"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 35

  • 54 242
  • 751
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 7 645
Ванина нито ще пусне кръвен, нито прогестерон както й писах по-назад с всякакви обяснения.
Просто ще прави тестове, ще се вайка, както се е вайкала 14 или 16 дни закъснение, както се вайкаше за розовото й зацапване.

Просто е безумно, но приемам че има и такива хора, с някакъв страх да направят и разберат отговорите на въпросите си.

Ние във форума нито може да кажем как ти е бременността, нито дали не си заченала много по-късно отколкото мислиш, нито дали всичко е на ред.

Тестовете за бременност показват - има или няма бременност. Наситеността на чертите не е критерии, защото аз съм имала по-добра черта на ЧХГ 28, отколкото на същия тест с ЧХГ 89.
Наистина е логично с нарастването на чхг чертите да потъмняват, но това са все пак само някакви китайски лентички, реактиви, които се правят на конвеир в някоя евтина фабрика.

Пожелвам късмет и дано всичко е на ред с бременността, а и все пак ти пожелавам скоро да разбереш какво точно става и как върви Wink

п.п. тонът  ми е абсолютно равен и нормален, постът не е с цел обида или подигравка (защото очаквам да се интерпретира така)

# 301
  • Мнения: 180
Отчет да дам ,на мен вече ми е дори безразлично,апатично и нямам сили да се тревожа ,ядосвам ии  ,честно да ви кажа ще се чака още ,отказвам се от всякакви тестове и т.н Доктора така каза, матка празна,киста няма яяя и няма и други,защото аз бях решила вече ,че и др може да има ,биопсия не е готова.Увери ме ,че тъпитр тръби са прегледани...!Не си обяснява покачване на Чхг ,също и гаденето,повръщането и т.н И каза на такова ниско чхг не вярвам ,че има бременност,трябва да стане 500 ,мии добре ще го чакаме тогава.Да видим накрая .... на 06.02 отново на преглед и тогава ще пусна  и кръвен..Това е от мен момичета ,до тогава ,ще си ви следя и дано Господ е със всички нас!

# 302
  • София
  • Мнения: 7 645
Нандини, не оставяй така, изследвай си го след 2 дни пак. Трябва да видиш, че почва да спада.
Той може наистина да е прегледал тръбите, не го отричаме - но то в тръбите на чхг 96 какво да види човека?!
до 6-ти има над 12 дни, може да стане беля.
Изследвай го пак след 2 дни и ако още расте, отиди при друг лекар специално за този проблем с ЧХГ

доктора говори простотии за 500 и т.н.т. ЧХГ се увеличава при бременност и това е. Ако няма бременност нейде някъде, как ще има чхг, как може да не вярва?! Може просто да няма много опит по темата.


В крайна сметка ще направиш каквото сметнеш за добре, каквото и да ти казваме тук, но не виждам защо може да рискуваш.
Дано прецениш правилно.

# 303
  • Мнения: 943
Надини, аз бих се консултирала с още един лекар за това чхг. Изобщо не е шега работа това.

# 304
  • Мнения: 6 622
Нандини , наистина не се оставяй на произвола. Нещата , които  ти говори твоят док са откровенни небивалици. Извънматочната бременност не е шега. Наистина потърси второ мнение. Не искам да те плаша ,но последствията ако не си обърнеш внимание може да са огромни.

# 305
  • Мнения: X
Всеки случай на извънматочна бременност е строго индивидуален. При мен плодът се беше захванал съвсем в края на тръбата, близо до яйчника, с ЧХГ 30 ден преди закъснението на цикъла, като лекарката  и каза, че е ниско. Имах малко кафеникаво зацапване още на втория ден на закъснението и ЧХГ 103 на четвъртия ден.   На 6 дни от закъснението започнаха болки ниско към яйчника и отново малко кафеникаво петънце. На 8-ми ден от закъснението ЧХГ беше 124 и за мен беше ясно, яе става въпрос за ИБ. На 9 ден закъснение и ЧХГ 187 тръбата се беше раздула и напълнила с кръв; на ехограф съвсем ясно се видя къде е проблема. Заради раздуването и деформацията на тръбата и повишеният риск от повтаряне на ИБ премахнаха тръбата; за щастие ситуацията беше овладяна преди да се стигне до сериозна руптура. Стискам палци на всички с подобни съмнения ЧХГ да започне да пада само.

# 306
  • Мнения: 448
Не съм пуснала ЧХГ,защото така ме посъветваха,след като отида на лекар,ако той прецени ще ги направя,въпроса е да няма нещо друго,по-сериозно.Тъй като тестовете заедно със симптомите,може и да не е Б,а нещо друго,а може и стрес,хормони и тн.За това бързам да отида на лекар.Brayda,не приемам коментара ти за груб или отправен с лоши чувства към мен,разбирам те и ти си права.След като мине прегледа всичко ще се разбере.

# 307
  • София
  • Мнения: 11 489
Положителни тестове от друго, а не от бременност по-скоро няма.
Друг е въпросът колко са положителни.
Имам чувството, че си Теди.
Кой те посъветва след като отидеш на лекар, тогава да пуснеш ЧХГ? Аз доколкото четох, съветите бяха съвсем други.

# 308
  • Мнения: 16
Здравейте момичета моля ви помагайте струва ли ми се или има мноооого бледа втора линия благодаря ви предварително

# 309
  • Мнения: 448
Съвета беше от личният ми лекар.Не разбрах това с Теди какво е?

# 310
  • София
  • Мнения: 11 489
Атанаска, снимай теста отгоре, така не си личи много. Кой ден от цикъла ти е?

Съвета беше от личният ми лекар.Не разбрах това с Теди какво е?

Какъв личен лекар? Нали още не си ходила при него?

# 311
  • Велико Търново
  • Мнения: 99
Здравейте момичета моля ви помагайте струва ли ми се или има мноооого бледа втора линия благодаря ви предварително

Май има нещо ... ама съвсееем леко. Пробвай след 2 дни пак със Surecheck.
Има ли някакво закъснение на Ц или колко дни след О е теста?

# 312
  • Мнения: 16
Нямам закъснение още имам още 5 дни до цикъл но ми се случиха някои неща и се усъмних знам че е рано но все пак направих

# 313
  • Мнения: 180
Добре де,а как мислите дали да пусна ЧХГ и в др лаборатория?Аз сумати и пари дадох с  тези тестове ,направооо ,че на криво..

# 314
  • Мнения: 448
Атанаска, снимай теста отгоре, така не си личи много. Кой ден от цикъла ти е?

Съвета беше от личният ми лекар.Не разбрах това с Теди какво е?

Какъв личен лекар? Нали още не си ходила при него?
Говорих с него по телефона,обясних му всичко и това каза.За това ми даде и по-скорошен час.

Общи условия

Активация на акаунт