Детската градина - всичко, което ни вълнува - 21

  • 62 463
  • 743
  •   1
Отговори
# 420
  • shumen
  • Мнения: 18 264
Аз,ако случайно не бях попитала въпросната майка нямаше и да разбера,че нейното дете е прибрало нашето долнище на пижамката.

# 421
  • Мнения: 6 280
Днес като ходих да го прибирам,лелките казаха ,че мантата я нямало и му дали нова ( безплатно и то ).Еми прибрах си я  Crazy

# 422
  • Мнения: 542
И този родител не вижда
ли,че не е тяхна,още повече,че е надписана.





Много пъти идват близки роднини на детето и грабват каквото видят ..Учителката и лелята не могат да знаят кой с какво е дошъл пък и не са длъжни...😊😊 Случват се подобни неща  и не е нужно да се правят драми .

# 423
  • Мнения: 542
Нямаме фейсбук група .В началото на годината ни събираха пари за закупуване на мантички ,идея на ръководството на ДГ.Ами ще почакам до сряда и ако не се открие ,може и да ида до директорката .Те сега са сборни групи-не повече от 10 деца виждам на 2 лелки  и им казах да питат сутрин родителите   .



Ходете не се бавете .Знаете ли много е смешна цялата ситуация .Дали е редно да занимавате директорката с вашата мантичка  каквото и да е това.Както каза една мама тук просто разпитайте родителите .👍😊

# 424
  • София
  • Мнения: 5 311
Ехеееее, как ме върнахте в малките групи... кой не е прибирал чужди гащи, кой не е прал чужди пижамки, ехеее, спомени Simple Smile

# 425
  • Мнения: 6 962
Манта=престилка. Peace
Да поясня, че някой питаше Peace

# 426
  • shumen
  • Мнения: 18 264
Те грабват каквото видят,но поне като е изперат и видят името на детето нали ще разберат,че не е тяхна.

# 427
  • Мнения: 215
Здравейте! Изчетох написано, може би не на 100%, но имам няколко въпроса, които ме вълнуват.
1. Как надписвате дрешките на децата си? От нашата градина ни искат по 5 бр.от всичко: потници, гащи, блузи и т.н.
2. Имат ли право да ми откажат да вземам детето на обяд
3. В колко най-рано слетобяд може да се вземе детенцето?

# 428
  • Варна
  • Мнения: 25 344
Къде ще ги държите тези 5 броя от всичко??? Това е пълен абсурд, че той моят син няма общо 5 потника, как ли няма да купя толкоз специално за да седят в градината. Затворени пари и дрехи, които почти няма да бъдат обличани. За 3 години на пръстите на ръката се броят случаите, когато се е наложило да се преоблече.
Нищо не надписвам, резервният комплект дрехи му стои в раницата в шкафчето.
Вземането при нас е най-рано около 16 часа, след приключване на следобедната закуска. Естествено, при изключителни случаи разрешават и по-рано, но не и да е ежедневие.

# 429
  • Мнения: 215
Къде ще ги държите тези 5 броя от всичко??? Това е пълен абсурд, че той моят син няма общо 5 потника, как ли няма да купя толкоз специално за да седят в градината. Затворени пари и дрехи, които почти няма да бъдат обличани. За 3 години на пръстите на ръката се броят случаите, когато се е наложило да се преоблече.
Нищо не надписвам, резервният комплект дрехи му стои в раницата в шкафчето.
Вземането при нас е най-рано около 16 часа, след приключване на следобедната закуска. Естествено, при изключителни случаи разрешават и по-рано, но не и да е ежедневие.

Много неща ми се сториха абсурдни. И 5 бр. блузи, долнища и чорапи. Не ми хареса това, че изобщо няма да ги извеждат на вън. А за вземането на обяд преди сън какво ще кажете? Има ли наредба, която го забранява.

# 430
  • Варна
  • Мнения: 25 344
Мисля, че им правят проверки, защото получават ежедневни субсидии за всяко дете, което присъства. Просто може да имат проблеми, ако се окаже, че бройката на децата не съответства в някакъв момент.  Пак ти казвам - прочети вътрешните правила на градината, там трябва да е описано кога може да се вземат децата. За петте чифта дрехи категорично бих се направила на глуха. Няма никакъв шанс да занеса толкова. Дрехите на децата омаляват толкова бързо, че аз действително купувам не повече от 3-4 броя от всичко, само гащи има повече. Абсурд да купя двоен гардероб и да оставя половината да отлежава в градината.

# 431
  • Мнения: 333
Здравейте, първо да ви дам съвет с позитивна нагласа да се съобразите с исканията на лелите/учителките, за да си направите лесен вашия и живота на детенцето. Не мисля, че чак такъв голям проблем да оставите повече дрехи в градината, нали?
1. Аз лично съм си поръчала от Алиекспрес залепващи се с ютия етикети, но още не съм ги получила. Иначе с перманентен маркер.
2. Не виждам причина да ви откажат да си взимате детенцето, все пак едно по-малко за гледане. Би трябвало да са доволни.
3. Питайте в градината, в нашата беше след 4.

# 432
  • Мнения: 215
А как надписвате дрешките? И не може ли да си нося раничката всеки ден?

# 433
  • Варна
  • Мнения: 25 344
Може, ние я носим, вътре слагам шише вода, мокри кърпи и един комплект дрехи, който естествено подменям всеки ден според това с какво е облечен, за да си подхождат нещата поне горе-долу, ако се наложи да смени само блузата да речем или само панталона. Нищо не остава там. Само чехлите/пантофите ги носи в понеделник и си ги прибира в петък.

# 434
  • shumen
  • Мнения: 18 264
Дрешките надписвам с пернаментен маркер.За преобличане и моят има само един-два чифта дрехи оставени там.Раницата не я вземаме всеки ден,но и моето дете почти не се цапа и за 3 години да се е наложило няколко пъти да се смени.
За вземането на обяд при нас може,ако се наложи само.Иначе не е желателно ни казаха на нас,защото детето се научава така и чака да го вземат все на обяд,а и другите деца и те искат.
За вземането вечер при нас е най-рано след 4 и то първа и втора група,а в трета ни кааха,че е желателно след 5,защото и след обяд имат занимания.
За извеждането навън при нас ги изкарват от Март до докато започне да вали есента.

Общи условия

Активация на акаунт