Отговори
# 735
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Ще отмине. Успех!!!

# 736
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
Аз от няколко дни спрях да кърмя. Нещо не му понася добре, първо започна много по-малко да се храни и второ докато хапне и започват болките в коремчето. Вече сме изцяло на АМ, което изпива без проблем. Не ми се искаше, но за сега така му е най-комфортно.

# 737
  • Мнения: 1 418
Аз бях така с якото капане от другата гърда до преди 1 седмица, след това спря. Същевременно пак по същото време гърдите ми щяха да се пръснат на към 4 часа пауза. От около 2-3 дни обаче не усещам такова напрежение в гърдите и чак бебето като засуче усещам че се пълнят с кърма, дано ме разбирате. Иначе пълни памперсите, но се чудя какво става, да не намалява кърмата.
Във фб има група за дългото кърмене, но админите ми задават въпрос защо искам да се включа и втори ден чакам одобрение. ...Някой в такава ситуацията? Бебето е на 1м
Не се плаши това е нормално кърмата просто се регулира, обикновено до към 6та седмица се е настроила според нуждите на бебето и гърдите вече не се препълват Simple SmileИ при мен е вече така, сега само през нощта са пълни и твърди и то основно дясната. При вас има ли разлика в двете гърди?
А да ви попитам номера с натискането над аореолата помогна ли ви ? Аз имам чувството че при мен потокът наистина е много силен то си е пръскане на струя и много бързо капане, сега източвам по малко с помпата под 10 мл преди да й дам за да махна най силното, но съм много против помпите не искам да ми обърка тялото и да се стигне до производство на още повече мляко...

# 738
  • София
  • Мнения: 2 666
Аз също кърмя на поискване, но последните два дни съм притеснена. Малката суче по три пъти в интервала 1.30 - 6.30 сутринта, после към 8-9 и след това е неспокойна, давам й да суче на час или два, но не е много активна и пуска гърдата. Особено вечер е голяма мъка да я храня. Памперсите са пълни, но притеснението си остава.
 Утре ще ходим на консултация и ще обсъдя и с лекарката. Ако така продължава май ще се наложи да я дохранвам.

# 739
  • София, България
  • Мнения: 456
Да споделя и аз по отношение на "безоблачното" кърмене и въпросът с дохранването. Аз също си вярвах,че имам кърма, че детето е ок, че не стои гладен, но... Претеглянето през седмица показа,че има лош тренд на наддаване, от 220гр на 150гр, на 120гр. Памперси и пиш, ок,всичко в норма. Здравословно е добре, слава богу, двама педиатри потвърдиха. Та започнах да тегля между храненията. Оказа се, че суче по 70-80, 90гр макс от мен. А е на 5 седмици. Дори и да кажем, че правилото за 120 мл на хранене важи при при дена на АМ и хранещи се 6-7, ан е 8-10 пъти, той пак изцоква смешно количество на хранене. С тези мерения установих,че вечер нямам кърма, т.е. дохранване с АМ ще трябва. Та без да плаша никого, но ако имате съмнения, мерете децата.

# 740
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Днес излязохме на разходка с бебето за първи път до парка и обратно и аз съм меко казано в шок Sad уж количката е хубава, но по разбитите улици като го гледах това бебе как му се клати главичката и се размества цялото - зле ми стана Sad през целия път само гледах да не повърне. Слагате ли нещо около бебето да уплътните коша, позиционер или някакви пелени примерно...? Утре мислех да излизам отново, но след това друсане и лашкане само по платното за движение ще бутам. колкото и да ненавиждах точно такива майки докато шофирах, сега станах от тях.

# 741
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
При нас няма разбити пътища, но бебо пак се друса. Аз слагам възглавничката на която спи в кошарата. Страшно съм доволна от нея.

Другото което имам е това, също го слагам когато е в количката или люлката

# 742
  • Мнения: 366
Аз също кърмя на поискване, но последните два дни съм притеснена. Малката суче по три пъти в интервала 1.30 - 6.30 сутринта, после към 8-9 и след това е неспокойна, давам й да суче на час или два, но не е много активна и пуска гърдата. Особено вечер е голяма мъка да я храня. Памперсите са пълни, но притеснението си остава.
 Утре ще ходим на консултация и ще обсъдя и с лекарката. Ако така продължава май ще се наложи да я дохранвам.

Велер по начало лакъацията намалява. Във времето, в което става неспокойна и се дърпа от гърдата показва ли признаци на глад -да си изкарва езичето и да търси гърдата, да си лапа ръчичките? Също едната или и двете гътди предлагаш? Ако изсуква всичко и продължава да търси е възможно да имате скок в растежа. Ако не изглежда гладна но те притеснява, че не иска - възможно ли е да си е променила режима и да има нужда да се храни на 3 часа например, вместо на 2. Ако ти се струва, че остава гладна и нямаш кърма вечер, бих ти препиръчала да проучиш лактогонни чаеве и билки, които увеличават кърмата, докато количеството се регулира.

# 743
  • София
  • Мнения: 820
Аз често имам вечери, в които няма кърма и това е. Добре, че имам замразена или изцедена от дневните хранения.
В чантата слагам памперси, дрехи, непромокаеми подложка, залъгалки, вода/чай, мокри кърпи, дезинфектант за ръце, сухи кърпи, дни одеалце тънко, слънцезащитен (въпреки, че мажа вкъщи...), Пликчета за мръсни памперси.

# 744
  • София
  • Мнения: 2 666
Аз също кърмя на поискване, но последните два дни съм притеснена. Малката суче по три пъти в интервала 1.30 - 6.30 сутринта, после към 8-9 и след това е неспокойна, давам й да суче на час или два, но не е много активна и пуска гърдата. Особено вечер е голяма мъка да я храня. Памперсите са пълни, но притеснението си остава.
 Утре ще ходим на консултация и ще обсъдя и с лекарката. Ако така продължава май ще се наложи да я дохранвам.

Велер по начало лакъацията намалява. Във времето, в което става неспокойна и се дърпа от гърдата показва ли признаци на глад -да си изкарва езичето и да търси гърдата, да си лапа ръчичките? Също едната или и двете гътди предлагаш? Ако изсуква всичко и продължава да търси е възможно да имате скок в растежа. Ако не изглежда гладна но те притеснява, че не иска - възможно ли е да си е променила режима и да има нужда да се храни на 3 часа например, вместо на 2. Ако ти се струва, че остава гладна и нямаш кърма вечер, бих ти препиръчала да проучиш лактогонни чаеве и билки, които увеличават кърмата, докато количеството се регулира.


Снощи сука на почти всеки час. Мислех, че е гладна, но я погушках и тя взе че заспа. Събуди се чак след 4 часа. Започвам да мисля, че на моменти ме използва като залъгалка. Може и скок в разстежа да е.

# 745
  • Мнения: 353
Kati_an какъв слънцезащитен крем използваш? Не знаех, че има и за бебета?!

# 746
  • Мнения: 366
Наблюдавай я внимстелно в различните ситуации и много скоро ще започнеш да разпознаваш когс суче от глад, кога-защото нещо я боли и кога, за да се приспи. При скок в растежа обикновено бебето скъсява интервалите между храненията почти през целия ден. Така от по-честото стимулиране количеството кърма се увеличава, в рамките на няколко дни се регулира и бебето пак минава на нормален режим. Когато сече за да се успокои, защото нещо го боли, мапример при колики, засуква по-настървено и за кратко-по-скоро се успокоява като зсхапе зърното и не суче активно.може да си стои със зърно в устата без въобще да дърпа, но да се сърди като се опиташ да го издърпаш. Обикновено в този случай се успокояват за малко, но като усетят пак болка, отново започват да плачат и да търсят. Ако бебето суче само да се приспи, съответно заспива много скоро, след като захапе гърдата и често почти без да дърпа кърма. Всичко това е част от невербалното общуване, което се развива между майката и бебето и продължава доксто детето не проговори. Изисква време и обръщане на внимание върху знаците, които бебето подава и се стога до момент, в който майката разпознава различните видове плач, причините бебето да иска да суче и т.н.

# 747
  • София
  • Мнения: 820
Kati_an какъв слънцезащитен крем използваш? Не знаех, че има и за бебета?!
Acorelle. Имах тестер на олио за бебе, също ми хареса

# 748
  • Мнения: 353
Момичета, има ли някой опит със симптомите на рефлукс? Моята дъщеря от три дни често повръща мляко след хранене или час след това. Не на всяко хранене и не голямо количество. Но започва да се извива назад, хленчи, плаче. Това го прави и преди хранене. Не знам какво да правя, за да я успокоя.😞

# 749
  • София
  • Мнения: 522
Ние имаме рефлукс. Обикновенно повръща след около час след хранене. Понякога и непосредствено след това ако не съм я държала дълго време изправена. Киселините понякога са ни много силни,  преглъща, опъва се и пъшка. Лошото е че няма какво да се направи, а трябва да се чака израстване.

Общи условия

Активация на акаунт