Грип 2018

  • 72 589
  • 536
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: X
Калина,при нас е същото.Тъкмо се оправи детето и ме започна мен.От днеска и аз съм с двустранна пневмония и на АБ.

Дано се оправиш бързо! Виждам, че детенцето ти е по - голямо, през цялото време ли така боледувахте с него? Моето е на 3 и направо отказвам да си представя, че в следващите 3 - 4 години всички вкъщи ще сме нон стоп болни. Това е кошмар!

# 526
  • shumen
  • Мнения: 18 004
Калина,да винаги той болен ли е аз съм след него или обратното.Но при нас проблема е,че и си го гледам сама и винаги е заврян отгоре ми.Сега добре,че го поеха нашите,че иначе не знам как щях и с него да се оправям.

# 527
  • Мнения: 1 784
Калина, при нас беше същото като тръгна голямото дете на градина - първата зима бяхме много болни всички вкъщи, толко болни никога не сме били. Но надежда има 😁 - следващата зима положението беше една идея по-добро при детето и много по-добро при възрастните и така...Не се отчайвай, няма да е все така.

# 528
  • Мнения: X
Калина, при нас беше същото като тръгна голямото дете на градина - първата зима бяхме много болни всички вкъщи, толко болни никога не сме били. Но надежда има 😁 - следващата зима положението беше една идея по-добро при детето и много по-добро при възрастните и така...Не се отчайвай, няма да е все така.

Ох, точно това имах нужда да прочета!
Явно при някои е временно, но при други продължава по - дълго.
Ще се моля догодина да сме по - добре...

# 529
  • shumen
  • Мнения: 18 004
Аз стигнах до болница с двустранна пневмония.Ужасен е тоя вирус.

# 530
  • Мнения: 4 868
Аз също лежах по болници заради тоя грип 2018 г. и дори още имам останки от него. Ебахти цяла година тормоз.

# 531
  • Мнения: 9 276
Детските ясли и градини и подобни колективи, в които много хора прекарват дълго време заедно в затворени помещения, са просто идеалната среда за разпространение на всякакви инфекции, абсолютно пиршество за вируси и бактерии, съчетано с това, че малките деца нямат никакъв имунитет срещу тях, а и по принцип имунната им система е по-слаба.

Моите деца също сега тръгнаха на ясла и започнаха да носят вируси оттам (преди това изобщо не боледуваха). Мислех, че поне възрастните имаме някакъв имунитет, но децата успяха да ни предадат вирусите и на нас. Засега  прекарваме сравнително леко като само един вирус успя да ни удари по-лошо. Срещу грип сме ваксинирани цялото семейство, по принцип нямаше да пусна децата на ясла без тази ваксина, още повече след като съм видяла лично какво причинава грипа на малките деца (и не само).  Съществуват над 200 вируса т.н. "настинки", повечето от тях минават леко, вирусът на грипа обаче е от съвсем друга категория, това е най-опасния вирус и той причинява най-много усложнения и жертви. Само за сезон 2017/2018  САЩ съобщават за 80 000 починали и почти милион хоспитализирани в следствие на грип. В България това масово се подценява и на грипа се гледа като на още една "настинка", въпреки че и тук грипът масово взема жертви всяка година, просто не се тръби за това.

# 532
  • Мнения: X
LillyM, съгласна съм за грипа. Догодина и ние ще слагаме ваксини.
Това, което ни тръшна нас обаче не беше грип. Започна още в средата на октовмри, когато нямаше грип и нямаше типичните симптоми. Започна точно като обикновена "настинка" - с болки в гърлото. Без температура, без отпадналост, нищо друго.
След няколко дни се появи кашлица и така и не отмина. След 15 дни кашлица, аз и мъжът ми отидохме на лекар и ни изписаха АБ (грешка беше, че ги взехме без антибиограма, но минало, заминало), пихме ги, но нямаше промяна. Накрая след 1,5 месеца кашлица, още няколко прегледа и 5 сиропа поне, една вечер мъжът ми вдигна 39,5 Т (никога не се беше случвало), докторът пак не го взе насериозно. И така се е влачил 2 седмици с пневмония докато разберем какво става и накрая лъсна на снимката и го приеха в болница. Общо 5 АБ изпи.
Аз също изпих 3, нямах пневмония уж. Вече близо 2 месеца не можем да се оправим напълно. Какъв беше този вирус и защо се влошихме толкова не знам. Може би защото междувременно детето продължаваше да носи нови и нови вируси от ДГ и аз не знам....
Никога досега не ни се беше случвало подобно нещо...
Направо ме е страх да я пусна на ДГ след НГ, че грипа тепърва започва...

