Пазаруване от George(ASDA) - Тема 10

  • 108 539
  • 896
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 403
Ако името ти не е прекалено стандартно, т.е. нямат друг регистриран клиент със същото, нямаш проблеми с получаването. А дори да имат клиент със същото име, като си си регистрирала пратката от Джордж с тракинг номера, няма как да я заведат на другия клиент. Няма място за притеснение. На мен също не ми излиза ID-то в адреса, но пазарувам от години, все с Габиели и досега нищо не се е изгубвало.

Много често срещано е името ми. Сигурно има 100 още с това име. Регистрирам ги в сайта с тракинг и след това им писах имейли защото инапе не ми го свързват с профила

# 631
  • Мнения: 4 785
Излиза ми Ай Ди-то, написано е, точно както е показано на сайта.
Къде го изписвате, за да излиза. Аз съм написала в самата регистрация име и след него ID но не излиза
След адреса:

Access Self Storage15 Tottenham Lane ID: 11111

# 632
  • Мнения: 403
Излиза ми Ай Ди-то, написано е, точно както е показано на сайта.
Къде го изписвате, за да излиза. Аз съм написала в самата регистрация име и след него ID но не излиза
След адреса:

Access Self Storage15 Tottenham Lane ID: 11111

О много благодаря, ще пробвам при следващата поръчка.

# 633
  • European Union
  • Мнения: 1 387
Аз съм го залепила за името, но не съм пазарувала скоро. Преди нямаше проблеми
IvanovaID11111

# 634
  • Мнения: 46
Здравейте!

Има ли някой който поръчва за Германия? Възможно ли е да е отпаднала таксата за тук? Преди ми начисляваше такса, вчера отворих да разгледам и вече нямам такса, а само цената от 6 панда доставка. Преди излизаше под доставката, но все пак да попитам да няма нещо напред като предвижа поръчката. Знамето ми е немско.

# 635
  • Мнения: 146
Здравейте на всички. Изчетох настоящата тема отначалото. Исках да прочета и предишната, но забелязах че нещата се променят много бързо и ще са остаряли съвети. Никога не съм поръчвала от GEORGE, искам да поръчам около 10 кг. стоки за над 200-300 лв (над 150 P.) - детски дрешки, обувки, но и женски такива (които така или иначе вкл. ДДС). Проблема е, че съм от малък град, с представени само основните куриерски фирми (Speedy, ECONT, Европът и др. по - малки), но не виждам DHL - фирмата която доставя доколкото разбрах в тая тема последно директно от ASDA. Тя как действа? С подизпълнител Speedy ли - до адрес(Speedy май има една дъщерна DPD да не би да е това?)  Искам да е с директна доставка до адрес, точно поради тази причина, защото ще трябва да ми препращат превозвачите, и то ще си излезе пак толкова, а и за еднократна поръчка, надали ще се разправям за 20-30 лв. отгоре. Наясно съм че при превключване от БГ на UK се изключва ДДС то (както се прави при доставка до английски адрес и доставчик) - даже оня ден го пишеше на БГ - include 20% VAT срещу всяка детска стока, сега не го пише но си се начислява (то повечето ще са женските дрехи и обувки, така че няма голямо значение). Другия ми въпрс е доставят ли се все пак обувки с директна доставка - в смисъл пише че детско оборудване и играчки не се доставят, а аз искам да взема и една малка плюшена играчка ... Още един въпрос - правя си кошницата примерно за 400 паунда, и стигам почти до картата - но доставката си остава 15 паунда ? Тук в началото на темата пише, че поръчка над 100 паунда доставката е 10 паунда, но това май вече не е така? И в крайна сметка ако всичко е наред, платя с картата крайната сума - това какво означава - че след 6-8 работни дни - слизам на входа и си вземам стоката (евентуално от куриер Спиди) и не плащам допълнително и 1 лев.? Пише Delivery FROM 15 pounds - т.е. започват от 15 - и поръчката ми автоматично ли изчислява килограмите, защото поне като смятам с обувките ще излезе над 10 кг. - пак ли е 15 p. - имат ли значение колко са килограмите, обема? Самия адрес как се пише - на латиница ли - досега така или иначе не ми даде да си напиша името на кирилица, най - вероятно и това няма да ми разреши при реална поръчка. Телефона по нагоре разбрах че си се пише без +-сове повече нули - просто телефон (явно се разпознава по БГ локацията). Дълго стана, но ще съм ви благодарна да споделите опит Simple Smile

Последна редакция: пн, 11 фев 2019, 06:09 от Bisera

# 636
  • Мнения: 6 938
Малкото, с което мога да помогна, е че DHL няма как да действат със Спиди, щом сте от малко населено място, може да се свържете директно с DHL и да попитате как става доставката във вашия случай. DPD не е дъщерна на Спиди, а обратното. Данните при поръчка трябва задължително да са изписани на латиница, няма как да ви ги обработят на кирилица.

