо от това дали се намира в двойка или не.
Всичко останало са просто предразсъдъци.

# 17
  • Мнения: 3 231
Ми как, ей така. Примерно разделили са се Иван и Иванка. Сядаме и решаваме, образно казано... Просто явно има хора, които могат да са еднакво близки с двама души във връзка. Аз не мога. Всички обвъразни хора около мен мога веднага да посоча коя ми е по-близката половинка и коя ще изхвърчи от моя живот, ако евентуално се разделят. Не знам защо, но този черно-бял подход ми прави живота много лесен и така ми е много добре.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 301
И аз съм в отбора на комуникиращите с всички. Просто бяхме в една компания и си станахме близки, независимо, че някой е познавал другия по-отдавна. Даже при мен се образува нещо леко обратно - неговите приятели като че ли повече общуват смен. Но то е и поради факта, че той не е тук. Макар, че като беше май пак беше същата история... Замислих се и аз - ако някой  от приятелите ми (а те почти всички са обвързани) се разделят мисля, че ще продължа да общувам и с двамата. Може да не е  заедно, ако това не е ок за някоя половинка от тях, даже наскоро една приятелка разказа за позната, която се развела със съпруга си: "Няма да ѝ причиня да ги събера на едно място (беше и много гадно), ако искам да се видя с Х ще е в отделна вечер". Ама на никого не би му хрумнало да отреже приятелство, само защото Х и У са се разделили.

# 19
  • Мнения: 4 577
nofelet да предположим, че с жена ти имате много близки приятели семейство.  В годините така са се стекли нещата, че хем излизате семейно, хем всеки от вас редовно се вижда с едната половинка, ти - с мъжа, тя - с жената. Чувстваш мъжа като един от най-близките си приятели, споделяте, имате си примерно групичка за футбол или друго хоби. Ако жена ти категорично откаже да прекрати отношения с другата жена, ти ще изхвърлиш ли мъжа от живота си?

# 20
  • Мнения: 3 611

И така..
Как ще реагирате, ако ваш/а приятел/ка настойчиво и неистово кани бившия ви партньор на рожден ден (и то не на парти със 1000 души, а на маса с 5-6 човека)?
Ако ми се ходи, ще отида.

Цитат
И обратното:

Как ще реагирате, ако ваш/а приятел/ка ви каже, че след раздялата си очаква от вас ясно и категорично да минимизирате контактите си с другата страна и буквално да върнете нещата на нивото отпреди да ви запознае със съответното лице?
Ще и/му кажа, че нейните/неговите разочарования и изводи за другата страна са си нейни/негови и няма право да изисква такова нещо от мен. Дали ще продължа контактите с другата страна, ще си зависи само от мен.

# 21
  • Мнения: 2 111
В нашия кръг повечето още са несемейни, та не сме имали подобен опит. ММ има двама приятели, чиито партньорки са близки с бившата му приятелка, и след раздялата им и нашето събиране имаше проблеми в поддържането на отношения помежду им, заради женската солидарност. Simple Smile Сега май нещо са затоплили нещата от мъжка страна, но аз твърдо отказвам да участвам в латино драми, та стоя настрана.

Друга случка, за тези, на които им се чете:
Скрит текст:
Кумове са ни приятел на ММ и партньорката му. След сватбата ни се оказа, че всъщност те си останали много близки с бившата приятелка на ММ (за което не сме били наясно по онова време, иначе естествено нямаше да ги поканим за кумове), но понеже искали да си бъдат приятели и с него, дошли тайно от нея да ни кумуват. В крайна сметка тя беше разбрала и беше настанала някаква гранде драма. После си купиха съседни жилища в един жилищен вход с нея и сега аз съм персона нон-грата в дома им (не, че се натискам да ходя, дори обратното). Та по този повод се чудя дали е добра идеята да оставаш приятел и с двете страни и какви граници е адекватно да си поставиш в подобна ситуация.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 301
В нашия кръг повечето още са несемейни, та не сме имали подобен опит. ММ има двама приятели, чиито партньорки са близки с бившата му приятелка, и след раздялата им и нашето събиране имаше проблеми в поддържането на отношения помежду им, заради женската солидарност. Simple Smile Сега май нещо са затоплили нещата от мъжка страна, но аз твърдо отказвам да участвам в латино драми, та стоя настрана.

Друга случка, за тези, на които им се чете:
Скрит текст:
Кумове са ни приятел на ММ и партньорката му. След сватбата ни се оказа, че всъщност те си останали много близки с бившата приятелка на ММ (за което не сме били наясно по онова време, иначе естествено нямаше да ги поканим за кумове), но понеже искали да си бъдат приятели и с него, дошли тайно от нея да ни кумуват. В крайна сметка тя беше разбрала и беше настанала някаква гранде драма. После си купиха съседни жилища в един жилищен вход с нея и сега аз съм персона нон-грата в дома им (не, че се натискам да ходя, дори обратното). Та по този повод се чудя дали е добра идеята да оставаш приятел и с двете страни и какви граници е адекватно да си поставиш в подобна ситуация.

