Отговори
# 45
  • Мнения: 6 218
Благодаря много момичета,въпреки че родих януари и си имах предчувствие че няма да дочакаме термин,вие си оставате моята първа група и ще ви следя с удоволствие.
Да ви кажа нещо много важно,което ми скъси живота с поне десет години-вторият ден на бебето е най-големия ви кошмар в едно.Разпитах всички раждали естествено близки и всички бяха съгласни и единодушни-първия ден бебето е неориентирано и поспаливо,сънливо.Но на втория ден вече е осъзнал че е извън корема и се почва с донасянето на вестта както се изрази една позната.Цял ден рев,нито кърмене го успокоява,нито говорене,гушкане,галене,люлеене.Реве с всички сили,става червен и спи по пет минути,стресва се от всичко,сънува разни неща и се сяпа,абе по дълъг ми се видя от деня на самото раждане.Така се бях панирала и уплашила,че съм му направила нещо или че не е за мен майчинството че не е истина.Мина де,днес няма нищо общо с вчера,но побелях за един ден и останах без ръце.И чак днес всички с присмех ми викат ми да,не си ли го чела,еми аз лично не бях и много се бях уплашила че не мога да го нахраня пълноценно или че съм яла нещо и от кърмата ми съм му направила нещо на стомахчето.И последен съвет стискайте здраво очи при напъване,аз си имам кръвоизлив петно в едното,доста момичета от групата във фейса казаха че е нормално,и аз уж стисках,ама зора си беше голям.

# 46
  • Мнения: 185
Сутринта бях на доктор в 38г.с.+2 дни съм по размери бебето било около 3,500кг.,а плацентата ми е първа към втора.По думите на доктора било голямо бебето.Другата седмица ще ми прави въпросният преглед за подготовка за раждане.(забравих как се каква)Но ме предупреди ,че ако ми изтекат водите, ще раждам секцио.Не му се било рискувало...А не е като да съм някоя дребничка ...1,75 съм.Много ме озадачи,защото всичко си е нормално на този етап Thinking

# 47
  • Мнения: 367
Момичета на някоя от вас предписвани ли са вагинални таблетки за изчистване в началото на деветия месец ..? Confused

# 48
  • Мнения: 416
по темата за стволовите клетки
https://www.capital.bg/biznes/moiat_kapital/2018/01/26/3118552_k … ite_na_nadejdata/

Аз съм в 40-тата седмица вече. Сутринта бях на тонове, човекът си се чувства много добре и въобще не мисли май да излиза скоро. Worried Аз всяка вечер съм с подготвителни контракции за по няколко часа.

# 49
  • София, България
  • Мнения: 456
Сутринта бях на доктор в 38г.с.+2 дни съм по размери бебето било около 3,500кг.,а плацентата ми е първа към втора.По думите на доктора било голямо бебето.Другата седмица ще ми прави въпросният преглед за подготовка за раждане.(забравих как се каква)Но ме предупреди ,че ако ми изтекат водите, ще раждам секцио.Не му се било рискувало...А не е като да съм някоя дребничка ...1,75 съм.Много ме озадачи,защото всичко си е нормално на този етап Thinking

Идеално бебче, не разбирам по каква причина лекарят натиска за секцио. Аз също съм от по-високите, бащата и той, но и за момент лекарката не е казала, че заради тази преодопределеност (то и бебето ще е едро) ще се наложи секцио. Размерът на таза ти също е важен, ама хайде стига, те деца по 4 и нагоре кг. се раждат нормално. Аз лично, ако бях на твое място, бих натиснала лекаря поне да се аргументира, не само с това, че не му се рискува. Къде е рискът?

# 50
  • Мнения: 288
Момичета на някоя от вас предписвани ли са вагинални таблетки за изчистване в началото на деветия месец ..? Confused
На мен, нямам бактерии, нито гъбички. Слагат се вечер 6 дни.

# 51
  • Сливен
  • Мнения: 245
Лекаря какво казва? Това тапата ли е ?
Дано си изчака датата Simple Smile
Чухме се по телефона. Щом нищо друго не ме безпокои - не изтичат води, нямам блоки значи всичко е наред. Предполагам, че са парченца от тапата.

