КГБ = Клуб на Готините Баби - 186.

  • 72 544
  • 736
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 5 074
Яжка, затова на 18.04 в София се организира протест на хората с увреждания.
Аз ходя на тези протести, но една птичка пролет не прави.
На последния протест бяха едва 500 човека.
За Масуд и Терез колко бяха ?
Нямам против , обичам животните, обичам ги и гледам животни. но като,че ли хората с увреждания сме оставени на произвола на съдбата. На хрантутниците народни не им трябват куци и сакати.

# 571
  • Мнения: 18 547
Снощи ми попадна новината,че има нови изисквания  за  техническите средства на инвалиди,е  на хората с увреждания  пише.Поради злоупотреби ще превеждат парите директно на продавача,като го следят зорко чрез маса документи и  проверки какво е продал и дали е  продал  и каквото измислят да утежнят процедурата.Намаляват  броя  на  техническите средства,като количките увеличават,ако не бъркам нещо да съм точна.Та  за това са кисели,и  не е на социалните изгъзица,а  си е правителствена.Или на орган правителствен.
Купувам си батерии директно,22 лв,три пъти до плевен по 6   правят излишно тичането,защото няма само за път да похарча.Добре,че има откъде,че ги спряха от продажба по оптиките.

Едно време нацистите така са почнали да третират с газ ,първо от инвалидите ,от аутистите,гледах филм "Амин".После преминали на евреи и цигани и нататък на който не им харесва,по доноси.Та  и това може да очакваме.Гадно,но натам отива.
А ми разказваха да мъж с леки отклонения  в една държава,дето социалните поемат, настаняват ,намират подходяща работа и посещават чистачки два пъти седмично,грижат се за проблемите му,и  не знам какво още-не навсякъде е като у нас.
Да не дава господ да имаш нужда от нещо от тази държава.

# 572
  • Мнения: 1 563
Здравейте  момичета !
Направих си кафенце и реших сега да ви погледна.
Попрочетох от тук от там. Разбрах болките ви. Много е жалко !
Яжка да те успокоя ,моите обувки още не са готови. На 28 февруари става  три месеца.
Парите са приведени на мен  още през декември и като станат, тогава ще им плащам.
От кога се брои годината , от датата на  получаване на обувките ли ? Като гледам ,моите боти ще трябва да ги нося лятото Stuck Out Tongue Closed Eyes
За отношението на служителките ,зависи от ръководството им , от тяхното възпитание и интерес.
При нас бяха много любезни. Никой не ме е насочвал към кои магазини да отивам. Тази година  отидох при едни прехвалени ,но догодина няма да са те , ако съм жива и здрава де !
Момичета , аз вече съм си извадила куфарчето и се стягам да излитам в петък сутринта с дъщерята и внучката.
Сготвих варено с  една част от кокошка ,а с другата част с кисело зеле . Утре ще направя и една мусака с кайма и тиквичките ,та мъжете да имат за ядене. Все ще се оправят.
Ставам да си оправя куфара ,та да съм спокойна нещо да не забравя.
Ако не пиша тези дни ,да не  мислите ,че съм ви забравила !  Simple Smile

Ето и за вас следобедно кафенце !

Приятна вечер  !
Целувки и прегръдки за всички ви !

# 573
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 912
Хайде и аз да се оплача Sad Днес ходихме по мъките. За да сключи трудовия договор, зетко трябва да има личен номер на чужденец /ЛНЧ/. Издава го НАП. В НАП искат адресна регистрация. Адресна регистрация се прави в МВР. Едно от условията, за да получи адресна регистрация в БГ, е да има осигурена работа, т.е. трудов договор. А трудов договор без ЛНЧ не може да се сключи и регистрира. ЛНЧ без адресна регистрация - не става, и т.н. Омагьосан кръг!  С голям зор успяхме да подадем документи за адресна регистрация в МВР и утре, ако комисията одобри, ще има номер. Черешката на тортата беше декларацията, която щерката трябваше да попълни и да завери нотариално - че е съгласна СЪПРУГЪТ й да бъде регистриран в нейното жилище!?!? В петък ще се борят с НАП и при добро стечение на обстоятелствата, одисеята може да приключи до началото на другата седмица. А зетко само кокори едни очи и не смее да мъцне, че може и да не го регистрират и да си се връща при мама Simple Smile Аз не успях много да се ядосам, защото си познавам нашенската бюрокрация, но те и двамата се притесниха доста. Следва пререгистрация на колата в КАТ. Ако знае там какво го чака Triumph Светлият лъч във всичко това е Алекс - голям бонбон е станал, ръси едни мъдри мисли, половината на немски, половината на български. Веселим се с него и ни пълни сърцата с радост. Напълних ви главите с моите патила, оставям ви да си починете.

