има ли мами родили скоро в правителствена болница ?

  • 9 368
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 561
Родих там през февруари. Беше нормално раждане. Цялата ми бременост проследи д-р Христова и раждах при нея. Тя е невероятен специалист, малко цапната в устата, но много готина. Много съм доволна от условията, от педиатрите, от акушерките. Мога да кажа само хубави неща за болницата.

# 16
  • Мнения: 1 217
a kolko ti izleznaha izsledvaniqta?zashtoto na men mi kazaha,che e mnogo otnositelno-mojelo i 200,mojelo i 600,a garanciq,nakraq moje da stignat i 1000...8->

# 17
  • Мнения: 195
В болницата ,вече изискват да ти следят бременоста там,за да родиш.Върнаха едно момиче,което беше в осмия месец.Имали много жени и не могат.Бях там,за да си правя цитонамазка и го разбрах.

# 18
  • Мнения: 195
a kolko ti izleznaha izsledvaniqta?zashtoto na men mi kazaha,che e mnogo otnositelno-mojelo i 200,mojelo i 600,a garanciq,nakraq moje da stignat i 1000...8->

Зависи колко ефографа ти правят,колко записа на тонове.Ще ти правят ли тестуване за алергии-80лв.При нормално раждане ти го спестяват.Кръв и урина се пуска всеки месец мисля че ПЪЛНА КРЪВНА КАРТИНА И УРИНА БЯХА 30ЛВ.ЖК е 20лв.Това е всеки месец до 9 тия.В деветия всяка седмица си там.Запис на тонове като влезнеш в деветия месец са правят. Всяка седмица.Прявят гору- долу до 3 ефографа.Аз имах 9 и само те бяха 450лв.

# 19
  • Мнения: 145
МЕЧО ПУХ,правилно си ме разбрала.И моето впечатление за 45 дни беше същото поне в началото-симпатичен мъж!Нищо против Пасков нямам,но смятам че просто не му се занимаваше с мене. Нямам идея как и защо се е получило, но не съм доволна от ситуацията смятам, че не беше нормална и надявам се с това ще се съгласиш.Не ми харесаха още две неща едното ,че на входа не пуснаха мъжа ми макар да имаше пропуск.
Точно последния ден събота преди да ме изпишат и-точно с тази уговорка, че вероятно утре ще ме изпишат, и той не можа да ми донесе нито памук, нито вода нито превръзки. Изобщо трябваше да се обслужвам чрез съседката ми по легло,която макар и снаха на шефа на поликлиниката се оказа много свястно, народно човече.Звъняхме на дежурен лекар на кабинет обаче -не,не можело иначе приятелите и роднините на същата жена, която ми услужи направиха пътека-влизаха и излизаха без проблем, и как иначе нали е рода на големия шеф.Нямам нищо против.НЕ РАЗБИРАМ КАК МЪЖА МИ ЩЕШЕ ДА ЗАСТРАШИ БОЛНИЦАТА ИЛИ ОТДЕЛЕНИЕТО С ГОЛИ РЪЦЕ И ПАКЕТ ПРЕВРЪЗКИ И ПАМУК, И МИНЕРАЛНА ВОДА,ОТ КОИТО ИМАХ ОГРОМНА НУЖДА!!!О,ЗАБРАВИХ НОСЕШЕ МИ ИДОЛНО БЕЛЬО ЩОТО БЯХ ОСТАНАЛА БЕЗ ВСЯКАКВО ТАКОВА .И ОТ НЕГО СЪЩО СЕ НУЖДАЕХ!
И второто нещо,че въпреки нашите непрекъснати питания кога ще ме изписват- до три часа преди самото изписване ме въртяха с уклончиви несигурни отговори.
Дни преди това старшата ми обеща, че специално ще ме предупреди.
Беше изключително невнимателно,неучтиво,некоректно и невротизиращо за мен за близките ми и за бебето в крайна сметка.Понеже всички очакваха, че ще ме изписват понеделник.Нямаше дори кола с която да се приберем.Мъжа ми беше взел такси, което от болницата до бул. Стамболийски и Одрин ни поиска 50лв.За сравнение иначе съм плащала максимум 5лв.
Третото вече го казах -относно операцията ми напълно непознат лекар, който нито аз съм виждала нито той мен се захваща да ме оперира. Пак казвам добре, че Христова присъства задължително!Подчертавам в интерес на истината операцият мина перфектно,следродилното възстановяване също,условията бяха луксозни на европейско ниво
персонала е добър и опитен макар и леко разглезен от контакта с ВИП-персоните...всичко беше добре с изключение на тези три травмиращи за мен неща!Това е!Благодарна съм на
д-рХристова и на всички, които се грижиха за мен!Все пак това са колеги на баща ми!
Относно анестезиолога мисля че беше Мутафов.Честно, след спиналната имам влошаване и обостряне на дископатията си.Нощем просто се вдървявам и не мога да мръдна, да стана да дам вода на бебето,имам проблеми и с навеждането и изправянето в определени пози...изобщо радости.