# 52
  • София
  • Мнения: 820
Момичета на някоя от вас предписвани ли са вагинални таблетки за изчистване в началото на деветия месец ..? Confused
15 дни гино певарил заради гъбички

# 53
  • Мнения: 50
Момичета,  а как сте със спането? Аз напоследък мога да спя само, ако съм с надигната нависко глава, иначе започват киселини, та чак до почти повръщане го докарвам. Опитах да се храня много преди да си легна, но пак се повтаря - съдържимото на стомаха тръгва да излиза в момента, в който сложа глава на възглавницата. А бебето е вече ниско долу и нямам никакви киселини през деня. Вече броя дните до термин  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 16 871
Кити, аз получавам такива "пристъпи" от киселини - започвам да се задушавам и не мога да си поема въздух.
Купих си сурови бадеми и хапвам по малко - помагат за киселините.
Бях го прочела в една статия, че ако хапнеш сурови ядки на по-големи парчета стом.сокове се "насочват" да разградят ядката и така се успокоява положението.

# 55
  • Мнения: 185
Сутринта бях на доктор в 38г.с.+2 дни съм по размери бебето било около 3,500кг.,а плацентата ми е първа към втора.По думите на доктора било голямо бебето.Другата седмица ще ми прави въпросният преглед за подготовка за раждане.(забравих как се каква)Но ме предупреди ,че ако ми изтекат водите, ще раждам секцио.Не му се било рискувало...А не е като да съм някоя дребничка ...1,75 съм.Много ме озадачи,защото всичко си е нормално на този етап Thinking

Идеално бебче, не разбирам по каква причина лекарят натиска за секцио. Аз също съм от по-високите, бащата и той, но и за момент лекарката не е казала, че заради тази преодопределеност (то и бебето ще е едро) ще се наложи секцио. Размерът на таза ти също е важен, ама хайде стига, те деца по 4 и нагоре кг. се раждат нормално. Аз лично, ако бях на твое място, бих натиснала лекаря поне да се аргументира, не само с това, че не му се рискува. Къде е рискът?

Мисля го вече цял ден това...Може да има нещо ,което него да го притеснява или както казва една позната-''На никой  доктор не му се чака по нощите по пет часа да се напъваш.По им е удобно да ти планират секцио и да те срежат.''

# 56
  • Мнения: 587
Аз вечер почти не ям вече,евентуално нещо много леко или плод и се чувствам по-добре

# 57
  • Мнения: 1 401
Някоя от вас,  вече родилите, беше писала тук или във фейсбук-групата, че ако изтичат води, няма как да ги спреш, както примерно можеш да спреш за малко урината си,докато пишкаш.
Е, повярвайте ми, откак го прочетох това, отида ли да пишкам - стискам се за малко - ей така, за всеки случай, да знам, че не са води, а си е урина. Joy
Аз се разсейвам покрай по-голямото дете, днес правих и покупки - хавлийка, боди за бебето. Но се уморявам от самото ходене вече... Simple Smile

# 58
  • Мнения: 185
Момичета на някоя от вас предписвани ли са вагинални таблетки за изчистване в началото на деветия месец ..? Confused
  На мен на изследванията ми излезе,че имам оскъдно спори и анаероби и ми даде 12 дни Макмирор комплекс.

# 59
  • София, България
  • Мнения: 456
Сутринта бях на доктор в 38г.с.+2 дни съм по размери бебето било около 3,500кг.,а плацентата ми е първа към втора.По думите на доктора било голямо бебето.Другата седмица ще ми прави въпросният преглед за подготовка за раждане.(забравих как се каква)Но ме предупреди ,че ако ми изтекат водите, ще раждам секцио.Не му се било рискувало...А не е като да съм някоя дребничка ...1,75 съм.Много ме озадачи,защото всичко си е нормално на този етап Thinking

Идеално бебче, не разбирам по каква причина лекарят натиска за секцио. Аз също съм от по-високите, бащата и той, но и за момент лекарката не е казала, че заради тази преодопределеност (то и бебето ще е едро) ще се наложи секцио. Размерът на таза ти също е важен, ама хайде стига, те деца по 4 и нагоре кг. се раждат нормално. Аз лично, ако бях на твое място, бих натиснала лекаря поне да се аргументира, не само с това, че не му се рискува. Къде е рискът?

Мисля го вече цял ден това...Може да има нещо ,което него да го притеснява или както казва една позната-''На никой  доктор не му се чака по нощите по пет часа да се напъваш.По им е удобно да ти планират секцио и да те срежат.''

Вероятно приятелката ти е права, но това теб не те интересува, особено ако си плащаш. Моят съвет е да не си причиняваш стрес, чудейки се. Обади се и питай или като се видите го дискутирайте. Ако има обосновани медицински причини за секцио, разбира се, най-важно е твоето здраве и  това на бебето. Но дилемата м/у секцио и естествено раждане е достатъчно важна и би трябвало да е първо избор на родителя (при равни други условия и безрискова бременност), после прищявка на лекаря.

Общи условия

Активация на акаунт