Любители на Котки - Тема 120

  • 51 691
  • 760
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 4 714
Да, минали работи, важното е, че Котуньо е добре и хубавее Simple Smile Ще чакам снимки на лични Simple Smile На Пури също му е доста груба и падаща козината, а на малките, особено на Арасели, е мекичка и копринена. Тук, при толкова много котки нямаме нито една рижава, а така да ги харесвам.  Embarassed
Пратих снимки Wink. Да търсим слънчева Кот и да заплождаме? Wink Laughing

Няма как да Не се похваля. Успяхме да сготвим без надзор от Лигльо. Party

Имай предвид, че наистина "слънчевите" Кот са изключително ревниви към стопаните си. С Маци някак бях свикнала, но с Лигльо е кошмар... ooooh! А мислех, че АДЕЛИНДА се шегува. 8

Последна редакция: чт, 15 фев 2018, 22:38 от MayyaI

# 391
  • Мнения: 19 168
Ами, ние вече си имаме един ревнив (Пури), макар че не е слънчев, и татко няма да стане. Оказа се, че е с доста особен характер. Като малък беше дружелюбен към хора, ама сега е само към нас, останалите се плашат от него, че дере и ръмжи. Също и не понася чужди женски котки. Като цяло май предпочита същества от мъжки пол и е малко с кучешки характер. От малките Чарли е със слънчевия характер, много е обичлив и като дойдат гости, отива да се погали на всеки наред. Другите са по-резервирани и плашливи към хора, които не виждат редовно.

Майтап, майтап, но дано не се заплодят женските дворни котки, че има вече разгонени, докато дойде датата на кастрацията и кастрираме поне тези, които не бягат и дават да ги хвана и да ги заведа на ветеринар.

# 392
  • София
  • Мнения: 4 714
кукумицинка, то страшно при вас...
Аз направих безуспешен опит за шега... а хич не е.
Не знам как ще се опазите.

К познава всички, които идват в нас, в момента в който седнем , той се хвърля върху мен и започва да ми "говори". Лошо. Не дава да обръщам внимание на гостите. "Баща" му изпълнява всички функции, на мен не ми се позволява да се доближавам до други хора. Такава беше и Маци, но поне ходеше до тях, а този ги гледал според едни "злобно", според други "хитро". Определено не е кот оф дъ топ за другите, ама за мен си е. Heart Eyes

# 393
  • Мнения: 4 000
Здравейте момичета,
Нашето маци се успокои,но покрай мъжа ми и аз се тръшнах болна та сега се лекуваме..явно усети че не сме наред че напоследък все се буташе да спи до единия от нас..то колкото място няма на леглото но и тя опъната Simple Smile
пишете че ще кастрирвате доста котки как успявате с разходите..на нас всичко ще ни излезе грубо към 200 лв..120 е операцията и към 50 лв са кръвните изследвания..и последно да ви питам  възползвах се от 10% намеление в petmall (благодаря че писахте тук) но за първи път поръчвам от този сайт каже ми бавят ли се с доставката?на 13 поръчах едва вчера ми потвърдиха поръчката а кога ще доставят незнам ..иначе поръчах вече фурминатор та да видим Simple Smile

# 394
  • Варна
  • Мнения: 4 109
Привет и от мен, този път лично без кот Simple Smile

Искам да ви питам следното: много е възможно да пристъпим с мм към ин витро около май месец.
Моята докторка нещо промърморва за котката (видя огризани изследвания, които в този си вид имат сантиментална стойност за мен Relaxed и ги пазя) обаче аз въобще не допускам нещо да се случи с кот във връзка с АРТ процедура.
Правих изследване за токсоплазмоза вчера (igg и igm) - отрицателни са. Има ли нещо друго, което мога да изследвам за да ѝ покажа и да не ми коментира космалявия любимец?

