Клуб на храбрата шивачка - тема 20

  • 75 474
  • 787
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 720
Моите първи начинаещи опити
хи хи хи
торбичка Confused

п. п. имаме днес годишнина от сватбата, и реших да се поупражнявам Grinning

# 376
  • велико търново
  • Мнения: 587
Благодаря за изчерпателният отговор електричар.
Харесала съм Елна 720 ,но се колебая .
Има и джуки Ф500 и други били полупрофесионални джуки та.
И накрая Джаноме 607 Тхл.

# 377
  • Мнения: 1 862
Макар да имам слабост към бранда Джуки, в този случай твърдо съм за Елната. За нея наистина може да се каже, че е полупрофесионална. Допълнителният лост за повдигане на крачето е наистина голямо улеснение за всеки шивач. Много ми хареса крачето за горен транспорт, автоматичната затяжка, рязането на конеца и свалянето на зъбите. Тази машина има всички операции, които имат и другите две. Моята класация е точно както твоята. Твърдо първа позиция за Елната, втора Джуки и накрая Джаномето. Коя машина ще избереш обаче, си е чисто твой избор.

# 378
  • велико търново
  • Мнения: 587
Здравейте от днес в сайта представител на шевни машини Елна има на промо цена Елна 680 шевна машина. С много операции пише 400, няколко азбуки .Някой с мнение за нея?

# 379
  • Мнения: 15
Здравейте, за първи път се включвам в тази тема и е с два въпроса. Искам да си взема оверлог за вкъщи втора ръка. Харесах си китайски петконечен gn 3-1.
 1. Мнение за модела?
2. Има ли някой упътване за този модел, защото този който съм си избрала няма книжка?
Благодаря ви!

# 380
  • София
  • Мнения: 5 547
Здравейте, за първи път се включвам в тази тема и е с два въпроса. Искам да си взема оверлог за вкъщи втора ръка. Харесах си китайски петконечен gn 3-1.
 1. Мнение за модела?
2. Има ли някой упътване за този модел, защото този който съм си избрала няма книжка?
Благодаря ви!

Препоръчвам ти от Лидл ,нов ,има 3 години гаранция. Имала съм китайски, беше постоянна борба, сам си променяше центровката ,къса конеца.

# 381
  • Мнения: 1 862
Здравей, FBID100000235524853! Наистина не мога да разбера, защо искаш да си причиниш това. Този оверлог може да съблазни някого, единствено, ако струва два лева и то за да го подари на друг. Преди 30 години, той беше много добър, но не и сега. Предимствата са му, че се води полупрофесионален и е бърз - 1200 оборота в минута. Освен палец за ръчно повдигане на крачето, той може да се постави на маса и през неин отвор, да се прекара синджир или метална пръчка, за повдигане на крачето с крачен педал. Да, целият е метален, тежък и здрав. Дотук с добрите му страни. Първото което искам да знам е, защо искаш петконечен? Такъв шев вече се ползва само за ушиване на дънки. Същата работа върши четириконечен оверлог. С него можеш да съединяваш и същевременно да зачистваш всякакви платове. Особено за трикотаж е перфектен, но не по-зле зашива и дънки. Преди и аз имах триконечен китайски, но като купих четириконечен, се родих втори път. Защо? Защото за разлика от китайчик, този има перфектно изглеждащ шев, като на професионален. Колкото да се стараеш да постигнеш добър шев на GN3-1, такъв никога не може да се постигне. Може да шие сравнително добър шев, но никога перфектен. За да шие верижен съединителен шев, грайферът минава веднъж зад иглата, а след това, пред иглата. Първо за да стане това движение, механизмите са много и сложни. Второ, центровката на такъв грайфер е много капризна, за да шие без прескачания. Вдяването на този оверлог е трудно, за разлика от съвременен оверлог. Педалът му е с графитни пластинки и като се начупят (а те задължително се чупят), натискаш и не шие, натискаш по-силно и тръгва на високи обороти. Въобще - допотопна техника. Новите оверлози имат диференциален транспорт и могат да свият, или да разпънат плата. Така като зашиваш подгъв на разтеглив плат, той няма да е изтикан и набръчкан. Лесно могат да се настроят да шият двуконечно и триконечно пико. Izoma имаше триконечен, но след като купи този оверлог, е много доволна: https://www.olx.bg/ad/overlog-singer-CID1012-ID7w37z.html#ff8705394e;promoted
Той е чисто нов, но няма кутия, защото е бил мострен. Има си всичко което си върви с него. Продавачът е казал, че ако има проблем, ще го замени. Съветът ми е да събереш 210 лева и да купиш този, отколкото да си скубеш косите с морално и физически остарял. Дори вече в промишленото производство, ползват много повече четириконечни оверлози. Относно инструкцията, имаше навремето една рисувана на ръка руска, но са само основни неща. Предполагам, че още мога да я намеря в руски сайт. Тя е за триконечният, но май не съм срещал за петконечния. И накрая ще кажа, че този Сингер е не по-малко здрав от GN3-1, независимо, че изглежда пластмасов. Под пластмасовите капаци има алуминиев корпус и пластмасови части са само врътките и една шайба.

