Пазаруване от George(ASDA) - Тема 10

  • 108 429
  • 896
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 922
Джордж не е сайт за търговци на едро, а е за стоки за лично ползване. Прочети условията на сайта Terms and Conditions. Изрично го пише:
1.1 Use. Subject to these Terms and Conditions, we authorise you to access and use the ASDA George Website for personal use only.
...
9.6 Business-to-consumer sale. Our item(s) are for personal use only and our liability shall not in any event include business losses such as loss of data, loss of profits or business interruption.

Сайтовете, които продават и на други фирми -търговци си имат полета за клиент, vat  номер и др. данни.
Дано не си регистрирана по ДДС, че ще си навлечеш големи проблеми.

Последна редакция: нд, 03 мар 2019, 07:52 от Greene

# 676
  • Мнения: 5 108
Пълно е с магазинчета и фейсбук групи, които продават дрешки Джордж...

# 677
  • Мнения: 1 000
Да,така е,но примерно се прави поръчка до адрес на въпросната мама,тя си ги плаща с нейната си кредитна карта.Пуска си обяви в продавалник или базар и това няма нищо общо със сайта на Асда.

Аз например преди да дойда в Англия купувах от Асда по този начин.В Продавалник чрез мама си пусках поръчка на нещата,тогава не правеха доставки до бг адрес и ме устройваше,пък и поръчката само по 3-4 неща.Сега детето е голямо и харесва по-тийн мода,от Асда купувам само бельо и униформа за училище.

Последна редакция: нд, 03 мар 2019, 16:50 от marga1977

# 678
  • Мнения: 3 922
Пълно е с магазинчета и фейсбук групи, които продават дрешки Джордж...
С новите изисквания за онлайн магазините и касовите апарати на бая народ ще им секне "бизнеса".  Затова толкова реват сега срещу наредбата. Макар, че я отложиха, все пак ще влезе в сила.
Няма как да продаваш нещо, за което нямаш доказан произход на стоката, т.е. фактура. Точно от Джордж няма как да ти издадат официално такава. Това, че някой се опитал да ги "изиграе" като си напише данните на фирмата в полето на билинг адрес, ще е автогол за самия него. Всеки си пати рано или късно от гяволъка...

# 679
  • Мнения: 5 108
Аз по начало не разбрам кой си купува каквото има налично в магазинчето с надценка като може да си го поръча сам. Хем ще му излезе по-евтино, хем ще си избере от целия асортимент...

# 680
  • Мнения: 6 933
Все още има хора, предпочитащи да видят и пипнат, преди да купят 😁

# 681
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз също си поръчвам сама, но веднъж се случи да свия в сушилнята едни пижамки и нямаше как да чакам доставка от Англия, та си ги купих от магазинче, което зарежда от Джордж. Бабите редовно също купуват от магазини, а не онлайн. За всеки влак си има пътници, не ги мислете.

# 682
  • Мнения: 34
Здравейте, има ли някакви ограничения за количества и килограми с директна доставка до Бг? Искам да поръчам примерно 7-8 пакета памперси и 30-40 бр. пюрета. Пробвах с посредник, но от Асда директно ми блокираха профила и сега ще правя нов, та като смятам ми е по-изгодно с директна доставка за по-големи количества.

# 683
  • Мнения: 553
Аз поръчвам от гросъри със Габиели и до сега съм нямала проблем. Не съм убедена, че можете да поръчате директно до Бг.

# 684
  • Мнения: 34
Аз поръчвам от гросъри със Габиели и до сега съм нямала проблем. Не съм убедена, че можете да поръчате директно до Бг.
Нали на първа страница на темата е написано, че имат директна доставка до адрес в България.

# 685
  • Мнения: 3 922
От Гросъри доставят само до английски адрес. От Джордж има доставка и до БГ. Два различни сайта са под шапката на АСДА.

# 686
  • Мнения: 396
Пълно е с магазинчета и фейсбук групи, които продават дрешки Джордж...
С новите изисквания за онлайн магазините и касовите апарати на бая народ ще им секне "бизнеса".  Затова толкова реват сега срещу наредбата. Макар, че я отложиха, все пак ще влезе в сила.
Няма как да продаваш нещо, за което нямаш доказан произход на стоката, т.е. фактура. Точно от Джордж няма как да ти издадат официално такава. Това, че някой се опитал да ги "изиграе" като си напише данните на фирмата в полето на билинг адрес, ще е автогол за самия него. Всеки си пати рано или късно от гяволъка...

Не е толкова сложно да се отговори на изискванията. Всеки , който има бизнес , ще си продължи. Мамите, които продават по групите ... едва ли.
Изискванията са направени даже за добро.

Относно фактурите. Аз получавам фактури от Goerge, които са си напълно легални. Преди изобщо да си помисля за това съм изпратила запитване до сайта и съм обяснила,че ми трябват фактури за моя бизнес. Така че не сте достатъчно добре информирани.

# 687
  • Мнения: 3 922
Ти може да си обяснила, но те дали са ти обяснили, че стоките им са за лично ползване? За каква обща сума на поръчките от чужди сайтове става въпрос? Защото това са вътреобщностни придобивани и след една определена сума, трябва регистрация по ддс. А тогава вече една фактура не е достатъчна.

# 688
  • Мнения: 396
Ти може да си обяснила, но те дали са ти обяснили, че стоките им са за лично ползване? За каква обща сума на поръчките от чужди сайтове става въпрос? Защото това са вътреобщностни придобивани и след една определена сума, трябва регистрация по ддс. А тогава вече една фактура не е достатъчна.

Не мисля , че е нужно да давам обяснения за обороти и суми. Тук е група за взаимопомощ . Обясних за фактурите. Аз съм наясно с всичко,което ме касае.

# 689
  • Мнения: 1 555
Това означава ли че мога да си поръчвам дрехи за лично ползване до адрес до Ук ? Поръчките, кои правя са предимно около 100£...

Общи условия

Активация на акаунт