Декемврийчета 2017г.

  • 95 825
  • 968
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 16 876
martitedi, пусни линкове.
Тази много ми хареса като десен.
Аз търся лятна количка, но не е много голям изборът в сравнение с комбинирани 3в1. Нашата има само кош за новородено и за кола, и като порасне още малко няма да ни вършат работа...

# 496
  • Дания
  • Мнения: 313
Момичета, колко см и кг са бебоците ви?

# 497
  • Мнения: 1 392
Преди месец на:  два  месеца и няколко дни беше 4 700 и 56 см. Но в нас я измериха към 59-60 см
След 10дни ще сМе на консултация надявам съм към 5500 .

# 498
  • Мнения: 554
На 07.03 или на 3++  месеца, беше 7.800кг. и 64см.

# 499
  • Мнения: 350
На точно 3 месеца е 5.600 и 58 см. Доктора каза,че е наддала малко за последния месец( само 400 гр), можело повече. Иначе не си изяжда винаги  цялото мляко и прави големи паузи между храненията- понякога 5-6 часа, но и не реве от глад. Ако предложа мляко, бута с езика и извръща глава. Поне не я държа гладна, а пак наддаде малко този месец.

# 500
  • София
  • Мнения: 8 694
Забравих колко тежеше на 9 март Heart Eyes , когато го мериха. 60см е иначе.
Май беше 7100гр...
Така като глефам другия месец за консултацията може да е наближил 8кг Smile 

# 501
  • София
  • Мнения: 3 050
На 3 месеца и 3 дни беше 5200гр. и 61см. Последния месец е качила само 400гр. Педиатърката иска да дохранвам, аз за сега няма да го направя. Като сравнявам с останалите бебета, моето момиченце май е най-малко.

# 502
  • Мнения: 2 408
И моето момиченце е малко и финно Simple Smile
На предния преглед беше 4.600 и 54см.Утре ще видим как е след 3тия месец с мерките.

# 503
  • София
  • Мнения: 3 050
Спешълче, с какво я храниш? Утре да се отчетеш.

# 504
  • Мнения: 2 408
Елдорадо на смесено хранене е. Първо я кърмя и после дохранвам с АМ, защото кърмата не стига. За сега качва добре.
Относно твоята педиатърка, както тя, така и други се презастраховат и когато детенце не е качило достатъчно-АМ. За повече калории.
Моята бебека, когато беше само на кърма изкарваше едва 1,5ч до следващо хранене и плачеше, тоест беше си гладна. За жалост кърмата ми съвсем намаля, откакто не я кърмя вечер. Сама отказа нощното хранене. Прави големи паузи.

# 505
  • Дания
  • Мнения: 313
Моята Плами на 3м беше 7600 и 63см. Сега на 6.04 пак имаме час и ще я видим.

# 506
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 057
Ехаа, браво на Плами!!!
Моя син на 3м и седмица беше 7.100гр. и 64см., което е +500гр. и 3 см. Ок е според мен, той качи ударно първите два месеца, сега се компенсира, но си е едричък де. За справка дъщеря ми е била 7кг. на 6 месеца.
Бебето сега е изцяло на кърма, а пък дъщеря ми беше на АМ.
Вчера му сложиха синфлорикс и 1вия прием ротарикс, след 2 седмици и хепатитната. Нашата ЛЛ ги разделя, не знам дали заради това, но мн добре ги прие малкия. Поспа малко повече, но после си беше ок, храни се и не вдигна температура. Надявам се и при другите да е така.

# 507
  • София
  • Мнения: 8 694
Час и половина е нормална пауза за кърмено бебе.Да, гладно е, но е нормално да е така.Кърмените бебета могат да искат да сучат и през 20 минути.Това не означава, че не им стига.А ако не им стига-ще искат да сучат постоянно точно с цел да се увеличи лактацията и след 2-3 дни вече е достатъчно.Така се получава при скоковете на растежа-лепват се за няколко дни и после кърмата е повече.  Такъв е механизма, така ги води инстинктът.   
Не защото правим нещо грешно.  Много жени поради тази причина дохранват или спират да кърмят.От филми, реклами, педиатри и баби са с представа, че трябва да има определена пауза.  А е толкова логично, че като е огладняло след час, просто го кърмиш.
 Орлин е пълничък, но батко му беше кльощав. Над 7кг беше на 7 месеца, сега Орлин е толкова на 3.  Ако тогава съм имала тревоги, че не качва, сега вече се убеждавам, че всичко е ген(изключвам ако има здравословен проблем). Кърмила съм големия по над 17 пъти на ден(веднъж само броих от ставането до 18ч. и преброих толкова, та бройката може и да е над 20) , имах кърма, колкото сега...не, че съм я мерила. Той дремеше много и често се налагаше аз да му предлагам кърмене.   Орлин суче доста по-малко, старая се да докарва 8 кърмения за 24ч. И качва много повече. Но и го изписаха с килограм по-тежък.   Нямам и възможност толкова да кърмя, заради големия . С него лежах постоянно, гледах филми, четях и кърмех.Беше страхотно Grinning И винаги беше на долна граница.  Сега ми липсва това-да имам възможност да съм си само с бебето, да лежим и да суче по цял ден, да си почиваме и да се гушкаме.

# 508
  • Мнения: 2 408
Нормално е да иска да суче на 1,5ч това го знам. Така и правехме в началото, поне месец, два и вечер Дохранвах с АМ. Докато в един момент започна да се изнервя, когато я кърмя, да дърпа гърда та. Започнах да цедя. Ми то няма никой. Просто кърмата си намаля, лека полека. Отказа и нощното хранене и така реших да дохранвам. Никой не ме е съветвал.

Сега цедя след всяко кърмене, направо си е цедене на празен ход. Ще си взема и сминдух, препоръчаха го.

# 509
  • Мнения: 37
А как сте със спането и мятането на ръцете. Много се събужда от Тея ръчички. Най вече през дневния сън. Ако държа едната другата толкова много не може да се мята и спи добре. Или и ги прибирам под пеленката да не ги мърда постоянно и да може да си поспи. Прибрани ли са ръцете или държа ли ги , Сънят е дълъг....

Моята девойка (Марти) вдига крака, мята ръце, върти глава на ляво и дясно. Тома може да продължи около 30 мин. Така разбирам че наближава ставанета.Това го прави още от 1я месец. Ръцете винаги са над одеалото и в 90% вдигнати. Ако ги завия, изважда ги сама. Ако не може да ги движи се изнервя. Не съм я повивала никога.

Иначе за кг  на 8.03 бяхме на консултация беше 5,200 68см (10 дни преди 3я й месец).

За количката още сме на зимния кош, мисля да го позадържа още. Удобен е, а и смятам че и е рано за седналото положение. Пък и на това време...по-топличко й държи Simple Smile

А за обръщането, като гледам как подскача като сметям памперс, скоро ще се обърне от гръб по корем, другото ни е мнооого зор. При смяната на памперса, ако е акала задължително на мивката. Мокри кърпички само нощем и навън, че от едната серия на Памперс се изрина....и сега избягвам използването им като цяло.

Общи условия

Активация на акаунт