Годинка се изтъркули, януарчето се стреми да ходи - тема 3

  • 43 996
  • 207
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 415
И при мен плановете са да пускам малкия на ясла през септември.Доколкото ми е известно,майчинството приключва,когато детето хосещава реално яслата.В системата си пише-записано,но не посещава,или записано и посещава от дата....Ако не посещава ,майчинството продължава.Аз с тия две майчинства,които се застъпиха не съм ходила на работа от 2014 година.Направо съм отвикнала да си призная.Също като Круелка мисля да си търся нова работа,но ме притеснява това,че в България много трудно взимат майки с малко дете.А пък с две съвсем. Sad

Момичета,направо ще се побъркам!Баткото изпада в някакви ненормални истерии за всяко нещо.Не иска да излиза от банята и започва един откачен рев,чак се дави!Започва да хвърля играчки,да се опитва да къса дрехи със зъби....направо полудявам!!!Опитвам се да говоря с него,той ми врещи насреща и започва да тича гол из апартамента.Накрая го шляпна до дупето и пак рев,рев,рев.Ужас!!! Sad Sad Sad

# 106
  • NE
  • Мнения: 10 999
Делта, добре дошла в клуба! При нас е така вече над година, ако не и две. Реве се за всичко. Напоследък изчисти агресията, ама пак реве пред всеки магазин за сладко. Вече стана на 4 и няма светлина в тунела. Надявам се скоро се кротне, че ме чака малкия, който вече успешно драматизира за всичко.

# 107
  • Мнения: 415
Делта, добре дошла в клуба! При нас е така вече над година, ако не и две. Реве се за всичко. Напоследък изчисти агресията, ама пак реве пред всеки магазин за сладко. Вече стана на 4 и няма светлина в тунела. Надявам се скоро се кротне, че ме чака малкия, който вече успешно драматизира за всичко.

Ох,ужас!И моя в магазина се влачи по земята и врещи за шоколадово яйце.И това от скоро!Преди всичко беше наред.Сега какво му става,не знам.Колкото ми е изнервено,тия негови истерии съвсем ме влудяват!С говорене не става,освен ако е кротък.Но и тогава-само се съгласява с едно "ДА" и после пак дивотии!Александър пък започна да го хапе.Бобо като му вземе играчката и малкият му се нахвърля и вече някоко пъти го ръфна по крака.Ох,направо ме отчая-как повече от година! Crazy Аз съвсем ще откача!!!

# 108
  • NE
  • Мнения: 10 999
Звучи ми на градински номера. При нас беше щипането. Поне имахме взимане-даване с него като се роди малкият и гоненето беше тогава. Вилизар е дребен и много жилав и може 1 час да го гониш. С времето се научи да пази брат си и ако не е нежен да не го закача, но се боричкат. Това с яйцата е от миналата зима. Сега почва да се вслушва, ама истерията ако иска нещо повече е жестока.
Моите също се карат за играчки. Вече почвам да купувам по равно, че няма спасяване.

# 109
  • Мнения: 415
Звучи ми на градински номера. При нас беше щипането. Поне имахме взимане-даване с него като се роди малкият и гоненето беше тогава. Вилизар е дребен и много жилав и може 1 час да го гониш. С времето се научи да пази брат си и ако не е нежен да не го закача, но се боричкат. Това с яйцата е от миналата зима. Сега почва да се вслушва, ама истерията ако иска нещо повече е жестока.
Моите също се карат за играчки. Вече почвам да купувам по равно, че няма спасяване.

При нас и това с купуването на играчки поравно не минава.Дори да са две еднакви,Боян пак взима тази на брат си и си стои с двете еднакви.Ако до преди известно време му се получаваше,сега Александър му се хвърля да го хапе,обаче големия се измъква,бяха и се катери по леглата,диваните,секциите.Александър само се изправя,хванат за нещо и стои като закован пирон.И нашият батко е много жилав.Лятото в парка му викаха миксера.Той просто няма умора и не се спира.Стои на едно място само,когато спи.Иначе много прегръща и целува брат си.Обаче като е в истерия тръгва да го бута и ако не стигна навреме и Александър е тупнал по гръб на пода и реве.Ох,само търпение да имаме!

# 110
  • София
  • Мнения: 429
До навършване на 2 годишна възраст ви се полагат въпросните 190лв независимо от това, че детето посещава ясла. Това не важи, ако майчинството е прехвърлено. Иначе казано връщате се на работа, подава се декларация за промяна в обстоятелствата, получавате заплата +190лв до навършване на 2 годинки на детето. Делта както е казала, майчинството се прекъсва, когато реално детето посещава ясла/градина, а не от момента в които е класирано/записано.

При нас малката тероризира голямата. Правя забележки на двете, наказвам ги. Оставям ги често сами да решат проблемите си, но ако се стигне до скубане, хапане, дърпане се намесвам. Скоро не сме имали сцени, но ми се е случвало да ме заплаши една лелка със закрила на детето Grinning ... Няма да се впускам в разказ за ситуацията. Попитах дали има деца, отговора й беше, че нямало значение. След, което влезе в зоомагазин. Правете си сами извода. На моменти и аз вече издавам багажа, само се успокоявам, че септември се връщам обратно в нормалното ежедневие. Simple Smile

Мисля да не бързам да сменям работата, понеже и аз застъпих майчинството. Искам да се върна и да поработя малко, да възвърна както се казва трудовите си навици. Ако отида на интервю за работа сега, освен да си говорим за това кое животно какво е и какъв звук издава не виждам друго какво. Грам самочувствие нямам откакто съм си останала вкъщи с децата.

