"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 35

  • 54 290
  • 751
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 7 645
Може той да ти е раздразнил шийката, а може да ти идва. Каквото и да е ще се разбере

# 571
  • Мнения: 6 310
Добро утро момичета. Много сте ранобудни  Simple Smile.
     Меланик, на мен ми се е случвало, и въпросните нишки не са били индикация за някакъв проблем при мене. Гъбичките са доста агресивни към влагалищната лигавица, и може просто да се е спукало някое капилярче. 

# 572
  • Мнения: 196
Най-вероятно ще ми дойде, започна това розовеещо течение..

# 573
  • Мнения: 156
Здравейте момичета.
Искам да ви попитам нещо та направо на въороса.
Имам лекички съмнения че този месец нещо ми се е случило...
Дойде ми на 20.01. Пет дни продължи правихме опити от 26.01_01.02 и след това на 4.02 цикъла ми е редовен 28_29 дни.,на първи ми се появи едно кафеникаво течение много малко което приключи още на втория ден усещах  болки и може би съм била в овулация поне аз така си мисля не съм сигурна но се бях притеснила та от тогава насам усещам едни придърпвания в яйчниците все едно ми къркорят или пък дърпа ми ниско долу  и това всеки ден гърдите нещо почнаха днес да наедряват имам едно бяло трчение което приключва по принцип след увото боли ме глава и да не забравя качих рязко два килограма че не спирам и да ям.
Смятате ли че това може би са признаци или си внушавам?

# 574
  • София
  • Мнения: 7 645
ако цикъла ти е редовен, то овулацията ти е на 13-14-15 ден. Дори и да е минала, тя е минала твърде скоро, за да се коментира дали има бременност или не.
12 дни след нея или по др начин казано - най-най-рано 2 дни преди датата на цикъла, направи тест, а до тогава не мисли само за симптоми и болки и тнт, защото както вече мноогократно сме повтаряли и обсъждали - всичко това което човек чувства след овулация е плод на хормоналните промени в организма всеки месец.

Просто забрави за всичко и изчакай най-рано 2 дни преди датата и направи тест.

# 575
  • Мнения: 156
Да на 13 ден ми се случи това с прицапването,но все пак така не ми е дърпало  от преди когато бях бременна незнам може и да си внушавам всеки ден  да ми дърпа не е нормално за мен но може би трябва наистина да спра да мисля

# 576
  • София
  • Мнения: 7 645
Някой път и при мен след О пмс симптомите са по-изразени от др път, някой път гърдите ще ме уморят, др път въобще не ме болят
Всеки месец е индивидуален, просто в момента ако случайно има оплодена яйцеклетка, тя дори още не е стигнала матката, което просто няма как да усещаш движението й в тръбите...
а ако случайно си забременяла, това ще е щастливо съвпадение

Просто малко здрав разум, медицински факти и ще ти стане ясно, че в момента всичко е само в твоя мозък, а това което чувстваш е крайно невероятно да се дължи на бременност на този етап.
Така че, намери с какво да се разсейваш и изчакай 1-2 преди датата или самата дата и ако не ти дойде - тест.

# 577
  • Мнения: 5 468
Розичката, зацапването може да е било заради овулацията. Случва се понякога. А относно килограмите, нали не смяташ, че бременните започват да качват килограми веднага след зачеване? Ако беше така, до края щяхме да ставаме слоници. Grinning По-интензивното качване на килограми обикновено започва чак втория триместър.

# 578
  • Мнения: 156
Добре де момичета аз пак да питам ако увото ми е било на 13_14ден и сме бебеправили плътно преди това поне за трите дни преди увото вкл и на 13 ден има голяма възможност да се е случило нали

# 579
  • Мнения: 5 468
Статистиката сочи, че вероятността за забременяване е 25% при всеки менструален цикъл.

П.П. Не е уволация, а овулация. Hands V

# 580
  • Мнения: 149
Здравейте,аз този месец нещо обърках сметките за овулацията.Януари ми дойде на 17 и продължи 6 дена.По календара на телефона трябвя да е била на 31-1ви,а според моите сметки трябва да е била два три дни по-раничко.Как мислите Вие,не съм мн добра в сметките,обикновено съм с цикъл на 28-29 дни.Извинявайте,ако не е много по темата ...

# 581
  • бургас
  • Мнения: 240
Момичета и аз да си кажа, днес изследвах прогестерон на 23 ден от цикъла и съответно 7 ден от евентуална О.
Резултатите са 72,19nmol/l при граници (5,82-75,9), според вас как е?

# 582
  • Мнения: 5 468
Катенцету, при 28-29 дневен цикъл, О е средно на 14-15 ден, което при теб е било на 30-31ви януари. Разбира се, това невинаги е на 100% точно, тъй като не при всяка жена лутеалната фаза е 14 дни. Тя варира между 12-16 дни при всяка отделна жена. На база на това, можеш да определиш, че овулацията при теб настъпва между 12ти и 16ти ден от МЦ. Тогава трябва да сте най-активни.

Здравейте,аз този месец нещо обърках сметките за овулацията.Януари ми дойде на 17 и продължи 6 дена.По календара на телефона трябвя да е била на 31-1ви,а според моите сметки трябва да е била два три дни по-раничко.Как мислите Вие,не съм мн добра в сметките,обикновено съм с цикъл на 28-29 дни.Извинявайте,ако не е много по темата ...

# 583
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Резултатите са 72,19nmol/l при граници (5,82-75,9), според вас как е?
Според мен са ОК.

# 584
  • Мнения: 6 310
Прогестеронът е супер Peace

Общи условия

Активация на акаунт