"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 35

  • 54 304
  • 751
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 976
Просто от чисто медицинска гледна точка е невъзможно да имаш каквито и да е симптоми, ако си била в О на 30-31.01, защото и да има оплоденаащ яйцеклетка тя все още пътува по тръбите и бременност не е настъпила Wink

Щом искате толкова е най-добре да прочетеш повечко по темата, за да си наясно какво и как точно се случва занапред. Също така можеш да проследяваш О с тестове за О и да мериш базална ттемпература, защото това кога си мислим, че трябва да е О по сметки и това, кога наистина се случва, често са много различни дни Wink

# 526
  • Варна
  • Мнения: 25 260
Просто от чисто медицинска гледна точка е невъзможно да имаш каквито и да е симптоми, ако си била в О на 30-31.01, защото и да има оплоденаащ яйцеклетка тя все още пътува по тръбите и бременност не е настъпила Wink
Точно. На тоя етап организмът ти няма откъде да знае има ли оплодена яйцеклетка или не, съответно за симптоми е просто несериозно да се говори. И да имаш някакви оплаквания, те не са свързани с въпроса бременна ли си или не.

# 527
  • София
  • Мнения: 11 494
Мисля, че последните 3 случая са някаква шега. Особено първият - някой жестоко се гъбарка.

# 528
  • Мнения: 313
Момичета, случайно да се случило на някоя невалиден тест и то шуър чек? Не ми излезе нито едната линия. От тези новите беше..  Преди почти 2 седмици ми беше О.

# 529
  • England
  • Мнения: 215
Лично мен ме дразни факта, че някой си мисли, че се гъбаркам. Както казах аз също мисля, че е абсурдно и просто исках мнение. Уважавам на всеки един от Вас изказаното по темата, но от отговорите останах с впечатление, че явно съм не достатъчно образована. Смятам, че не е така, просто желанието ми е огромно и предвид, общото неразположение попитах. Благодаря за отговорите и желая успех на всички!

# 530
  • София
  • Мнения: 7 645
Както мн пъти съм казвала - бременна или не винаги след овулация в периода до цикъла има неразположения:
- болезнени и надути гърди
- болезнени зърна
- киселини
- повече апетит
- придърпвания или болка в яйчниците
- усещане за тежест ниско долу
- всякакви краткотрайни прерязващи болки долу
- предменструални симптоми
- често уриниране
И тнт и тнт

Това се дължи на хормоналните промени, които настъпват след О и които са еднакви и при бременност и не. Ето защо жените, които се оказват бременни после си мислят, че всичко това са го чувствали заради бременността.
Но и да не са бременни пак го е имало, но или не са се взирали толкова много или не помнят.
Когато двойка прави опити винаги има шанс за бременност и всяка жена, виждайки горните промени си мисли че е бременна заради тях.

Нооо тях си ги има и при бременност и при липса на такава.
Виновните хормони са главно Естрогени и Прогестерон.

Това е обяснението на нещата. А дали някоя от вас ще се окаже бременна след някой друг ден/седмица - божа работа.

# 531
  • Мнения: 5 468
Момичета, случайно да се случило на някоя невалиден тест и то шуър чек? Не ми излезе нито едната линия. От тези новите беше..  Преди почти 2 седмици ми беше О.

Случва се понякога. Направи нов тест.

# 532
  • Мнения: 313
Мисля да направя след няколко дни

# 533
  • Мнения: 6 604
Най- сигурния симптом на бременност е закъснение и положителен тест.😉
Останалото е внушение, съвпадение и т.н.
На първия ни месец опити например ми се случи, за първи път откакто се помня, да ми стане лошо по време на път и да повърна. Около 3-4 дни след О беше. Ако бях забременяла същия този месец дали това означава, че ми е прилошало от бременността?😉😁

# 534
  • Мнения: 6 327
Какво се случи с онова момиче - Vanitaa.? Щеше да ходи на лекар и повече не писа... newsm78

# 535
  • Мнения: 128
Знам че не е по темата,но  не можах да намеря такава....Имахте ли силни или доумерени болки в кръстта в ранна бременност? Имам ужасен дискомфорт в областта на кръстта от както научих двете чертички,а и имам още едно дете за което трябва да се грижа....при него не получих такива болки Thinking прегледа ми е чак на 27.02... Страх ме е дали нещо не е наред:disappointed_relieved:

# 536
  • Мнения: 348
Преди да ми закъснее имах умерени болки в кръста, впоследствие утихнаха. Не знам обаче дали е повод за притиснение... Избягвай да вдигаш тежко и да се навежда много

# 537
  • Мнения: 10
така.. на мен цикълът ми дойде,но беше два пъти по оскъден,няколко пъти ми прилошава и имам напрежение и болки в гърдите и най вече ниско долу стомаха и кръстат ниско долу ме болят,направаих си тест преди седмица отрицателен,но чета тук там че има шана да е извънматочна бременност или цветна

# 538
  • Мнения: 6 327
кой ден от цикъла ти е днеска? На кой ден прави теста? Болките в гърдите по време и след М ли продължиха, или сега се появиха?

# 539
  • Мнения: 5 468
така.. на мен цикълът ми дойде,но беше два пъти по оскъден,няколко пъти ми прилошава и имам напрежение и болки в гърдите и най вече ниско долу стомаха и кръстат ниско долу ме болят,направаих си тест преди седмица отрицателен,но чета тук там че има шана да е извънматочна бременност или цветна

Доста пъти в тази тема сме обяснявали, че не съществува понятие като цветна бременност. Wink

Общи условия

Активация на акаунт