Интериорен SOS /9/

  • 116 274
  • 781
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 560

Нивиана - с огромно уважение, към положеният ти труд тук за ползу роду - моля за съвет, какъв цвят диван отива на тоз килим?
Дневната се превърна в Кафявата стая - трябва да наруша това заземяване ...



А тази стая с каква функция е?

Може би зелен. Да поникне нещо от земята.







# 256
  • Мнения: 1 744
Това е дневната - има кафяви пердета, кафяв ламинат и както виждаш кафяв килим.
Секция ще поръчам от Каза Арт, там поне ще има разни цветове, не само кафяво ...

Много ми се искаше син диван, но признавам за зелено не ми е хрумвало ...
Според теб диван в синьо-виолетовата гама ще отива ли?

Още един въпрос - дневната е 20 кв, дали е по-удачно да сложа два дивана или една ъглова гарнитура, на която лежанката да опира в стената?

# 257
  • Мнения: 43
Здравейте!
Разглеждам тази тема и други интериорни/ремонтни теми от известно време насам, макар че нашия ремонт е почти готов за вече 3 години. Имам сега питане за перде. Купих много хубав плат, но само 5 метра (1,40 ширина), защото не се усетих, че има подгъви и подобни. Та сега е къс за 2 пердета и съм решила да го удължа с бордове. Обаче сме с ниски тавани и се притеснявам, че бордовете могат оптично да направят стаята още по-ниска.

Скрит текст:
Това да кажем ми изглежда, че ще я отсече ако са в двата края.

Скрит текст:
Та отдолу или отгоре да е като отдолу си представях борда да е около 30 см., а ако е отгоре около 10 см.?

Скрит текст:
Или да е по средата като пак може и в горната част? Горе и долу все 30 см.

Скрит текст:
Скрит текст:
Това май ми най-харесва като има още една линия, но може да се лъжа от хубавите цветове.

Скрит текст:
Друг вариант е да има и някакви набирания или дантели, но стаята ни не толкова романтична, малко по-елегантна е и мисля, че пак ще и тежат такива неща.

Скрит текст:
Много би ме радвало ако може и с уши, но май няма да даде нужната дължина.

Та въпросите са ми са:
Къде е най-добре да се намират бордовете, колко да са и колко широки да са?
Другото по-добре да са по-светли или по-тъмни спрямо плата?





# 258
  • Мнения: 3 070
А може ли да покажеш твоето перде? Едноцветно ли е, шарено ли е, тънко, дебело?
Аз бих сложила един борд отдолу, не няколко, никакви къдрички и драперии Simple Smile
Но пак много зависи от самото перде според мен. Ако е шарено може да се подбере един от основните цветове, който не доминира и няма да дразни, нещо такова 


а ако е едноцветно - близък цвят или цвят с няколко нюанса по-светъл или тъмен, както и различна материя според това дали основното перде е тънко или дебело. Т.е. на тънко перде може да се сложи плътен борд отдолу, а на дебело мисля, че няма да седи добре тънко като борд. Освен това може да се проследи визуално някаква линия, а не непременно да се снади с необходимите 30 см., т.е. може снадката да се направи на нивото на прозорците, примерно или нещо подобно


За едноцветно перде вариантите са повече - може борда да се направи като акцент, който да се върже с интериора като цяло, включително цветово

# 259
  • Мнения: 560
Това е дневната - има кафяви пердета, кафяв ламинат и както виждаш кафяв килим.
Секция ще поръчам от Каза Арт, там поне ще има разни цветове, не само кафяво ...

Много ми се искаше син диван, но признавам за зелено не ми е хрумвало ...
Според теб диван в синьо-виолетовата гама ще отива ли?

Още един въпрос - дневната е 20 кв, дали е по-удачно да сложа два дивана или една ъглова гарнитура, на която лежанката да опира в стената?



Има значение къде са ви отворите на стаята - прозорци, врати, и накъде е обърнат дивана. Имах клиенти , които не гледат  телевизия, и не притежават, и няма накъде да им обърнеш дивана. И камина нямат:)

Аз не виждам пердетата като кафеви, по скоро сини.
И няма проблем да, да е син дивана, тюркоазен. При толкова много цветове в топла гама, ползвайте студени.

Вземете предвид, че у дома никой не стои почти на дивана седнал, а всички лягат.

# 260
  • Мнения: 560
Здравейте!
Разглеждам тази тема и други интериорни/ремонтни теми от известно време насам, макар че нашия ремонт е почти готов за вече 3 години. Имам сега питане за перде. Купих много хубав плат, но само 5 метра (1,40 ширина), защото не се усетих, че има подгъви и подобни. Та сега е къс за 2 пердета и съм решила да го удължа с бордове. Обаче сме с ниски тавани и се притеснявам, че бордовете могат оптично да направят стаята още по-ниска.

Скрит текст:
Това да кажем ми изглежда, че ще я отсече ако са в двата края.

Скрит текст:
Та отдолу или отгоре да е като отдолу си представях борда да е около 30 см., а ако е отгоре около 10 см.?

Скрит текст:
Или да е по средата като пак може и в горната част? Горе и долу все 30 см.

Скрит текст:
Скрит текст:
Това май ми най-харесва като има още една линия, но може да се лъжа от хубавите цветове.

Скрит текст:
Друг вариант е да има и някакви набирания или дантели, но стаята ни не толкова романтична, малко по-елегантна е и мисля, че пак ще и тежат такива неща.

