Паническо разстройство - 31

  • 78 029
  • 731
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 232
Дарко излишно е просто да влизаме в обяснителен режим.Знаеш ли какво,не знам дали всеки си мисли,че точно неговия съвет би помогнал,някак омаловажав съветите с това изказване(а полвината не си ги пробвал),но определено ти вярваш ,че ние не знаем какво ти е.Че те съветваме с такива елементарни неща,защото никога не сме били толкова зле.Но знаеш всеки си носи неговите обувки и без да си ги пробвал,няма как да си наясно,как и къде е бил този човек.Тук също има хора с тргедии в живота,също има хора били много зле в един или друг аспект,хора преборвали се с доста демони.Това,че не всеки споделя толкова открито какво му е,не значи ,че някога не е бил в ада.Дарко повярвай ,аз също преди стигах собствения си ад,стигах и го минах и сега съм свтлини годони по добре.Ето сега ще ти споделя опит,няма да дам съвет ,въпреки,че не ми е приятно изобщо да се сещам колко трудно ми е било,за да изляза от дупките,винаги основната роля в излизането е била моя,а именно искала съм да изляза,търсила съм път нагоре,само който търси път и иска намира.От най трудния ми период ми помогна човек,непознат,от форум.Сега е моя най скъпа приятелка,само човек който е минал по пътя може да те насочи,а дали ще го слушаш решаваш ти.Аз се доверих на проба грешка в изучаването на проблема,на техники и врътки,как да променя себе си,с някой изгубих време в други намерих отговори и спокойствие.Човека ,който ми помогна играеше едва ли не роля на психоаналитик,слушаше и разсъждаваше с мен върху проблема,критикуваше ме,но аз не се сърдех,а щом пътят на разума ми подскажеше ,че бъркам,опитвах да променя мисленето си,да приема че бъркам.Но Дарко аз исках да не съм зле,да не се самосъжалявам,абе исках пак да живея.Аз не пия АД,а по време на втората ми бременност ми поставиха диагноза ОКР плюс екстри и ми обясниха,че състоянието ми изиска силни АД и успокойтелни иначе и по зле ще стане.Е аз направих избора си,избора ми беше да опитам да се науча да завися от себе си не от куп лекарства.Аз пробвах безброй съвети и открих много полза от някой.Когато човек се бори и иска свобода от този ад мисля трябва да е готов на всичко,та дори и да пробва,да бърка,да пробва отново и така до безкрай. Всичко Дарко абселютно всичко зависи от теб,колкото и да ти е трудно не трбва да губиш надежда,че има път нагоре.

Последна редакция: пт, 09 мар 2018, 06:04 от renatta

# 421
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Може би именно това е. Аз/както и много други/ не сме в дупка. Имаме физ симптоми които не знам защо се отъждествяват с депресшя, а не с нервен срив примерно на вегитативната система.
Имам дете на година и половина и смея да твърдя, че от тоя Золофт не мога дори да се грижа за нея като нормална майка. Преди поне ми беше лошо на моменти и нямах псих дискомфорт.

# 422
  • Мнения: 1 488
Нежи депресия и нервен срив се лекуват и двете с ад. Добре де, защо ти изписаха ад тогава? Какви симптоми си имала, и кой те прати на психиатър?

# 423
  • Перник
  • Мнения: 1 920
И още нещо. Не зн защо псих мислят че вс сме в депресия и имаме нисък серотонин/масово от тая група изписват/. Ами ако не е ниско нивото какво става с мозъка при добавяне на серотонин??? Четох че можело да се вдигне нивото до 800 % , което за мен си е лудост. При мен вс стана от преумора нерви и стрес. Не съм в дупка депресия или нещо подобноо. Дори напротив и го обясних при посещението си при псих, но те си знаят своето АД + успокоително.

# 424
  • Мнения: 1 488
Нежи и аз нямах депресия, но бях близо. Както ми лаза един доктор тревожност и депресия са състояния с много близка граница. Моята диагноза беше тревожност. Тревожност и депресия са противоположни, но и често могат да се преплитат. А според мен ако се игнорира тревожността се птевръща накрая в депресия. И двете се третират с АД. Прочети листовката. Ти какво лекарство мислиш, че е по подходящо за теб? Пробвала ли си билкови преди да отидеш на психиатър? Казваш, че си пила и др ад преди години, и ти е помагал.. Защо не си пак на него в такъв случай?

# 425
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Нежи депресия и нервен срив се лекуват и двете с ад. Добре де, защо ти изписаха ад тогава? Какви симптоми си имала, и кой те прати на психиатър?
Никой не ме е пратил. Ходих при позната моя невроложка с оплаквания от прилошаване като при.хипогликимия/редки/Изписа ми първо флуанксол от който бях ок , но започна ужасно главоболие тип мигрена. От там го спря и ми изписа Дуксет. След 1-то хапче бях в срешното с кръвно 140/100 пулс 130 и го спряхме веднага. Изписа ми ксанакс за 10 дни и бях добре и може би трябваше да спра до там. И да си търпя редките кризи, а не сега това чудо. След такава криза изпитвах притеснения че ще припадна и страх и до там. Това се случваше мн рядко. Но както казва Дончев винаги има и по-зле...
От както го почнах се почна целодневно тревожно състояние, паники ,лошо ми е, главата ми търни изтръпнала. Стомашни проблеми лоши мисли/никога не бях имала до момента/. Махнах си сама сутрешната доза. От тази вечер махнах и вечерната. Не се търпи. Утре отивам до псих и ако не намери решение за моя проблем различно от АД /от които ми е зле а не добре/, не знам какво ще правя, но ще предприемам нещо, че имам дете да гледам.

