КГБ = Клуб на Готините Баби - 186.

  • 72 633
  • 736
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 18 590
Здравейте вечерно,кой  на ракия,кой  на каквото иска.
Днес с имен ден са  дето носят светлина ,имаме се Светло момиче,но отдавна ни забрави.
Въпреки това да е честита, да се радва на което има,не на което е било.С времето се учим на това.То  няма избор.
Аз днес малко се раздвижих, изчела съм всичко,но не ми се коментира поименно.Просто животът тече край нас  и сме в него,което е хубава новина.
Още малко и  ще се хванем на зелено ,спанак има ,коприва се намира по къра, лападец,какво му трябва ,освен шепа ориз още.
Продължаваме напред!
Светълчо ,за теб!Жива и здрава да си!

# 271
  • Мнения: 2 005
Хайде и аз да се разпиша.

Борянчице,днес се раздвижих из градинките цветните.Посадих 40 лалета,поразчоплих миналогодиштите.Изрязах разни сухи клечоци от лавандулата,на още два вида летни,на презимуващи китки, клематиса и т.н.
Природата се събужда.Показали са се ходжовите лалета,кандилката,а на сирменичката  и се вижда цветчето.
Специално внимание отделих на маргаритките.
Фло, мислих си за тебе❤

С тази топла зима невенът не е измръзнал,а поникналия на есен си растее.Обичам я тази китчица.

Покрай радването ми изхвърлих 3 големи баки от латекс натъпкани с треволяци.
И при нас има лапад,но копривата я изкоренявам.Страшно нахално растение.

Започва черешката.

Ето нещо от днес  -  за късмет 🍀❤

# 272
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 873
Гъбке, кое цвете наричаш сирменичка?

# 273
  • Мнения: 18 590
Миналата година опитах лавандула и не никна ,пак ще търся семена ,искам да затревя с не я малко място,хем  зелено ,хем полезно

# 274
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 873
Боре, три пъти сях лавандула, и пролет и есен, нищо не поникна, разсадих един стар корен и  така си я хванах.

# 275
  • Мнения: 2 005
Алфея, ами незная другото -културното име ,но съм сигурна че знаеш китчицата.Много разпространена селска китка из нашия край.
Калинката е снимана върху нея.
Ще видя дали няма в по-близък план.
Цъфти ранна пролет с оранжево жълти цветчета и не измръзва.

Борянчице-лавандула си купи разсад.Най-сигурно е.Със семената-трудна работа.



Алфея-това е.Дано се сетиш.💕

# 276
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Явявам се, за вечерната проверка.Сакън да не заимам неизвинено отсъствие. Като чета за градинки и отсъствия ще натрупам, ама за сега да съм постоянна.
Честит имен ден на Светалчо и на тези Пламеновци, които го признават! Живи и здрави да са!
Гъбка, това ми прилича на шибой. То има летен и зимен- ама кой, кой е, не знам. Има го в жълто, има го и в лилаво.
Борянка, ще ти пратя от саморасляци лавандула. Красиво е с нея, но колко пеперуди събира само.Е, виждам различни по цвят и окраска поне, от красиви, по- красиви.
Аз заобичах четенето от компа, ама от немай къде. Друго си е да се метнеш по гръб и да си вземеш книгата.Сама се чудя, как изкарах без ръкоделие. Голяма калпазанка съм.
Мими, не отлагай дълго прегледа. Дано ТМ да пребори неразположението.
С репортажа съм- до тук. Ако се сетя нещо, ще се включа пак.

# 277
  • тук и там
  • Мнения: 312
И аз днес се раздвижих малко,искам не искам трябваше.
Насях граха и  семена за разсад на домати.Малко окъснях ,но не можах по рано.За най ранното домати купувам готов разсад.Обичам и Невена.От него правех на ММ мехлем за разширените вени.
За лавандулата знам,че е много лечебна.Ще се опитам да си я завъдя,а пък ментата не мога да отвъдя.
Оставям по коренче и на следващата година отново поляна.
За друго в градината е още рано.
Светилчо,честит имен ден и бъди жива и здрава и все така добронамерена!
Фури, нали си млада и пъргава изпревари ме.

Последна редакция: вт, 06 фев 2018, 21:32 от mimiто

# 278
  • Мнения: 18 590

Това е сама китка.

имам саморасла вече,тя  си се пази сама.

интересното  е,че има различни цветове от разсада.Беше едно време разсад,едни  цветчета ,сега е различен.
Другото дето се сещаме  шибой.Тази есен заредих ,та ще цъфти и мирише до сред лято,силен е ,друг път  съм бъркала  и оставяла нагъсто.Принципно  разкарах вътрешните цветя,но външните   са добре, но и те   до суша.Нямам ресурс да поливам силно лятото и избягвам,то опича отгоре всичко,та  поне да се яде поливното.Разсада домати  е жив още ,но до кога не знам.