Ами всъщност, ако те бяха сигурни във вашето приятелство нямаше да се чудят какво и как да скрият от вас. Самият факт, че иначе е нямало да ги поканите за кумове е многозначителен. Аз съм избрала кумовете си, защото са прекрасни хора и съм искала да бъдат до мен в този важен за мен момент и това не би се променило, ако общуват или не с Марийка, Драганчо или Петканчо

# 23
  • Мнения: 12 473
След раздялата с ММ, моята приятелка и кумове си останаха и негови . И като си доведе новата - се сприятелиха много и с нея. Все едно да  има бях казала - да не общуват с нея. newsm78

# 24
  • Мнения: 2 111
Светулчица,
Скрит текст:
и ние сме ги поканили, защото сме сметнали, че са много прекрасни и това им качество не би трябвало да се влияе от това с кого общуват. Не бихме ги поканили, ако знаехме, от гледна точка на това, че не би било честно да ги изправяме пред подобен избор. Истината е, че тъй като те първоначално не бяха сигурни, че искат да приемат поканата, започнахме да обмисляме алтернативен вариант. ММ посочи мой много добър приятел, който същевременно е много близък с моя бивш годеник. На мен обаче сърце не ми даде да го приема като вариант, защото познавам човека и неговата душевност и знам колко ще му е тъпо ако трябва да обмисля подобно решение, после да съобщава на другата страна и т.н.

# 25
  • София
  • Мнения: 24 839
Ми как, ей така. Примерно разделили са се Иван и Иванка. Сядаме и решаваме, образно казано... Просто явно има хора, които могат да са еднакво близки с двама души във връзка. Аз не мога. Всички обвъразни хора около мен мога веднага да посоча коя ми е по-близката половинка и коя ще изхвърчи от моя живот, ако евентуално се разделят. Не знам защо, но този черно-бял подход ми прави живота много лесен и така ми е много добре.

С други думи, ти взимаш страна в чужди отношения и независимо от това, че човекът към теб е бил винаги приятелски и коректно настроен, изхвърча? newsm78
Ей този тип мислене никога не съм го разбирала.

# 26
  • Мнения: 574
Absurt, aз също не го разбирам това.
Кафе с канела, а защо трябва да си персона нон грата у тях? Те все пак не живеят заедно, а в съседни входове?
Егати приятелството да се страхувам аз да си поканя кумците у нас, щото някой щял да види.
Тези истории ми приличат на ниво детска градина, но уви, не са. Не отива на големи хора да се държат толкова злобно, но хората са дребни душици с низки страсти, това съм разбрала.
И дори и ти да си добронамерен, дружелюбен, усмихнат, да поздравяваш, да се интересуваш от тях, изхвърчаш, защото те били направили разбор с половинката си.

Емиии..... трагедия. Пълна.

# 27
  • София
  • Мнения: 28 571
Absurt, aз също не го разбирам това.
Кафе с канела, а защо трябва да си персона нон грата у тях? Те все пак не живеят заедно, а в съседни входове?
Егати приятелството да се страхувам аз да си поканя кумците у нас, щото някой щял да види.
Тези истории ми приличат на ниво детска градина, но уви, не са. Не отива на големи хора да се държат толкова злобно, но хората са дребни душици с низки страсти, това съм разбрала.
И дори и ти да си добронамерен, дружелюбен, усмихнат, да поздравяваш, да се интересуваш от тях, изхвърчаш, защото те били направили разбор с половинката си.

Емиии..... трагедия. Пълна.
Точно.

# 28
  • Мнения: X
Тцтцтц, явно някои хора цял живот не могат да избягат от сянката на бившата.
Наистина е смешно това, че се налага свикване на семеен съвет за толкова елементарни неща. Не знам, но ако това с кой пръв си се познавал е единственият критерий за отсяване, то тогава ми изглежда някак тесногръдо. При нормална комуникация с хората, кой от двамата и дали и двамата ще ти останат приятели си проличава с естествения ход на нещата. Ами ако единият е много добър приятел на жената в семейството, а другият - на мъжа, тогава за кого биха натежали везните? Защото както разбирам, трябва да остане само един. Другият -кучета го яли.
А това, че някой за 40 години не е видял приятелство между бивши или каквото и друго нещо, не значи че такова нещо не съществува и не значи, че примерно след още 15 години няма пък да го види същото това нещо. Това са предразсъдъци, "от които пожелавам скоро да се отървете" Simple Smile)))) Дето се вика, не питай старо, ами патило.

# 29
  • Мнения: 2 111
Кафе с канела, а защо трябва да си персона нон грата у тях? Те все пак не живеят заедно, а в съседни входове?
Егати приятелството да се страхувам аз да си поканя кумците у нас, щото някой щял да види.
В един вход са, на различни етажи. Не знам, очевидно след като жената е разбрала, че са ни станали кумове, при това тайно от нея, са решили или пък е трябвало вече да засвидетелстват "страна", защото от тогава настъпи тотален обрат в отношенията. Започнаха да се държат много лошо и неуважително с нас, да странят, да ни правят номера и др. В частност това поведение е насочено към мен и идва най-вече жената от двойката. Иначе те  ММ си го канят у тях, мен - не. Simple Smile Аз обаче съм човек, който не се потриса лесно и не съм страдала особено. Виж, на ММ му беше изключително неприятно в началото, но после като че ли и той свикна.

Общи условия

Активация на акаунт