# 533
  • Мнения: 4 868
Аз така след нова година бях хванала нещо. Уж не било грип, а си се оказа именно такъв. Личната ми изписа антибиотик без антибиограма и от него взех, че развих някаква бактерия, която и до ден днешен не знам махна ли се, не се ли. Изпих 7 антибиотика през тази година, много препарати за кашлици, витамини , имуностимулатори и прочие. Кашлицата и до ден днешен я имам и то пак си е сухичка, а като понастина се появява на по често.  И това, което стана в последствие беше развиване на автоимунен тироидит на щитовидната жлеза, за който дори лекарства не ми изписаха, че не ми били нужни, раздразнения на червата, от които ми се възпали апендикса и ме оперираха. И сега съм на диета и с отслабен организъм, постоянно втрисане когато не съм до печката или завита. Имам чувството, че краката и ръцете ми(не става въпрос само долу, където са пръстите, ами целите крака и ръце) са студени, а мерейки температурата, сутрин и вечер си е нормална, но през деня си отива до 37, 37.1/2. Ходих на работа зима, лято нямаше топло, студено. Щом усещах тръпки си се обличах и температурата си стигаше до 37.2/3. Според лекарите е нищо, особено когато не е постоянна, но за мен си е мъка, появила се след грипа тази година. Така и не разбрах защо ме втриса и поддържам все тази температура. Всичко ми изследваха, всичко ми правиха, накрая нищо. А мнозина ми казаха, че щом е реакция получена след тазгодишния грип, значи имам или бактерия някаква или инфекция или нз вече и аз. Докторите си знаят тяхното, дори и в болницата. Някои ми казват, че може да съм засегнала нервни окончания и от там да имам втрисания, но не може втрисането да е придружено и с вдигане на температурата до субфебрилитет. Минаха 12 месеца и аз съм още засегната от тези симптоми, още повече, че и оперирана и сега единствената храна, която мога да ям е лека и имунитета ми се е отслабил много.

# 534
  • Мнения: 9 276
Kalina, знам, ние също прекарахме вирус, който не беше грип, но ни удари лошо. Сега не знам дали по принцип самият вирус е гаден (сигурно е така), но вероятно и фактът, че ни удари докато се възстановявахме от друг вирус също оказа не малко влияние. По принцип тези вируси водят до срив на имунната система, именно в това се състои голямата опасност от тях. Човек вируса за няколко дни обикновено го преборва, но след това е толкова отслабен, че бактерии, които по принцип не биха имали шанс, сега виждат възможност да се пробват и те. От грип доколкото знам обикновено се възстановяваш месец - два, а представи си от морбили имунната система се възстанова до 3 години.

За обикновените настинки няма ваксини, освен една много специална и недостъпна за обикновените хора. Аз като майка на недоносени деца съм запозната с тази ваксина, нарича се Синагис и е срещу респираторно-синцитиален вирус(РСВ), който също дава доста усложнения при хора с белодробни проблеми. За разлика от другите ваксини, който карат тялото да се научи как да произвежда антитела, тази ваксина съдържа готови антитела и се слагат по няколко дози всеки сезон. Един курс от ваксината за едно дете струва от порядъка на 15 000 лева, а държавата плаща само за екстремно недоносени, които дълго време са били на апаратно дишане. Тази ваксина е единственият шанс тези деца да не са перманентно в болница. Моите деца за щастие не са имали такива проблеми и не сме слагали от ваксината, но имам една позната, която тази година сложи на близначетата й.

# 535
  • Мнения: 4 868
От вчера в 3 ми се появи някаква мускулна слабост на ръцете и краката. Стана изведнъж. Понеже преди месец ме оперираха и имах и тогава няколко дни така, си помислих, че е станало от някакво напрежение. Вечерта уж бях по-добре, но през нощта усетих гърлобол. Сутринта отново бях няква без сили като вървя, сякаш вървя по инерция, а кръвното си ми е нисичкият, каквото по принцип винаги ми е. Казаха ми, че вероятно карам грип и докато е рано да почна с ударна доза витамин ц. Взех си пих досега никаква разлика. Още се чувствам по този начин. Иначе нямам температура.

# 536
  • Мнения: 4 868
Не, аз не пиех никакви лекарства. Стана изведнъж вчера следобяд. Чувствам се много слаба. Сякаш си мърдам тялото изключително леко, по инерция. Не усещам никаква сила

Общи условия

Активация на акаунт