това е шибой,следва цвят


# 279
  • Мнения: 18 590
Няма да пипам предни я пост заради снимките.
Ментата ми е  слаба,но  втора година е и  рязах за  сокове, пак е на  лошо за поливане място ,цветя са там та до тях, изнизва се водата там.Мащерката засъхна ,май  от рязане неправилно ,питомна е ,ригана е гот.Обичам подправки ,край босилека само да мина ми харесва.Жалко,че зиме не мога да запазвам.
За  книгите щях да кажа,имам  хартиени и препрочитам ,нося на  приятелки.Но  са стари, четени, забравени,но има ново излезли  и ме влече на компа да чета, то на стол съм ,завиждам на лаптопите и четците,но  пак чета ,това го правя от преди да тръгна на училище,дядо ме научи.Не  мога да спра, а вече забравям какво съм чела.Просто в момента е кеф.И трупам книги в компа и облаци, да има като спрат  пиратството,нямам пари като някога  да купувам.А ми оставяха в кашони всичко ценно,запазих ,давах ,пилях и има пак.В кашони са,че няма място.Като спра компа пак ще чета  от кашон.Ама  дано, че надали ,иде топлото и навън.

# 280
  • София
  • Мнения: 8 397
Ехей, май наистина идва пролет. Леле, аз да не я пропусна както съм се забола в книжляците. Колко хубаво ми стана, като чета, че китките се събуждат, калинките и те, а с тях и ние. Опитах един път лавандула да захвана, да ама не стана. Имах до миналата година разкошни маргарити-за да видите колко едри бяха, съберете палец и показалец на двете ръце. Цъфтяха винаги за рождения ми ден и много ме радваха. Не знам какво им се случи миналото лято, появиха се само 4 - 5. И пак за рождения ми ден. Аз това лято май няма да правя градинка. Ще си остана само с розите. Очертава се цял месец юли да изкарам на морето-дали ще е в Балчик или Приморско или кой знае къде newsm78 Ще придружавам внучките гимнастички-те ще тренират, а баба ще разхожда телеса по морския бряг. Е голямо предизвикателство! От както разбрах, съм си сложила мораториум на храненето. Каква по-силна мотивация Joy
Я кажете кои мислят да се слагат на диета, та да се прицънцуря и аз. С компания е по-лесно.
Изчезвам, че имам още малко, за да си завърша курсовата работа и то предсрочно с един ден. Ти да видиш-ударничка Wink
Това цвете и на мен нищо не ми говори. ТАНУ е познавачка, дано тя да каже.
Тръгнах да публикувам, ама как да пропусна най-новата баба? ИХИЧКА, позабравила си някои неща, а и сега разни нови постановки са се появили. Не се бъркай на младите - няма смисъл. Аз поне се стараех да спазвам техните указания, не съм им давала съвети от дядо Адамово време. Така е по-спокойно. Wink Давах акъл само при поискване Mr. Green
На мен пък една приятелка ми донесе семена от Манголд. Много е хубаво и полезно. Става за салата, за супичка и за зелник. Мими, ако ще да я изкореняваш ментата, метни я към София Simple Smile


# 281
  • Мнения: 2 005
Растението е същото,но не е шибой.
Листата на шибоя са други и по друг начин разположени.Според мен де.
Няма да се бием заради една китка ,нали Борянчице?❤

Фло, манголда става огромен.Преди една година вместа семена за червено цвекло съм купила те тоя магнолд.
Казвам ти ,отядоха си кокошките😁😊😎
Никой от домашните под никаква форма не го хареса.Даже и зсравословните ни щерки 😁😁😁

Дано да ви хареса на вас.

Последна редакция: вт, 06 фев 2018, 21:45 от Gabkata

# 282
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 873
Зимен шибой. В наше село му викаме мелушка, тя и моята е напъпила.
Летния шибой е лилав и му викат матиола.
Сега вече мога да допълня поста си, след като видях снимките на Борянка. На последната снимка е матиолата, аз съм виждала само лилава.
Мими, дано всичко е наред със съпруга ти! Бързо да се оправя!

Последна редакция: вт, 06 фев 2018, 21:49 от Алфея

# 283
  • Мнения: 18 590
И нула внимание  на самакитката...
Фло ,спирай  яденето, банския трябва да сто и   като на манекенка ,упс на студентка..--

# 284
  • Мнения: 2 005
Борянчице,много харесвам самакитката,но като си помисля,че тази годиня ще посея,а чак догодина ще цъфне и се отказвам.
Точно това цветенце го свързвам к двете си баби,които го иваха в градините си.

Ех,да беше по-близо!Щях да дойда за коренче.

А ето така цъфти сирменичката-мелушка


Общи условия

Активация на акаунт