# 426
  • Мнения: 229
И още нещо. Не зн защо псих мислят че вс сме в депресия и имаме нисък серотонин/масово от тая група изписват/. Ами ако не е ниско нивото какво става с мозъка при добавяне на серотонин??? Четох че можело да се вдигне нивото до 800 % , което за мен си е лудост. При мен вс стана от преумора нерви и стрес. Не съм в дупка депресия или нещо подобноо. Дори напротив и го обясних при посещението си при псих, но те си знаят своето АД + успокоително.
В днешно време на тоя етап от медицината всички нервни състояния,депресии и разстройства се лекуват с АД и то по целия свят не само в БГ във тази материя медицината е много боса разполага с АД които не знае как действат на кого действат и на кого не и гадаят след приема какъв ще е ефекта. Колкото до успокоителните не е кои знаи какъв пробив защото дрога, опиум,трева, и кво ли не още ги има от далечното минало които са опиати които тушират но не лекуват, та жалко че няма да доживеем докато измислят истинско лекарство за тези състояния.

# 427
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Казах и какво съм пила преди. Не зная защо ми изписа това. Не знам за какво съм.аз не съм лекар , но и за това не съм, организма ми го показа доста ясно.

# 428
  • Мнения: 1 488
Нежи, правила ли си кръвни изследвания? От там се почва преди да ти изпишат Ад, за да се отхвърлят други болести.

# 429
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Нежи, правила ли си кръвни изследвания? От там се почва преди да ти изпишат Ад, за да се отхвърлят други болести.
Какви например?

# 430
  • Мнения: 1 488
Нежи, отиди на друг лекар и разкажи какво става с теб, ако реши че си за ад, си поискай стария ад, с който си била добре. Няма смисъл да се мъчиш. Но не ги спирай изведнъж.

# 431
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Нежи, отиди на друг лекар и разкажи какво става с теб, ако реши че си за ад, си поискай стария ад, с който си била добре. Няма смисъл да се мъчиш. Но не ги спирай изведнъж.
Аз пиех сутрин и вечер по 1/2 от около 20 дни. Минах само.на вечр по 1/2 за 5 дни и сега от тази вечер го спрях. Не мисля че е рязко. Отделно си пия още ксанакса 3х1/2 25. За изследвания никой не е питал. Правила съм ПКК щитовидна.
На какъв лекар да отида.като вс психиатри.са еднакви май като чета тук. Ще си се върна май при невроложката. Утре като отида при псих ще видя какво ще каже/очаквам да се разфучи че съм го спряла/

# 432
  • Мнения: 1 488
Какви болести ли? При доста болести може да ти стане лошо, все едно ще припаднеш. Диабет, рак, да не дава Господ, не искам да те плаша, само съвет за изследванията. А нервност може да е причинена и от неправилно функциониране на щитовидната жлеза или дори липса на Б витамини. И аз не  съм доктор.

# 433
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Какви болести ли? При доста болести може да ти стане лошо, все едно ще припаднеш. Диабет, рак, да не дава Господ, не искам да те плаша, само съвет за изследванията. А нервност може да е причинена и от неправилно функциониране на щитовидната жлеза или дори липса на Б витамини. И аз не  съм доктор.
Щитовидна -Хашимото с възел.
Диабет поне не знам.да имам -захар на гладно ок, остава инсулина да видя.
Рак знам ли, поне от неврологичен преглед нямам. Изпра си ме тока от преумора нерви и стрес това е.

# 434
  • София
  • Мнения: 1 549
Дарси, опитах с по-висока доза, пси ми добави още половинка и станах много по-зле, сега съм пак на 1 сутрин. Щях с Велаксин да пробвам, но още държа и не го почвам. Но май при мен е комплексно - много натрупана тревожност, другите физ.болежки и липса на много витамини + супер чувствителен характер и коктейла е на лице Simple Smile
Драко, всички тук ти влизаме в положението и те разбираме, всеки иска да помогне. Преди години гледах един сериал "Али Макбийл" и само една реплика ми се наби в главата от там - Какво прави проблемите ти толкова големи и важни ? Ами мои са си !
Всички приемаме нашите си проблеми за най-големи и това е нормално, защото всеки изживява нещата по свои начин, опира се на свои разбирания и възприятия. Не спирай да споделяш тук, никой не иска да те отблъсне. Аз също се дразня, когато някой ми повтаря нещо, което при него е проработило, но си знам за себе си, че при мен няма да стане, но после си казвам ... споко, не ти мисли човека лошото, а иска да помогне Simple Smile това е, всеки си намира свой начин

Общи условия

Активация на акаунт