"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 35

  • 54 245
  • 751
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 6 604
Синти, калкулатор в интернет не може да ти каже кога ти е овулацията. Овулация може да се засече по три начина:
1. Тестове за овулация
2. Тестове за овулация + мерене на БТ
3. Фоликулометрия
Е аз мислех, че щом ги има значи работят 😬
При редовен цикъл работят.😉

# 391
  • Мнения: 5 468
Скрит текст:
Здравейте, при мен последния МЦ дойде на 09.01 ..та на 20.01.. секс без презерватив.. на пияно и стана беля..! Не съм пила "ескапел"  въпреки, че все още нямам желание да ставам майка (рано ми е) изчислявах овулация и се оказа че 20.01 се пада един от "плодовитите дни" а самата овулация е била на 22.01, днес 28.01 го дава "загнездяване" рано ли е за кръвен тест за бременност, защото утре мисля да си направя и моля някой да ми обясни за плодовитите дни и загнездяването, че ммного се обърках 😐

Рано е още за какъвто и да било тест. Ще трябва да почакаш. Кръвен тест най-рано 11 дни след овулация, а уринен - 12 дни. Плодовити дни означават дните, през които има шанс да се забременее. Те са няколко дни преди овулация, деня на овулация и деня след нея. Ако овулацията ти е била около 22ри, има вероятност да си забременяла, тъй като сперматозоидите могат да оцелеят до няколко дни в женския организъм, чакайки яйцеклетка. Загнездяване означава прикрепване на оплодената яйцеклетка в матката. Прочети по темата за да наваксаш пропуските от часовете по биология.

При теб не се знае точно кой ден е била овулацията. Каква е продължителността на цикъла ти?
Изчислих си я с калкулатор в интернет 28 дни ако не бъркам нещо

При 28 дневен цикъл, овулацията настъпва горе долу на 14ти ден. Затова и калкулаторът така я е изчислил. Тест най-рано можеш да направиш на 02.02-кръвен и на 03.02-уринен. По-рано няма абсолютно никакъв смисъл, защото дори и да е отрицателен, може всъщност да има бременност.

# 392
  • Мнения: 8
Синти, калкулатор в интернет не може да ти каже кога ти е овулацията. Овулация може да се засече по три начина:
1. Тестове за овулация
2. Тестове за овулация + мерене на БТ
3. Фоликулометрия
Е аз мислех, че щом ги има значи работят 😬
При редовен цикъл работят.😉
Е моя е редовен.. сега вместо да съм спокойна по-лошо стана 😌

# 393
  • Мнения: 5 468
Няма как да те успокоим. Правила си секс на 12ти ден от цикъла, т.е. има реален шанс за бременност. Изчакай датите, които ти казах и направи тест.

# 394
  • Мнения: 8
Скрит текст:
Здравейте, при мен последния МЦ дойде на 09.01 ..та на 20.01.. секс без презерватив.. на пияно и стана беля..! Не съм пила "ескапел"  въпреки, че все още нямам желание да ставам майка (рано ми е) изчислявах овулация и се оказа че 20.01 се пада един от "плодовитите дни" а самата овулация е била на 22.01, днес 28.01 го дава "загнездяване" рано ли е за кръвен тест за бременност, защото утре мисля да си направя и моля някой да ми обясни за плодовитите дни и загнездяването, че ммного се обърках 😐

Рано е още за какъвто и да било тест. Ще трябва да почакаш. Кръвен тест най-рано 11 дни след овулация, а уринен - 12 дни. Плодовити дни означават дните, през които има шанс да се забременее. Те са няколко дни преди овулация, деня на овулация и деня след нея. Ако овулацията ти е била около 22ри, има вероятност да си забременяла, тъй като сперматозоидите могат да оцелеят до няколко дни в женския организъм, чакайки яйцеклетка. Загнездяване означава прикрепване на оплодената яйцеклетка в матката. Прочети по темата за да наваксаш пропуските от часовете по биология.

При теб не се знае точно кой ден е била овулацията. Каква е продължителността на цикъла ти?
Изчислих си я с калкулатор в интернет 28 дни ако не бъркам нещо

При 28 дневен цикъл, овулацията настъпва горе долу на 14ти ден. Затова и калкулаторът така я е изчислил. Тест най-рано можеш да направиш на 02.02-кръвен и на 03.02-уринен. По-рано няма абсолютно никакъв смисъл, защото дори и да е отрицателен, може всъщност да има бременност.
Нещо и тази работа с уринните тестове ме притеснява... правих си.. аз съм такава не чакам много много... след 5тия ден си направих беше отрицателен обаче на 7мия вчера излезе с бледо розова втора черта ... а не съм глупава знам че е рано за всичко... НО това с уринните тестове ме съсипа и за това питах за кръвния 😐 Има ли нещо което влияе или теста да е показал грешка 🙄 Ползвах първия път be sure и втория presto...