Скрит текст:
Много би ме радвало ако може и с уши, но май няма да даде нужната дължина.

Та въпросите са ми са:
Къде е най-добре да се намират бордовете, колко да са и колко широки да са?
Другото по-добре да са по-светли или по-тъмни спрямо плата?









Наистина, покажете конкретния плат за перде, и части от стаята. Другото е гадаене,колкото и да има основни принципи. Похвално е, че сте ги изследвали.

Последна редакция: чт, 15 фев 2018, 12:46 от Нивиана

# 261
  • Мнения: 39 388
Много интересни идеи за пердета, но наистина е добре да се види плата,, стаята, стените и т.н.

# 262
  • Мнения: 3 137
BlossomStar, купи от същия плат за удължаването. Дай го на добра шивачка и няма да се забележи снаждането. Може например едно парче да се сложи горе, където се зашива перделъка, а друго долу, като тигела на снаждането да върви по най-долната част на пердето, а снадената част да се обърне към опаковата страна и да се използва за оформяне на подгъва на пердето.
Щом стаята е ниска /всъщност колко точно?/, би трябвало перде 250 см + 5-7 см удължаване откъм перделъка да е повече от достатъчно /защото, ако височината на стаята е 260 см, това вече не е ниска стая/.

# 263
  • Мнения: 43
GG_BG, не мога да взема още от същия плат, защото е остатъчно количество, но идеята ти е иначе супер добра. Мисля, че и с друг плат пак трябва да може да стане да обърна добавената част отазд на подгъва. А перделък  не знам как се прави и колко още пространство яде. От пода до декоративния корниз, под който ще се сложи корниз за пердета, е 246 см. То иначе реално и на ширина няма да покрива прзорците, ма не ми е драма.

Холната гарнитура ще е тъмно лилава, тънкото перде и килима жълти.

Последна редакция: нд, 18 фев 2018, 12:55 от bubanka

# 264
  • Мнения: 560
Според мен в тъмносинята гама от пердето, може и с малко блясък, корниз отдолу. Тоест парче. Кордон. Как се казва;)) Някакъв сатен за разкош/ и ще изглежда класическо. Ще тежи визуално, защото е в тъмната гама, и ще нюансира на дивана. Поне 20-25 см.

# 265
  • Мнения: 3 070
Здрасти, мацки!
Някъде да сте виждали подобни осветителни тела за над спалнята?
Ама да са готини, нали Simple Smile
 

# 266
# 267
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 332
Здравейте Simple Smile

Ние малко оставяме на заден план "холнята", ще трябва да изберем (и налепим) тапетите първо за спалнята, защото за нея имаме цялото обзавеждане. Затова пак съм тук за консултация Simple Smile Какви цветове тапети биха подхождали на този тъмно кафяв под и мебели в мааааааалко (1-2 тона) по-светъл цвят + малко ванилия/шампанско или както там се нарича този цвят?

https://photos.app.goo.gl/ejveRwMUT3NvCg2p1

В пинтерест харесах няколко варианта - тъмно сиви стени или тъмно кафява (като пода) една стена, но в този случай не знам другите стени какви да са... Знам, че при толкова кафяво е добре да включа студен цвят, но не съм фен на синьо/тюркоазено, само сивото ми допада като че ли.

Нивиана, има ли правило коя стена в помещението да е най-тъмна? Може би тази срещу прозореца?

# 268
  • Мнения: 1 744
Green_Eyed да си кажа и аз като изпатила си от кафявото Joy
Кафявото е могъщ, земен цвят, който обема в себе си всичко. Стои тежко, само студени нюанси наистина ще го освежът. Може и много топли като слънчево жълто. Аз боядисах стените на кухнята си в слънчево жълто, кухнята е кафява, масив, масата и всичко останало също е кафяво, масивно дърво.
Сложих на пода един килим - черга в топли тонове - червено, жълто и съвсем малко синьо.
Кухнята е юг - стана страхотно.

# 269
  • Мнения: 560
Здравейте Simple Smile

Ние малко оставяме на заден план "холнята", ще трябва да изберем (и налепим) тапетите първо за спалнята, защото за нея имаме цялото обзавеждане. Затова пак съм тук за консултация Simple Smile Какви цветове тапети биха подхождали на този тъмно кафяв под и мебели в мааааааалко (1-2 тона) по-светъл цвят + малко ванилия/шампанско или както там се нарича този цвят?

https://photos.app.goo.gl/ejveRwMUT3NvCg2p1

В пинтерест харесах няколко варианта - тъмно сиви стени или тъмно кафява (като пода) една стена, но в този случай не знам другите стени какви да са... Знам, че при толкова кафяво е добре да включа студен цвят, но не съм фен на синьо/тюркоазено, само сивото ми допада като че ли.

Нивиана, има ли правило коя стена в помещението да е най-тъмна? Може би тази срещу прозореца?


Почти няма правила в интериора;) или поне за мене. Макар че нашите преподаватели казваха - научете правилата, за да знаете как да ги нарушавате.

Много е трудно с думи да се описват цветове.
Най тъмна правете стената, която искате най да потъне, да се отдалечи.


А на кафявото - сложете му топло ябълково зелено , и ще светнете.

Цветовете са една пета от  интериора, въпреки че всички наблягат на тях.
Много по важно е да се решат пространства, ходови линии, детайли, фактури, материи.







Общи условия

Активация на акаунт