# 395
  • Шумен
  • Мнения: 1 458
Привет и от мен, този път лично без кот Simple Smile

Искам да ви питам следното: много е възможно да пристъпим с мм към ин витро около май месец.
Моята докторка нещо промърморва за котката (видя огризани изследвания, които в този си вид имат сантиментална стойност за мен Relaxed и ги пазя) обаче аз въобще не допускам нещо да се случи с кот във връзка с АРТ процедура.
Правих изследване за токсоплазмоза вчера (igg и igm) - отрицателни са. Има ли нещо друго, което мога да изследвам за да ѝ покажа и да не ми коментира космалявия любимец?



По принцип лекарите са настроени по подразбиране спрямо котки и кучета в къщата. Щом тестът за токсоплазмоза е отрицателен - чудесно. Не знам какви други изследвания биха могли да бъдат направени. Ще започнат да ти обясняват до какви евентуални, естествено, последствия ще доведе съжителството с котката... Решението е само и единствено твое. Аз имах котка, когато бях бременна, после котката спеше в количката и кошарата на дъщеря ми. Дъщеря ми е вече на 18 - има си алергийки, но причината не е в котката. Не бих се разделила с котка по подразбиране и с лека ръка.

# 396
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 261
Малечка, правилно ли разбирам само кастрацията да е 120 лв??? В нашата клиника кастрацията с 24 часов стационар беше 80 лв, не знам дали за нея са правили кръвни изследвания, не са ми споменавали за това. Но при друг повод направиха и струваха 35 лв.

Мира, питай за всеки случай ветеринар; но не мисля, че здравото ти коте ще е опасност. То на човешките доктори само котките им виновни.

# 397
  • Мнения: 4 275
При нас кастрацията беше 100 лв с по-щадящата уж упойка, с другата беше 80 лв, и 30 лв за пълна кръвна картина.

# 398
  • Мнения: 453
Нашата кастрация излезе 100 лв. + 35 лв. за кръвни, които бяха по желание.

# 399
  • София
  • Мнения: 6 219
Помня, че платих някакви 138 лева, но не помня какво включваше. Със сигурност и правихме кръвни изследвания. Това го помня, защото чак след като излезнаха резултатите ни се обадиха да кажат, че Ангелина е ОК и ще оперират.

# 400
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 287
Аз за кръвни изследвания и махане на зъбен камък платих 120 лева в нашата клиника - няма друга наоколо така че сме доволни и дори има касичка за бездомни животни и винаги оставям там пари и ресто с тази касичка има жени които се грижат за бездомничета - много съм доволна винаги когато се посъветвам с доктора дори по телефона ми помага и сестрите много усмихнати Simple Smile

# 401
  • София
  • Мнения: 1 338
Мира, съвсем скоро приятелка роди здраво бебче за щастие. През цялата бременност си имаше котка и продължава да има. И тя само за токсиплазмоза се изследва и всичко беше ок. Известно време не пускаха котката при бебето, но вече всичко за едно цяло. Аз също не бих се лишила от кот с лека ръка. Прави са момичетата, че на нашите лекари все животните им са виновни. Успех с процедурата. Ще стискаме палци 🤞💏

Кастрацията ни излезе 60лв. на мъжка котка.

Пускам Ви едно клипче:
https://m.facebook.com/groups/120218361345077?view=permalink& … =1881943328505896

# 402
  • София
  • Мнения: 8 348
родих си детето с котка, без проблеми
после го отгледах с котка, има алергии, но не към животни
само за токсоплазмоза съм правила изследване тогава и нямах

приятелка преди инвитро процедура имаше положителен резултат за токсоплазмоза, полекува се и си има здраво бебче
вече не е бебче де
а никога не е имала котка, за сведение

не съм пазарувала от петмол
зооплюс и зоомагазин стефатов са моите

# 403
  • Мнения: 4 275
Момичета, ако планирам бременност, трябва да си направя такова изследване ли?

# 404
  • Варна
  • Мнения: 4 109
Благодаря ви, ще питам и вета, ще споделя какво е казал. Допускам, че ще държи на редовното обезпаразитяване. Аз сега прескачам месеци, тя не ходи там дето стъпвам с обувките отвън. Не че не е безотговорно от моя страна към нея ама признавам - така правя.

Общи условия

Активация на акаунт