# 395
  • Мнения: 16 871
Happy ти е обяснила много хубаво.
Абсолютно безсмислено е да се правят тестове толкова рано.
На всяка страница обясняваме философията на процеса. Има си "технологично" време, което няма как да бъде прескочено.

# 396
  • Мнения: 5 468
Няма как уринен тест да ти отчете толкова рано. Бледата черта на Престо, която си видяла, е била изпарителна черта, която често се появява при тази марка. Във форума редовно качват такива снимки. Знаем ги наизуст. Т.е. тестовете са ти били отрицателни, но това не означава, че няма бременност. Просто е рано още. Казах ти докога да изчакаш. Преди това ще е губене на пари и нерви. Като дойде момента, си купи Шуърчек.

# 397
  • Мнения: 348
Момичета, здравейте. От вчера съм яко във филма. Както знаете вече според пикливите тестове и кръвния чхг съм бременна.притеснява ме обаче, че по никакъв начин не чувствам, че в себе си нося живот. Нямам никакви симптоми. Във вторник съм на преглед за устаноеяване на бременността. От вчера гърдите му се менят постоянно, ту са по меки, ту са камък. Като големина май са долу горе едни и същи. Въобще не са ме болялу. Четох какви ли не ужасии, че може да е сигнал за нисък прогестерон... Което води до... Според вас има ли смисъл утре да пускам прогестерон и ново чхг или ако нещата да тръгнали на зле ще е все едно какво предприема от тук насетне?

# 398
  • Мнения: 6 622
Няма лошо да си пуснеш ЧХГ и прогестерон,но спри да се вглеждаш в дреболии. Симптомите не са задължителни,само вредиш на бебчо с тези мисли.

# 399
  • Мнения: 16 871
....притеснява ме обаче, че по никакъв начин не чувствам, че в себе си нося живот. Нямам никакви симптоми.....

Не знам какво очакваш да почувстваш - ритниците идват след 16-17 г.с.

Много пъти сме обсъждали, че въобще не е задължително да повръщаш, да те болят гърдите или корема. Разгледай има безброй мнения тук във форума. Защо си създаваш излишни притеснения?! Я се радвай на бременността. Ако от сега почваш да де шашкаш до края ще изперкаш Wink

# 400
  • Мнения: 348
Съжалявам, ако ви изглеждам абсурдно, но ми е за първи път и не знам кое е нормално и кое не Sad най много ме е страх да не правя най доброто за малката точица. Напълно разбирам, че в края на 4та седмица няма да ми порастне корема и да ми потече карма... Благодаря за отговорите, момичета. Много се терзаех преди да пиша, но наистина ми тежи много на душата:(

# 401
  • Мнения: 348
И питах за прогестерона, тъй като съм чела че може да се повиши чрез външен прием на препарати, съдържащи прогестерон Sad ако има дефицит

# 402
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз съм пример - никакви признаци, да ден днешен (днес влезнах в 37г.с.) Единствено болезнени гърди и то от 6-7 седмица.
А пък ако си и като мен с предна плацента... даже и движенията ще ги усетиш по-късно.
С постоянно мислене и притеснение не помагаш нито на себе си, нито на ембриона

# 403
  • Мнения: 16 871
Аз също нямах никакви симптоми, докато не почна да ми се гади ок.6г.с. и почнах да повръщам после. Като мина този период - нищоооо.
Нито гърди, нито корем. Добре, че ще раждам скоро, та поне усетих що е то контракция - и то с втвърдяване на корема, щото и болка нямах Wink

# 404
  • Мнения: 348
Вечерто, нандин благодаря и на вас за отговорите. Мен повече ме притеснява не толкова липсата на симптоми, колкото постоянните промени в гърдите имам чувството че тъ се смаляват, ту леко се увеличават. И понеже прочетох за този пуст прогестерон и реших да се допитам до вас, дали нещо зависи от мен или ако е тръгнал да пада нищо не може да се направи

Общи условия

Активация на акаунт