"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 35

  • 54 246
  • 751
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 180
хубаво си направила
ЧХГ може да не се качва по много причини
Ето някои от тях:
- некачествен ембрион - тялото го отхвърля, той не се развива. Един от методите на тялото да прекъсна бременност е да спре производството на прогестерон
- ако пък има проблем с прогестерона по принцип (както примерно аз имам недостиг и недобро жълто тяло понякога), малкото количество на прог не храни достатъчно плода и той може да загине
- ако има някакви неща в матката като полип, той излъчва разни токсини, които могат да спрат бременността. Има и още подобни - хидросалпингс в тръбите, ендометриоза и т.н.т.
- ако бременността е извънматочна
- ако жената е боледувала тежко точно по време на овулация или имплантация, някои лекарства също оказват негативно влияние
ииии т.н.т.

Хубаво е да проследиш да пада чхг, защото ако расте, дори и неправилно да се удвоява има риск от извънматочна. Повечето такива сами приключват и тялото ги изхвърля, но има и такива, които остават и се налага намеса.

п.п. Много често се случва това. Но ако се повтори когато подмените опитите е хубаво да се заинтересуваш за изследвания - имунологични, генетични, разни от типа на хламидии и т.н.т. Защото един път може да е случайност - грешка в днк на ембриона, но ако се повтори може да се дължи на някакъв проблем. Лекарите масово в БГ чакат на някой нещо такова да се случи 3-4-5 пъти, за да дадат съвет за изследвания.

А иначе аз имам една лапароскопия, над 4 часова операция, но бях добре и още като ме изписаха си бях достатъчно подвижна, че да върша всичко в къщи.
Ами само мога да кажа ,Господ да е с нас!Сега ще чакам отново резултати,пуснах и чхг и прогестерон и хемоглобин,че ме изписаха с малко нисък.Отностно възстановяването,браво на теб!Аз повръщам,постоянно ми се гади,болките не спират на моменти се увеличават,но дано е за добро .....

# 106
  • Мнения: 6 305
Сподели със док. как се чувстваш. Аз също съм се оперирала, но не ми е било толкова зле. Кой ден ти е след операцията.?

# 107
  • Мнения: 448
Направих теста-бледа черта...Въпреки,че овулацията беше по-късно(да отбележа,че цикълът ми е 32-36 дни) трябваше чертата да е по-ясна,не знам какво да мисля.Веднага запазвам час при лекар!А моя така се радва, все едно чертата е ярко червена....

# 108
  • Мнения: 95
И примен чертите бяха по бледи от контролните, а чхг ми е било 525. Да не те притеснява бледата черта. Пусни си кръвен.

# 109
  • Мнения: 6 305
Да, може и да е от теста нещо. Но е най-добре да се види от лекар.  Peace

# 110
  • Мнения: 95
Момичета пуснах второ чхг. Сега ще чакам прегледа и резултата. Дано всичко е наред. После пак ще пиша.

# 111
  • Мнения: 448
Задължително и ще отида да ме види лекар.Много се притесних с тази бледа черта,тя е почти незабележима.Не знам,дано да не е нещо сериозно. Sad А дали да повторя теста? Аз го направих снощи късно,може ли урината да е била прекалено разредена,тъй като пия доста течности... Направо ще се побъркам.....

# 112
  • Мнения: 31 181
Повтори днес. Няма как да е много бледа черта с 16 дневно закъснение.

# 113
  • Мнения: 448
Да и това ме озадачава.Вече параноясах.Дори и с по-късната овулация пак трябваше чертата да е по-ясна......

# 114
  • София
  • Мнения: 7 645
Vanitaa - не знам какъв е теста и какво точно разбираш под бледа черта. Снимай го и ни ги пусни. За лекар може и да е рано, ако овулацията ти е била късна. Пусни чхг в някоя лаборатория. Все пак имаш голямо закъснение, не знам но може да е възможно овулацията да е била и в това закъснение.
Моя съвет: пусни ЧХГ днес, ако то е под 1000, няма смисъл от лекар. Ако е под 1000, пусни ново ЧХГ след 48часа от първото. Ако второто е над 1000 вече, посети лекар, ако второто е под 1000, но се е удвоило от първото - всичко е на ред и просто трябва да изчакаш още няколко дни за лекар.
Не бързай с лекаря!


jolajo - много късмет и чакаме днес да кажеш какво става.

# 115
  • Мнения: 5 468
Задължително и ще отида да ме види лекар.Много се притесних с тази бледа черта,тя е почти незабележима.Не знам,дано да не е нещо сериозно. Sad А дали да повторя теста? Аз го направих снощи късно,може ли урината да е била прекалено разредена,тъй като пия доста течности... Направо ще се побъркам.....

Може овулацията да ти е била по-късно и съответно закъснението да е по-малко, и затова чертичката да е още бледа. По принцип при такова закъснение, чертичката обикновено става дори по-тъмна от контролната. Вероятно на преглед няма да се види нищо на този етап.

# 116
  • Мнения: 448
Ами бледа,доста бледа,но все пак се вижда,не трябват много усилия за да  се види.А и съм виждала доста тестове с бледи линии,плътни,дефектни и тн.Със сигурност не ми се привижда.

# 117
  • Мнения: 5 468
И примен чертите бяха по бледи от контролните, а чхг ми е било 525. Да не те притеснява бледата черта. Пусни си кръвен.

Когато са ти били бледи чертите, ЧХГ е било далеч по-малка стойност. Hands V

# 118
  • Мнения: 448
Не са били мои тестовете,с бледите линии преди,но е ясно,че това е заради ниските стойности на ЧХГ.Лошото е,че не знам кога е била ову,съответно не мога да изчисля дните и така и вече се чувствам страшно объркана.Много или или,обаче,ама,ами ако...а отговор може да даде само един преглед и кръвен тест.

# 119
  • Мнения: 6 305
Пусни 2ва пъти ЧХГ през 48 часа, и ще си покаже дали се развива добре бременността. Ако не се покачва правилно, отиваш с резултатите на док. Ако нараства добре, чакаш да стане 1 000 и пак отиваш на док.

Общи условия

Активация на акаунт