# 637
  • Мнения: 146
Малкото, с което мога да помогна, е че DHL няма как да действат със Спиди, щом сте от малко населено място, може да се свържете директно с DHL и да попитате как става доставката във вашия случай. DPD не е дъщерна на Спиди, а обратното. Данните при поръчка трябва задължително да са изписани на латиница, няма как да ви ги обработят на кирилица.

Т.е. същата работа като с доставчик? После пак ще трябва да ми препращат. Явно съм се объркала с фирмите на Спиди и ДПД, но това няма значение сега.
П.П. Малко неподготвена писах, но доставките на DHL до по - малки места или по принцип, имат ли нещо и с Бългаски пощи, евентуално BG POST?

Последна редакция: пн, 11 фев 2019, 10:57 от Bisera

# 638
  • Мнения: 2 847
Когато поръчваш от UK с директна доставка ,попълваш си адреса и ти го пращат на адреса. Не си ти която ще определиш коя фирма ще ти го докара ,това го определя магазина от който пазаруваш. От друга страна ,плащаш само крайната сума по банков път с карта която сума ти изписва сайта. На куриера ,който ти доставя пакета не плащаш и 1 лев отгоре.Нямаш опция преглед ,подписваш се и си взимаш поръчаното. Ако има неточности и липсващи артикули в поръчката ,пишеш на магазина и решавате проблема.Това е!

# 639
  • Мнения: 6 938
Не знам дали е същото като с доставчик, просто казвам че силно ме съмнява да препращат по Спиди. За най-сигурно просто звънни на DHL и попитай как процедират във вашето населено място.

# 640
  • Мнения: 146
Не знам дали е същото като с доставчик, просто казвам че силно ме съмнява да препращат по Спиди. За най-сигурно просто звънни на DHL и попитай как процедират във вашето населено място.
Да, благодаря отново!
Ясно - за Спиди - просто от толкова много четене, някъде мернах и Спиди в доставките и си мислех, че са някаква комбина. По - нагоре преправих поста си, че имат нещо общо и DHL с Български пощи, но пак информацията е по - стара от 2 години. Писах и на DHL сега да питам, но гледам че сте ми отговорили, че май не е фиксиран доставчика. Не ме интересува кой е доставчика нито искам да го определям, реално аз питах, дали ще ме таксуват допълнително, ако тръгнат да препращат до по - малки градове без офиси, евентуално преизчисляване на килограми и т.н. И все още ми е интересно дали има ограничение на килограмите и дали се таксува допълнително. Реално има ограничение на броя различните артикули, и бройката на отделните артикули в една поръчка в GEORGE, та си е пресметнато по някакъв начин, че няма да превиши ... но все пак да питам Simple Smile.

# 641
  • Мнения: 2 847
Bisera , не те разбирам защо е това цялото проучване? Аз също съм от малък град и DHL не разнасят дори във фиксирани дни ,но когато амазон ми изпращат с тях ,получавам си sms и допълнително обаждане от тях в деня на доставка ,идват си на адреса ми който съм посочила и си получавам пратката.Нищо не проучвам ,организирам и т.н. Имам си дата на доставка като финализирам поръчката и хората си я спазват. Пращали са ми с интерлогистика ,спиди, български пощи ,DHL . Не ме интересува кой ще я достави поръчката ,идва си куриера дава ми я и се подписвам това е! Принципа при поръчка директна до БГ от George  е същия ,правиш поръчката ,на финала ти излиза сумата с таксата за доставка включена ,плащаш и си я чакаш. С който  я пратят куриер  ,това си е тяхна работа.Ти ще си я получиш на адреса.

# 642
  • Мнения: 3
И в крайна сметка има или няма начислени такси, защото и аз стигам до плащане с карта и ми начислява само доставка от 15 паунда при поръчка от 177 паунда? И дали ще ми издадът фактура на фирма?

# 643
  • Мнения: 146
ctefani , благодаря! Точно това ме интересуваше, кратко, точно и ясно. Хубава вечер!

# 644
  • Мнения: 403
И в крайна сметка има или няма начислени такси, защото и аз стигам до плащане с карта и ми начислява само доставка от 15 паунда при поръчка от 177 паунда? И дали ще ми издадът фактура на фирма?

Поръчайте до англйски адрес с фирма превозвач. Препоръчвам Габиели uktobg.com А за фактурите. Трябва да напишете на billing adress данните на фирмата  и след това от самата поръчка си теглите фактура.

Общи условия

Активация на акаунт