Детската градина - всичко, което ни вълнува - 21

  • 62 368
  • 743
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 723
Не пише в картона,защото беше дежурна градина,поради ремонт в старата в която бяхме.От понеделник е в нова,а от старата взехме картона август и си е отбелязано че е бил там до юни.От юни е в дежурни градини и от всяка ни даваха бележка за следващата.В последната,в която беше до днес помолих за такава бележка,но уви.

# 511
  • shumen
  • Мнения: 18 088
При нас искаха пижамка и кърпи, който останаха там.

# 512
  • Мнения: 1 557
Благодаря,  момичета. Не,  няма да спи от първия ден.  Искат ни мокри кърпички,  надписано шише с вода,  кърпа за ръце,
 резервни дрешки,  пантофки и пижама. За играчка не питах, но по-скоро предпочитам да не носи. Тя не ги споделя много и по площадките до момента допринасят повече за конфликти,  отколкото за отборна игра.

# 513
  • Варна
  • Мнения: 25 260
Отборна игра в яслата - малко трудно. Играчка се носи за всеки случай, ако детето е много тъжно, страда и т.н., да го успокои. Никой не очаква от него да я споделя с другите.

# 514
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 352
Изнервих се с тези изследвания вече Rage

Кръв и урина отпаднаха,но искаха контейнерче с материал за чревни паразити,след което решиха ,че не е достатъчно и пак наново контейнерче за чревно бацило носителство ?!?
Купих и канцеларските материали за новата учебна година на стойност 25 лв + кърпи,т.хартия,сапун и салфетки за тримесечие....Казаха ми ,че шишетата с вода ги били забранили вече,търсили по-удачен вариант..30 деца са в група ..

# 515
  • shumen
  • Мнения: 18 088
При нас са с еднократни чашки,но нещо споменаха,че и тях може да ги забранят.

# 516
  • Мнения: 1 961
И какво им пречи с пласмасови чаши? В нашата градина бяха икейските цветни във всяка група.

# 517
  • Мнения: 8 944
Представи си във всяка група по 90 чаши на ден примерно се изхвърлят, колко много пластмаса се изхвърля само на ден и това е всеки ден.

# 518
# 519
  • Варна
  • Мнения: 25 260
Дори да оставим настрана еко мотива (който всъщност е много важен, не отричам) просто няма кой да ги плаща тези чашки. Общината не отпуска пари за тях, а в същото време е забранено да ги искат от родителите. В нашата градина спряха използването на пласмасови чаши още миналата учебна година. Използват метални, които се стерилизират, както беше и по наше време.

# 520
  • Мнения: 333
Ама какъв е проблемът с пластмасови за многократна употреба. Имат си миялни. Тези бебешките шишета на мен винаги са ми били супер гнусни!

# 521
  • Мнения: 8 944
Дори да оставим настрана еко мотива (който всъщност е много важен, не отричам) просто няма кой да ги плаща тези чашки. Общината не отпуска пари за тях, а в същото време е забранено да ги искат от родителите. В нашата градина спряха използването на пласмасови чаши още миналата учебна година. Използват метални, които се стерилизират, както беше и по наше време.
Уж е забранено, но си намират начин. Ето въпреки, че не се купуват чаши вече, събрахме пари за помагало, салфетки, тоалетна хартия и забравих още какви подобни неща.

# 522
  • shumen
  • Мнения: 18 088
При нас все още си носим еднократни чашки и мокри кърпи.

# 523
  • София
  • Мнения: 9 573
При нас чашите са за многократна употреба. Не са метални. Някакво стъкло, което се слага в стерилизатор. Всяко дете си има своя чашка - надписани са с Име на детето и имат картинки. Надписите и картинките са с някакъв вид боя. Всеки си познава неговата картинка и си ползва своята чашка. Мисля, че лелката и учителките им пълнят чашките с вода, поне в първа група беше така.

# 524
  • Варна
  • Мнения: 25 260
Да, и при нас събират за помагала. За тоалетна хартия и подобни не. На въпроса на мъжа ми защо за едното може, а за другото не може отговарят, че било различно. Не ми се задълбава в размисли каква е разликата, факт, че специално за чашите е имало писмо от обшината.

Общи условия

Активация на акаунт