# 20
  • Мнения: 46 529
Още, когато раждах имаха проблем с наплив от желаещи, явно затова са въвели ограничението за следене на цялата бременност ...

animimi, по принцип практиката е да раждаш при дежурния екип, ако имаш уговорка с лекар - плащаш на него и идва.
Въпреки, че аз имах късмет и моят лекар дойде, нищо, че беше в отпуск и присъства на раждането, без да ми иска стотинка, но не всички са такива  Simple Smile

За влизането при мен не е имало никакъв проблем, нито веднъж (за хората, фихуриращи в пропуска), не знам защо така се е получило  newsm78

# 21
  • Мнения: 739
Родих там септември, нормално, без упойки, при д-р Папазов /шефа на отделението/ и д-р Пасков. Д-р Дамянов също присъстваше накрая, но не участваше. Д-р Пасков много често е држурен в родилното, рядко е в кабинета. Когато започна раждането, той беше на смяна, но имах уговорка с д-р Папазов /той следи цялата ми бременност/, обадиха му се и дойде. Д-р Пасков ме ши накрая, половин час си игра за 2-3 шева, но се справи отлично.
Не останах с добри впечатления за жените д-ри там, по поведение, за професионализма им нямам наблюдения. Определено не ми допаднаха Асенова и Христова, мъжете ми се сториха много по-отзивчиви и внимателни.
В 9тия м. д-р Папазов беше отпуск и се притеснявах, че може да родя, отидох да се уговоря с Христова за евентуална подобна ситуация. Тя едва ли не ми се подигра "да съм си чакала моя си лекар, какво съм била отишла при нея сега" - щях да се разрева в кабинета, така ми докривя. Държа се нагло и изобщо не ми обърна внимание. Добре, че бебка дойде навреме.
Като цяло съм много доволна, не бих отишла другаде за това. Ако имаш въпроси можеш да ми пишеш и на ЛС.
И аз така разпитвах като бременна. Ще се радвам да помогна.

# 22
  • Мнения: 5 393
В събота не пускат никого в Правителствена,освен явно свои много близки познати.Мен ме предупредиха още като влизах.Иначе за другите дни няма проблем.

# 23
  • Мнения: 1 217
Предлагам всеки,който е доволен от раждането си -в смисъл като компетентна мед.помощ и внимателно отношение да напише имената на лекарите от екипа за да могат бъдещите мами по-лесно да изберат подходящото място,какво ще кажете?майки за майки Hug

# 24
  • Мнения: 46 529
В събота не пускат никого в Правителствена,освен явно свои много близки познати.Мен ме предупредиха още като влизах.Иначе за другите дни няма проблем.


Май зависи от тия на портала newsm78 аз никой не съм познавала, но мъжа ми си влезе спокойно в събота, помня деня, защото ме изписваха в неделя и предния ден той ми денесе разни неща.

катюнгелче, аз ходех при д-р Илиев, а в екипа на секциото ми бяха освен него и д-р Христова и д-р Станев. Доволна съм от всички  Peace

# 25
  • Мнения: 5 393
Никол права си-акушерките всъшност ми казаха,че ако на входа го пуснат мъжа ми,те няма да го спрат като дойде в отделението.
Моята лекарка е Христова,оперира ме в екип с Пасков-доволна съм.Христова наистина е цапната в устата и на моменти безцеремонна но въпреки това готина и добър специалист

# 26
  • Мнения: 114
И при мен влизаха в събота.
 Оперираха ме д-р Папазов и д-р Станев. Нямах предварителна уговорка те бяха на смяна и съм много доволна, а д-р Пасков наистина има много дежурства, но винаги беше усмнихнат и любезен.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 361
Аз съм доволна от болницата и от д-р Христова. Цапната е верно, ама аз не исках да пия кафе с нея на сладка раздумка, ами да си разбира от работата и да извади бебо жив и здрав. Аз лично от Асенова съм ужасена, толкова е груба и невнимателна, че май заради един неин преглед почнах да кървя и родих 6 дена преди термин.

# 28
  • Мнения: 1 217
e iavno i tam kato navsiakade si ima hora,i hora....men maj s parvoto ne me beshe tolkova strah,sega vsi4ko mi se e svilo na topka.shte karam da varvi,pak,kakvoto sabq pokaje nakraq:)

# 29
  • Мнения: 1 029
Родих там през февруари. Беше нормално раждане. Цялата ми бременост проследи д-р Христова и раждах при нея. Тя е невероятен специалист, малко цапната в устата, но много готина. Много съм доволна от условията, от педиатрите, от акушерките. Мога да кажа само хубави неща за болницата.
c-mira, имаше ли предварителна уговорка с д-р Христова за самото раждане и за каква сума ставаше въпрос? И на мен тя ми проследява бременността от самото начало, но за сега не съм повдигала въпрос за самото раждане и все още се колебая какво да правя.

Общи условия

Активация на акаунт