# 382
  • Мнения: 15
Благодаря много на elektrichar и Милен ски, ще ви по слушам и няма да взимам китайския. Ще се комбинирам със сестра ми и ще вземем сингера, който elektrichar ми препоръча. Още веднъж благодаря!

# 383
  • Мнения: 1 862
Радвам се, че ферманът ми не е отишъл напразно! Като ви го доставят и пробвате, пиши доволни ли сте! И тъй като инструкцията е на немски език, ето на руски език: http://manualbase.ru/files/77737_singer-14sh744-14sh754.html
Цъкни на ,,загрузить'' и те прехвърля на друг сайт. На него пак цъкваш на ,,загрузить'' и го изтегляш. Постави си го в папка ,,Оверлог'' и когато не знаеш нещо как да стане, отваряш и четеш! Освен това си изтегли този клип: https://www.youtube.com/watch?v=h9t5UlT4ypA&t=194s
Това е рекламният клип и има всички настройки, за всички видове шев, включая пико. Постави този клип в същата папка! По-ценен е дори от инструкцията, защото виждаш нагледно какво и как се прави. Освен това трябва да се снабдите с 4 бели и 4 черни бобини №120. Обикновените макари ги изяжда за нула време. Разбира се, че в началото още не можеш да имаш всички цветове. Комплект светло сиви бобини, също вършат чудесна работа, заради неутралният цвят. С тях можеш да шиеш всички нюанси на синьо, сиво, бежово, кафяво. А ако има някакви проблеми или въпроси, ще помагам.

# 384
  • Мнения: 5 304
Момичета, да сте виждали шифон в този цвят циан- четвърти в таблица?

# 385
  • FRANCE
  • Мнения: 2 230
 Здравейте. Някой да е виждал кройка на рокля суитчер или идеи за зимни рокли на 11 годишна госпожица която незнае какво иска . Благодаря

# 386
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082
Здравейте. Някой да е виждал кройка на рокля суитчер или идеи за зимни рокли на 11 годишна госпожица която незнае какво иска . Благодаря

http://www.yarmama.com/blogs/vjazanie-kryuchkom/vykroika-platja- … -kapyushonom.html

https://postila.ru/post/57056674


още идеи

Скрит текст:

искам и аз 11 годишна кипра.
моята на 11 знаеше какво иска - черен провиснал панталон, черна широка тенуиска/суичър и верига.
 Trollface ако бях предложила рокля щях да съм мъртва - за розова даже не мога да помисля.

# 387
  • FRANCE
  • Мнения: 2 230
Благодаря. Моята девойка е на вълна камуфлаж но вчера ми спретна цирк защо тя няма нито една рокля. Хем рокля но камуфлаж Flushed  или поне без цветенца и воланчета,  розаво можело но с камуфлаж (но не розав камуфлаж). Тоест да си измисля милитъри стил с ярки цветни елементи, каквото и да значи това Disappointed Relieved

# 388
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082
няма лошо. в какаду виждах камуфлажно трико, имаше даже и розово с лилаво Simple Smile Simple Smile Simple Smile

направи и дълъг суичър с преден джоб и готово. Simple Smile втория линк Simple Smile

# 389
  • FRANCE
  • Мнения: 2 230
И аз нещо такова си представях , дълъг суитчер с джоб и супер цветен клин .Grinning

Общи условия

Активация на акаунт