Любители на Котки - Тема 120

  • 51 746
  • 760
  •   1
Отговори
# 375
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 298
Мише, давай идеята. Аз дарявам без да се замислям. Е, понякога ме спохождат съмнения, ама то стопроцентова гаранция няма за нищо.

# 376
  • Мнения: 4 275
Идеята, за съжаление е, чрез благотворителност, но с пълна прозрачност и отчет, колко са постъпили, как са били използвани парите и за кой случай. Всичко още е просто една идея, но много ми се иска да я реализирам, но първия въпрос, който изниква е: как да се гарантира "касата" да не бъде източвана, както се източва Здравната каса например? Може би с работейки само с проверени клиники, за които се знае, че работят съвестни хора?

Мишелин, не си Тома Неверни. Просто си препатила от разни шарлатани и повече на сляпо не се доверяваш. Те с човешки съдби някои се заиграват какво да говорим за кученца, котенца и други подобни. (Като оная мърша несретна, която осиновяваше малки животинки и се представяше за върлия застъпник на бездомните хайванчета, а си хранеше питона с тях, че така по-евтинко му излизала прехраната на влечугото.) Как втори път да се хванеш на такова хоро без да искаш гаранции и доказателства насреща?
Този случай не го знам какъв е, но във фейбук имало някакъв Коце, който уж се грижел за десетки котки, пък май си е купил къща. Не знам до колко е вярно, но прочетох доста такива оплаквания

# 377
  • София
  • Мнения: 4 714
Spirit Crusher, приеми сърдечните ми пожелания за здраве, много много здраве за напред!!! Hug
Знам какво ми беше когато поставиха на майка ми диагнозата, през която и ти си минала. Hug
Много се радвам, че до теб има любящи същества, които са ти давали сили.
А и ти си излъчвала любов. Heart Eyes



Мишелин, чета за тази твоя идея, аз съм с 2 ръце "за", но имаше призиви за Утро и други. Аз винаги съм се отзовавала. Сега, кой, как ще ги използва е малко по-различна история. Примерно Утро - нали трябва да се заплаща и трудът на ветеринари, овен процедури и консумативи.
Аз плащах по 12 лв на ден за Котуно, ама той беше паяк, да не говорим че после кукумицинка много се ядоса, че съм плащала допълнително, при положение, че от тук се беше събрала сума от около 75 лв. /ако бъркам да ме поправи/. Но от нея беше плащано за кученце, което за огромно съжаление почина. И "разчетите" се бъгнаха. Wink

Та си мисля, че може би е по-добре да се събира за едно коте/куче за което да се помага, да се грижим за него до като не се осинови. Иначе, когато са повече животинки е трудно. Помисли и за това. Примерно един месец събираме за еди кой си, другия-за друг. Peace Hug

Лигльото продължава да не иска да се снима с мен. Mr. Green


 


Я, що така накриво??? Shocked



Честит Трифон Зарезан и Св. Валентин на всички!!! Hug

  

# 378
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 540
Две седмици минаха, тъжно ми е, плаче ми се, ходих да запаля свещички,  не мога да го прежаля, не мога, уж се държа, но само аз си знам каква празнина имам в себе си. Имам нужда да говоря...
Новото коте е добре, храни се горкото, използва тоалетна и не прави лошо, жал ми е много за него, решила съм, че ако не мога да го приема ще му търся дом навън или ще го дам на някого, за когото съм сигурна, че ще се грижи за него, другата алтернатива е улицата, но това не бих го допуснала никога.

# 379
  • София
  • Мнения: 4 714
Две седмици минаха,
Скрит текст:
тъжно ми е, плаче ми се, ходих да запаля свещички,  не мога да го прежаля, не мога, уж се държа, но само аз си знам каква празнина имам в себе си. Имам нужда да говоря...
Новото коте е добре, храни се горкото, използва тоалетна и не прави лошо, жал ми е много за него, решила съм, че ако не мога да го приема ще му търся дом навън или ще го дам на някого, за когото съм сигурна, че ще се грижи за него, другата алтернатива е улицата, но това не бих го допуснала никога
.

Нищо не са 2 седмици. Да не те плаша, ама то сега "започва".  Cry Cry

# 380
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 540
Знам, с всеки изминал ден е все по-гадно и по-гадно....

# 381
  • София
  • Мнения: 4 714
Знам, с всеки изминал ден е все по-гадно и по-гадно....
Можеш ли да заминеш на чудо и немного познато място при приятели?

# 382
  • София
  • Мнения: 8 348
Ивекс, и по-гадно става, ама и по-леко
не днес и утре, ама другия месец...
после се сещаш и се смееш
и разказваш спомени, без да плачеш

моите са все по-големи побойнички
тоест Сиси
толкова да не харесва на сина котарака....
не му се кани и да го заплашва, а направо ходи да го шамари
пък той, милия, уж мъж и вече поотраснал, ама и се шубелисва
ужас

# 383
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 298
Какво става с Утро? Отдавна не съм чела за нея.

# 384
  • Мнения: 345
jul@e, не знам мила за тези, за които питаш дали вършат работа, но такава хитринка ми подсказа с това си запитване, че идея си нямаш. Гуш и цунки, жива и здрава да си ми!



Е Spirit,  радвам се че съм ти била полезна, наистина е идея, това което казваш. Май ще взема по-скоро втората, че е по евтина, а ще ми трябват две, защото и котките ми са две:smiley: и затова е трудно някой да ги обгрижва като ни няма в къщи.