# 574
  • София
  • Мнения: 16 025
Луси, лек път и приятно изкарване на екскурзията! После чакаме снимки.
Мамси, съчувствам за  бюрокрацията. То не, че в Германия не е подобна.
Но ако зетя е гражданин на ЕС би трябвало всичко да мине по улеснена процедура. Те разбраха ли, че е от ЕС? Това, което описваш съм го играла с адресни регистрации в  предната ми фирма за шефовете турци и в сегашната - за руснаци. В МВР за осигурена работа се даваше писмо от бъдещия работодател, че ще наемат човека. Доказваше се също, че тук не е намерен подходящ човек. За целта се прилагаше обява за длъжността със специфично изискване - напр. Финансов директор завършил Търговската гимназия в Чорлу и след това счетоводство в Одринския университет. Или директор производство -  завършил Оренбургския нефтен институт през 1976 г.  Може би неговия нов работодател не е наясно.
Граждани от ЕС имаме назначени само с данни от тамошната им ЛК и без проблеми и спънки. Женени са за българки и те са си ги регистрирали в къщи.
Аз също трябваше да дам съгласие Пл. да се регистрира адресно в мой имот, в ЕСГРАОН е така.
Съчувствам за инвалидните проблеми. Аз затова си купувам удобни стелки и обувки без да разчитам на тях. Че то както го описва Яжка докато взема кундурите ще ме уволнят от работа. Един съсед/80 год/ е след сменена става, скъсен крак и от октомври внучка му и Пл. чакат за ортопедични обувки. Дано ги дочака комши. Иначе купиха няколко чифта чехли с дебела подметка и той си ги настави и залепи с Ц200. Но ходи само в къщи с тях, облегчава го.
Пак се изказах като всезнайка, извинете за което, ако съм подразнила някой.

# 575
  • Мнения: 7 386
                Май се бях увлякла в писането!Сори! Няма да досаждам!

Последна редакция: чт, 22 фев 2018, 19:01 от Didia

# 576
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294

 Добро утрооооо!
Диде и на мен ми е трудно да ставам и какво ли ще бъде като минем на лятно часово време newsm78 Аз, понеже съм още на старата версия и си го имам емотчето Mr. Green. Уж се говори, че ще го отменят, ама не се знае кога и дали!
Я, да сервирам кафето за разсънване:

         

# 577
  • София
  • Мнения: 5 074
Хубаво нещо било да нямаш ток  Grinning
А аз като няма ток, нямам и вода, нямам нет...
Седях си кротко до камината и си плетох плетката. После хапнах и спах.
Демек пълен мързел  Joy Joy Joy

# 578
  • Мнения: 1 998
Хули,при нас е по-сложно😀
Като няма ток,няма и камина.
Тя е с помпа,а ups-a държи 2,3 часа.
Тъй че вода ще имам ,ама топлотооо.
От кога мрънкам на ММ,че каква селска къща сме без турско "чудо",а той казва-за 10 минути се слага,ако видим зора😂😊
Пак пия кафето на тагадък,че сме се разплескали с едни кайми и меса.
Още малко суджуци.Да изпорзваме хладното време 😊

# 579
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Да се обадя, че не съм се разписвала от неделя.
Хули, и аз обичам да мързелувам с плетка, но нещо съм в застой и плетка не ми се похваща.
Наред с мързела и други неща за размисъл имам и съм пълна скръб.Малка светлинка се задава и дано това ме  изкара в нормално състояние. За почивните дни около 3 март, плануваме с кандидат сватята, да гостуваме на децата.Дано и при двете да няма изникне проблем, за да осъществим плана.
Варя една свинска глава. Пости е, а ние ще се наблажим.

# 580
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 013
Gabkata, и ние сме с помпа и UPS, но сме сложили и за резерва към цялата система и един акумулатор.

# 581
  • София
  • Мнения: 5 074
Ние с камината отопляваме етажа на къщата. Камината е в хола, вратите са отворени и се отоплява екстра. Най-хладно е в спалните, но аз не обичам да спя на топло. Така съм научила и щерките...

# 582
  • София
  • Мнения: 16 025
За почивните дни около 3 март, плануваме с кандидат сватята, да гостуваме на децата.
охоооо -  май имаме новина. Екстра, добре дошли.
Ако децата ви отсвирят  може да викнете среща на удобно за вас място.
Който е свободен ще дойде - аз съм първа писта.
Дидиа, не си досаждала, защо се изтри? Аз сега как ще разбера за какво е ставало дума.
Луси, Габката, как изкарахте земетресението?
На 12 ет. почти не се усети. Аз се събудих преди това и ходих до 00. Легнах си, замислих се за нещо преди заспиване и леглото леко помръдна. Реших, че Пл. се обръща и откъртих.

# 583
  • Мнения: 18 547
               Май се бях увлякла в писането!Сори! Няма да досаждам!
Ти  пък един път писа повечко и го затри, беше интересно.Типично е когато никой  не пише след  някого дълго време,но и след бъбрица като мен не пишат,та е  нормално.А аз ти се зарадвах,но не коментирах,и  на мен ми спира  бърборенето понякога.Не  запомних какво беше ,за лекарските неволи здравеопазване ,Неда и   зъби.Друго не помня,но към това нямах какво да добавя след няколко поста по темата.Не  прави така,моля...Че  аз трябва да трия  по твоя почин доста.
Имаме новина-задава се веселба и сватове,какво по-хубаво.Да  бъде...
По  камини нямам думата ,нЕмам.Днес изненада ,синът купил нова печка ,исках да не мрънкам ,но не се сдържах ,ама малко само мръннах.Имам нещо предвид.Ама не ме е питал и не очаквах ,говорихме за есента ,то зимата свърши.Карам да е весело и наготвих на нея.Просто е същата като предната и бързо  се нацепиха   чугуните отгоре ,дано е с късмет тази.Да не ми честитите ,оплаквам се.Ама ще свикна,то  я харесвам ,предната аз избрах и купих ,но да имаше начин да кара повече ,от 5 до 7 години изкара,не знам точно,малко е ,една циганска любов кара доста повече.
Ще  мълча.

# 584
  • Мнения: 5 346
 Добре, че си останах  вкъщи, та да тръгна на прегледи и изскочи заек от трънката. Не само високо кръвнишко ( по моята внучка), но и проблеми със сърцето. Не били сериозни, но ще има лекарства, кардиограми и пак холтер. Ама изобщо не съм изненадана. То  моето сърце да не е от камък?! Толкова неща понесе. Изморило се е.

Иначе съм ви прочела ОТ ДО. Пожелавам ви късмет и здрави нерви  с институции, с ТЕЛК, с фирми за ортопедични обувки и всички такива "органи за грижи" към болните!
На Фури и кандидат-сватята й приятно гостуване на младите!
На Боряна честита печка и със здраве да я ползва!
На Хули пожелавам  да дойде токът, за да има и вода. Не може само плетки. Иска  пране, готвене и още такива.  
Скрит текст:
И аз като Гъбка съм с камина с водна риза, но съм решила да я махам и да сложа  още един климатик. Имам на тавана едно  чудо за екстремни ситуации.
Приятна вечер и до другия път със здраве!

Последна редакция: чт, 22 фев 2018, 22:01 от K.A.G.

Общи условия

Активация на акаунт