Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 13

  • 45 562
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 872
Често сукане. Това е най-ефективното лекарство. Даже, ако може и да стои и да дърпа на празно, за да стимулира. Как се справя в момента?

Иса_писа, синът ми също не обича пюрета и хранене с лъжица. Затова захранвам основно по ЗВБ - плодове, зеленчуци, месо и хляб яде (и дъвче) сам. Отскоро успявам и да му пробутам каши като им слагам обезсолено сирене. Два месеца го пробвах на каша с плод. Не иска и не иска. Чак тази седмица вързах, че човекът просто обича сиренце и му харесват с него.

# 736
  • Мнения: 2 988
Малдини, от онзи ден опитвах да го слагам на гърда преди да дам шишето, но спря да ака. Притеснявам се, защото си мисля че изсуква само 10-15мл за много дълго време и като от висене на гърдите не мога да цедя си мисля, ме ще ми намалее кърмата. Днес на две хранения дадох само по 30мл добавка и я изпи цялата след това спа спокойно, но ако му бях дала още сигурно и повече щеше да изяде. А и като не е акал се тревожа дали му стига. А и все още трудно успявам да го накарам да засуче.

# 737
  • Мнения: 1 872
За засукването се виж с консултант, ако още не си го направила. Лично препоръчвам Ася Демирева, IBCLC (професионален консултант).

Някои кърмени бебета доста разреждат аканията след 6та седмица, дори и да си хапват добре. Тогава се броят напишканите памперси/пелени. На колко е бебчето? В коя г.с. се роди?

# 738
  • Мнения: 6 542
Лактил може онлайн да се поръча. Аз май от so pharmacy го бях взимала, значи може и на място да им се намери. Ползвах Лактогонен чай на Билек и съм доволна, но все пак всичко това в комбинация със сукане през 1,5-2 часа.
Аз не бих могла да се справя само с цедене, наричах помпата уред за мъчение Sad
Имам обратния проблем. Моето дете,на 1,4, е ужасно пристрастено към сукането, а храна не желае под никаква форма. Пробвала съм всякак - с пюрета, по ЗВБ, педагогическо захранване. Дай му да суче по цял ден, само това и ще е най-щастлив... та стане ли време за хранене ми е мъка Sad

# 739
  • Мнения: 2 988
Малдини, родих на 17.05 в 35+4г.с. Доскоро акаше след всяко хранене и едва преди около десетина дни разреди. Иначе всеки памперс е напишкан. Май трябва да идем до педиатърката, за да го претеглим. Странно ми е как така изведнъж спря. Както акаше по няколко пъти на ден сега нищо. Само на два памперса имаше зацапано от пръц. Колко напишкани пелени трябва да има?

Днес взех пробиотик и една клизма Мелилакс, но се чудя дали да я ползвам. Опитах да свивам крачетата към коремчето и колело, правих и масаж на коремчето на всяка смяна на памперса, но не помогнаха. Давам Инфакол, но не само от няколко дни, а от седмици и не ми се вярвав него да е причината, но все пак съм го спряла.

# 740
  • Мнения: 1 872
Трябва да има 5-6 напишкани (ако ги сменяш през около 3 часа през деня). Инфаколът и АМ, ако дохранваш, запичат. Не се шашкай, ако бебчо е спокоен. Изчакай го сам да се справи и виж консистенцията. При запек изхожданията са на твърди топчета. При нормална консистенция, по-скоро става дума за бавна перисталтика, която не е притеснителна.

# 741
  • Мнения: 153
Моето бебче вече е на 5 1/2 месеца.
От около втория месец ,от акане по няколко пъти на ден,до ден днешен ака на три дни веднъж.Наддава добре,пишка си обилно.
Водихме я в Токуда на гастроентеролог,каза че е нормално и че много кърмени бебета са така,дори и до 10 дни стигат без изхождане.
Преди се притеснявах,сега вече свикнах,а и бебка се чувства добре и си качва добре.

# 742
  • Мнения: 2 988
Има толкова напишкани памперси, но се мъчи. Свива се, напъва, целият почервенява от зор.
Баба ми само намила ако утре не се изака да съм ползвала термометър:rage: И аз се притеснявам да не би да задържа фекалии, а аз да си мисля, че всичко му е наред. Ако не се събудя да цедя в 2:00 ще яде АМ. Може пък това да го накара да се изходи. Поне след това ще знам че усвоява кърмата и затова не ака.

# 743
  • Мнения: 1 872
АМ запича. Мини-клизмичка (предписана от педиатър) е по-добър вариант от термометър (и пълното безумие мушкато).

# 744
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Момичета, бебка от около седмица бойкотира храненето. Един ден изяжда с 300 зора 500-540 мл, друг ден е малко по-склонна към ядене - 600-700 мл. И в 2-та случая е крайно недостатъчно. Мисля, че зъбче се опитва да пробива, но не съм сигурна. Не знам какво да правя. Съвети?
П.С. На 4 месеца е.

# 745
  • Мнения: 4 408
На гърда или на шише яде?
Ако е на гърда може да се пробва по-тъмна стая, шарен гердан на врата да привлича вниманието и да си го тегли докато яде, компресия докато яде, повече нощни хранения. Ако се дърпа на гърда може нещо да и мирише по вас, нов сапун, дезедореант, спарване от подплънки...това беше при мен. Може да не иска да яде ако млякото мирише на нещо от нещо, което сте яла. Моето голямо не искаше и да помирише млякото ако пия чай, но нямаше проблеми да ям чесън...
Ако е на шише може да се пробва шише с повече дупки, обсъжданото скоро хранене с пръстче и сонда, хранене с лъжица.
За зъбите гел дентинокс. Може да пипнете с пръстче венеца да видите дали се задава зъбче, усеща се че боде доста преди да избият зъбчетата.

Последна редакция: нд, 01 юли 2018, 10:09 от Ваня А.

# 746
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
На шише е, не съм променяла нищо.

# 747
  • Мнения: 4 408
Пробвайте с лъжица. При отказ да суче е добър вариант. Може да се пробва и каучуков биберон, по-мекичък е.

# 748
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Благодаря, ще купя още днес.

# 749
  • София
  • Мнения: 2 666
Момичета, бебка от около седмица бойкотира храненето. Един ден изяжда с 300 зора 500-540 мл, друг ден е малко по-склонна към ядене - 600-700 мл. И в 2-та случая е крайно недостатъчно. Мисля, че зъбче се опитва да пробива, но не съм сигурна. Не знам какво да правя. Съвети?
П.С. На 4 месеца е.

Моето бебе също е на 4 м. Кърмя от гърда и забелязвам същото. Има дни, в които суче много добре и пелените са пълни. Но има дни, в които се храни капризно и съответно пелените не са така тежки. По никакъв начин не успявам да я дохраня.

Общи условия

Активация на акаунт