Извинете за дългият пост Flowers Bouquet

# 111
  • NE
  • Мнения: 10 999
Ох, мен ме плаши връщането на работа. Моите са с 3 г. разлика и работих към 1,6 г. преди второто майчинство и тогава ми се спираше тока, а сега с двамата направо ми е Х как ще се справя. Умората ще е унищожителна.

# 112
  • София
  • Мнения: 429
Някой беше питал за игрите вкъщи Simple Smile Моята най-много се забавлява с катерене и слизане от различни места. Другото, което прави е ровене по чекмеджета и шкафове (организирала съм такива кътове в детската стая). Всичко се вади след това го прибира, съответно изразходва много енергия, защото носи само по едно нещо Grinning. Една кутийка с моливи, също разпилява и пак събира. Монтирали сме люлка на тавана, доста време и там прекарваме. Имаме няколко 3Д книжки се казват , тях ги разгръща и разглежда, но те са за по-големи деца, трябва да се прави под контрол, иначе се рискува книжката да бъде изядена Wink . Друга любима е игра е една тенджера с капак, просто отваря и затваря. Като се замисля с играчки почти май не се занимава..

# 113
  • София
  • Мнения: 2 664
Моята само разхвърля, нищо не прибира. Само ходя след нея като луда и прибирам всичко, което е извадила Cold Sweat

# 114
  • Мнения: 415
Моята само разхвърля, нищо не прибира. Само ходя след нея като луда и прибирам всичко, което е извадила Cold Sweat

И аз бях така с баткото.По 987654321 пъти на ден прибирах играчки и какво ли още не и след 10 минути всичко пак е навсякъде.Накрая не пипах нищо през деня и щом заспеше прибирах и оправях апартамента.Сега с Александър и пак същото.Оставям го да мята играчки и щом заспят с батко си прибирам по кошчетата и торбичките.Мислихме това лято да правим ремонт,че няма да ви казвам стените в хола на какво приличат.Боян ги е изрисувал(което можехме го почистихме),чисти ги с детската прахосмукачка,от която оставят едни черти по латекса....Абе,ужас,просто!Обаче като се замислихме с мъжа ми решихме,че ще е най-добре да изчакаме и Александър да поотрасне,защото парите,които вложим сега в ремонт ще отидат на вятъра.Малкият и той не остава по-назад от брат си.Мята по стените,пипа с тия ръчички,маже....Лудница!

# 115
  • NE
  • Мнения: 10 999
Вкъщи е същото. След баткото боядисвахме. Това беше преди година и половина и вече няма помен. Затова избирам бял латекс и с циф търкам до откат. Алекс вършее по библиотеката, батко му си търси леговище. Вероятно ще махаме трета сливица на баткото и ще стоим дълго вкъщи още.

# 116
  • Мнения: 1 269
Леле момичета, браво, че въобще се справяте!
Обичам да гледам сериала " Малкълм" . Там с 4-5 момчета майката изглежда като истерична луда, ама сигурно има защо.
Като си помисля, че искаме скоро още едно, започвам да се замислям дали ще издържим. То ние ставаме луди с едно добро дете, а с две........

# 117
  • София
  • Мнения: 2 664
И на мен мъжът ми вчера вика: давай да правим още едно и това е. Тъкмо няма да си търсиш работа. Аз бях ей така Flushed. Категорично отказах Joy, но той не е от типа мъже, които помагат много много. Ако ми помагаше повече нямаше да се замислям, но на този етап не искам да си го причинявам

# 118
  • NE
  • Мнения: 10 999
Аз приключих с децата. Две ми идват ту мъч, особено щом са момчета и за всичко припадат от болка, мъка и т.н. Joy
Ние чакахме за читава разлика. Моите са с 3 г. В отчетната на големия почти всички майки имат също номер 2 през 2017 г. В крачка сме, ама за мен разлика между 2 и 3 г. няма за мен.

# 119
  • Мнения: 415
Нашият Александър е "ГАФЧЕ". Grinning Направо останахме като втрещени с мъжа ми като видяхме резултата от теста.Искахме две деца,но плана беше да забременея,когато първото е на 3 и да приближава 4,докато се роди второто .Е,плана отиде по дяволите.Първото беше на година и 5 месеца,когато видях двете черти.Тежка бременност,едва ги издържах тия 9 месеца,че и с отлепване на плацента бях.Но пък раждането беше мнооого по-бързо от първото.Много исках момиче и като ми uазаха,че пак е мъжко ...ревнах с глас в кабинета. Grinning Да са ми живи и здрави и двамата,но и аз като Flower Fairy съм на мнение,че 2 са ми достатъчни.Докато бях бременна с баткото мъжът ми искаше 5 деца!  Shocked Сега като го питам искаш ли още-твърдо не! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт