Клуб на храбрата шивачка - тема 20

  • 75 383
  • 787
  •   1
Отговори
# 330
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Има такива перделици, но ивиците, които образуват са ми груби. Някои магазини за пердета предлагат безплатно ушиване. Друг е въпросът, ако вече имате пердето.

Тропосайте равномерно и на равни интервали по широчината. Издърпайте първия конец, за да получите набор. Фиксирайте набора с два успоредни вертикални тегела с помощта на тънка сатенена лента с цвета на пердето. Издърпайте следващата тропоска и повторете упражнението.

Последна редакция: нд, 21 окт 2018, 12:59 от Вяра

# 331
  • София
  • Мнения: 12 006
Много благодаря. Ще потърся в интернет такъв перделик.

# 332
  • Мнения: 720
Вече и аз - с машина Simple Smile
Точно за рожденния ми ден
Сега си намирам дребни задачи , да се уча, започнах с кръпки по работното облекло на мъжа ми , ще скъсявам и една нощница на детето , но сега още нямам бял конец ,който да е за машина , имам само ръчна макара ....

# 333
  • Мнения: 68 647
Момичета, може ли малко помощ ?
Чудя се дали е възможно на едни детски дънки с обикновено закопчаване с копче и илик, да се смени закопчаването с тик так копчета ? Намерих на две места - при обущар и в магазина, където продават копчета, да ми извършат тази услуга, но се притеснявам да не развалят дънките-нови са. Там, където сега е илика, ще трябва да се постави горното така да се каже копче, но илика ще трябва да се зашие преди това си мисля?
Та с две думи питането ми някоя от вас реално правила ли го е този номер и дали изобщо ще стане?
Благодаря предварително...Blush

# 334
  • София
  • Мнения: 5 547
Момичета, може ли малко помощ ?
Чудя се дали е възможно на едни детски дънки с обикновено закопчаване с копче и илик, да се смени закопчаването с тик так копчета ? Намерих на две места - при обущар и в магазина, където продават копчета, да ми извършат тази услуга, но се притеснявам да не развалят дънките-нови са. Там, където сега е илика, ще трябва да се постави горното така да се каже копче, но илика ще трябва да се зашие преди това си мисля?
Та с две думи питането ми някоя от вас реално правила ли го е този номер и дали изобщо ще стане?
Благодаря предварително...Blush


Принципно може,трябва да зашиеш илиците, после трябва да зашиеш и местата на копчетата,като се махнат ще останат дупки. Обаче едните тик -так копчета не са особено стабилни и мисля ,че ще се изпрошнат бързо,другите пък са доста трудни за закопчаване.

Последна редакция: ср, 24 окт 2018, 14:31 от Миленски

# 335
  • Мнения: 68 647
За синковеца става въпрос - има едни дънки от ХМ с тик так копче и са му удобни. Купих и други, но закопчаването е с илик и нормално копче и се пъне нещо, не му били удобни, нямало да ги носи..бла-бла-бла...
 Тези с тик так копчето нямам наблюдение да са нещо...недобри, щъкват си, закопчават уж.
Благодаря! Ще го мисля...

# 336
  • София
  • Мнения: 5 547
За синковеца става въпрос - има едни дънки от ХМ с тик так копче и са му удобни. Купих и други, но закопчаването е с илик и нормално копче и се пъне нещо, не му били удобни, нямало да ги носи..бла-бла-бла...
 Тези с тик так копчето нямам наблюдение да са нещо...недобри, щъкват си, закопчават уж.
Благодаря! Ще го мисля...
Може да сложиш цип, а отвън да зашиеш копчета само за украса.

# 337
  • Мнения: 68 647
Има си цип.

# 338
  • София
  • Мнения: 5 547
Е тогава копчета за какво са? Не може ли без да се разкопчават?

# 339
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
за копчето на колана става дума. и моят хубостник не иска копче на колана - по-лесно му било с тик-так или с ластик.

# 340
  • София
  • Мнения: 5 547
за копчето на колана става дума. и моят хубостник не иска копче на колана - по-лесно му било с тик-так или с ластик.
Ясно,аз друго съм разбрала. Има едни телени копчета с тях също е лесно, но пък и лесно се разкопчават.

# 341
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
Simple Smile Simple Smile Simple Smile това май не го притеснява - ходи си полуразкопчан и развлечен.
обяснява го с модата Wink

# 342
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
На девойките го правя редовно. Зашивам добре илика със зиг заг (може да сложиш едно парче отдолу). После малко по стабилно копче тик так и готово.  Подобно например.
https://www.rascol.com/A-236845-boutons-pression-anorak-argent-a … QYBCABEgKpufD_BwE

# 343
  • Мнения: 68 647
Ще трябвя да мина първо през шивач в такъв случай. И после ще го нося на майстора за слагане на ново тик так копче.
Благодаря.
Исках да знам че някой го е правил. Помогна ми...😊

Последна редакция: ср, 24 окт 2018, 19:26 от teta75

# 344

Общи условия

Активация на акаунт