# 385
  • Мнения: 19 313
Аз плащах по 12 лв на ден за Котуно, ама той беше паяк, да не говорим че после кукумицинка много се ядоса, че съм плащала допълнително, при положение, че от тук се беше събрала сума от около 75 лв. /ако бъркам да ме поправи/. Но от нея беше плащано за кученце, което за огромно съжаление почина. И "разчетите" се бъгнаха. Wink

Не, сумата, която беше събрана от форума и тези пари, които ти плати, преди ти да заминеш, бяха усвоени, но просто не беше представен касов бон, та и аз го представя тук. След това плащане нали не можахме да го вземем при нас кот, защото много сериозно ни бяха предупредили за заразите, продължихме да го държим в клиниката на стационар. След това бяхме платили доплънително с наши пари предварително за седмицата, преди да го вземеш, но те не са ги използвали, а са поискали от теб да платиш. Просто се получи разминаване може би, а не фактическа некоректност. След това се уговорихме с клиниката, ако отидеш, да ти ги дадат или да ги използват за Котуньо, но ти май не си ги искала. Истината е, че аз трябваше да записвам какво точно му правят на котето като процедури и за какви пари, или да искам някакви документи, а не го направих. Просто "удвояването" на някои процедури ме озадачи, искането им за заплащане от 2 страни, но това всъщност доказа, че аз самата не мога да се занимавам със събиране и отчитане на подобни средства, затова се възхищавам на Мишелин.

Четох и за идеята за приют, и аз съм си го мислила, но именно заради събирането на дарителски средства, с което съм неспособна да се занимавам, ако не отделя цялото си време, съм го отписала като идея. Ние храним на двора с помощта на близки още десетина котки, които заварихме, но толкова са ни възможностите - общо-взето само ги храним и ги обезпаразитяваме от време на време. Следващия месец има кампания за безплатна кастрация, там ги искат за целта здрави, вътрешно и външно обезпаразитени, та вероятно към обезпаразитяването ще гледам и да ги закарам веднъж на ветеринар, за да ги прегледат и, ако се налага, да изпишат някакви медикаменти, че някои кашлят и може да не искат да ги кастрират. Та, ако е приют за повече котки, със стриктни ваксинации, своевременно лечение и кастрация за всички котки ми се струва непосилно от финансова гледна точка без някакви дарения.

Чета темата, ама някак, като реша да пиша, прочитам нещо, което ме прерязва и после, докато се реша да пиша, отминал моментът. Но много се радвам за Мърки, че раната ѝ заздравява, страхотни са клепоушко, батманка и останалите котета! Приятелят ми всеки път се изненадва, когато види колко голям и хубав е станал Котуньо и казва, че за пръв път вижда такава котка с козина като на "иглички".

# 386
  • София
  • Мнения: 4 714
кукумицинка и разминаване и неразбиране се получи. Много сме си писали на лични, факт е, че имаше останали пари, които за които аз не съм се интересувала, защото имаше и куче за което се плащаше, а и не смятам че грижата, която се оказва в клиника Х може да се "плати" изцяло с пари.
Както и да е тази тема е минала, всички сме щастливи.


Ама да казва онзи твоя, че на Котьо козината му била като на "иглички",  Mr. Green, убивам го. Приятелят. hahaha

Единствената котка, която съм виждала с козина като коприна е Чарла, с'я няма да казвам, че беше на майка ми. То е ясно. hahaha hahaha hahaha. Може ли да не е най-най. Thinking hahaha
А на Малкия е много нежна. Сега похапна около 300 гр рагу и е изморен.

Стараното е, че на Маци си беше обикновена, груба.



Ето набързо една снимка, на лични повече.

# 387
  • Мнения: 9 991
С тези оранжеви губери, то котуньо ако не светеше така като слънце, щеше да се е слял:)) майчето си обича рижо и мъхнато Simple Smile))🤗

# 388
  • София
  • Мнения: 4 714
С тези оранжеви губери, то котуньо ако не светеше така като слънце, щеше да се е слял:)) майчето си обича рижо и мъхнато Simple Smile))🤗

С'я!!! Не от името на Майя, а е цитат от фейса:
Аз не съм оранДжав, слънчев съм. hahaha

Иначе и аз се чудя на късмета ми. Thinking Докато не ми донесоха Маци-Златина идея нямах каква е на цвят. После тук я обявиха за орадЖева, пък вета искаше да я запише "тигрова окраска". Rolling Eyes
Аз категорично се възпротивих и казах, че е бяло и жълто. Party

Сега тези, които не ме познават лично ще ме питат дали косата ми е оранжева, ами не е.
Изрусена е в светло русо. Laughing
Това, че на снимка ни се преливат космаците с Лигльо е от любов един към друг.  Party

Губерите са червенИкакви. Избледнели, абе от котешки проблеми. Имах и други, ако си спомняте, ама там Кот съвсем се губеше на снимките. Та, ще търся тюркоазено покривало. То, не че е необходимо... hahaha Joy hahaha   

# 389
  • Мнения: 19 313
Да, минали работи, важното е, че Котуньо е добре и хубавее Simple Smile Ще чакам снимки на лични Simple Smile На Пури също му е доста груба и падаща козината, а на малките, особено на Арасели, е мекичка и копринена. Тук, при толкова много котки нямаме нито една рижава, а така да ги харесвам.  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт