Бързи здравословни въпроси и отговори – 12

  • 56 360
  • 736
  •   2
Отговори
  • Мнения: 5 815
Добре дошли!

Заповядайте в дванадесетата поред тема, в която споделяме личен опит, полезни непрофесионални съвети и практики от здравословно естество. doctor

Моля, имайте предвид, че обсъжданите в темата идеи и предложения следва да служат само за насока към подходящ специалист, който да назначи адекватно на заболяването или здравословния проблем лечение. Съветите в темата не бива да бъдат приемани като диагноза и не трябва в никакъв случай да са повод за самолечение!

Линкове към старите теми: #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9, #10 и #11.

Вместо запис, можете да отговорите на въпроса: "Имате ли понастоящем някакви здравословни оплаквания от неизяснено естество, за които се чудите към какъв тип специалист да се обърнете?", или просто да копирате въпроса си от миналата тема, ако е бил публикуван непосредствено преди отварянето на новата тема, и по тази причина е останал без отговор от останалите потребители.

Моля, нека спазваме благия тон и съблюдаваме добронамереността в изказа си. Благодаря! bouquet

# 1
  • Мнения: 2 460
Благодаря за новата тема!

# 2
  • София
  • Мнения: 12 298
Бързо оздравяване на всички!

# 3
  • София
  • Мнения: 5 198
Благодаря за новата тема Simple Smile
Бързо оздравяване на всички.
Имам кашлица и задна хрема.
Лекувам ги 3 месеца! Но не се оплаквам 😂

# 4
  • Мнения: 5 095
Благодаря за темата  bouquet

Имам един проблем - преди около 2 седмици си "срещнах" безименния пръст и ме заболя в момента много целия пръст, включително и нокътя. Но до вечерта болката попремина. На другия ден се събудих с болка в ставата, беше се подула, както и пръста под нея, болеше ме и не можех да свивам пръста. Тази болка продължава и до днес, вече много по-слаба. Но ставата ми си стои подута и това ме притеснява. Дали да отида на лекар или ще отмине травмата постепенно? С някакви бабини илачи мога ли да налагам за лечение?

# 5
  • София
  • Мнения: 11 942
Благодаря за темата  bouquet

Имам един проблем - преди около 2 седмици си "срещнах" безименния пръст и ме заболя в момента много целия пръст, включително и нокътя. Но до вечерта болката попремина. На другия ден се събудих с болка в ставата, беше се подула, както и пръста под нея, болеше ме и не можех да свивам пръста. Тази болка продължава и до днес, вече много по-слаба. Но ставата ми си стои подута и това ме притеснява. Дали да отида на лекар или ще отмине травмата постепенно? С някакви бабини илачи мога ли да налагам за лечение?

Аз бих отишла на лекар, за да не рискувам да ме боли после цял живот.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 40 598
С пожелание за по-малко болни в семействата!

# 7
  • София
  • Мнения: 22 523
Благодаря за новата тема! Следя с интерес споделеното от вас.
Пожелавам здраве на всички!

# 8
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Мерси за темата! Бъдете здрави всички Simple Smile

# 9
  • Мнения: 38
Здравейте! На баща ми му се налага изваждане на зъби. Той е с тромбофлебит и  взима постоянно синтром. За да извадят зъбите се налага да спре лекарството за 48 часа. Но е опасно в това време да не се образува тромб. Има ли някаква друга алтернатива или друго лекарство. Моля споделете опит или идея към кого да се обърна.

# 10
  • София
  • Мнения: 22 885
Оф, wind и ти ли?... Аман вече, пожелавам си за новата тема да ми се налага да влизам максимално рядко в нея.

# 11
  • Мнения: 5 815
silvana_ana, трябва да се консултирате със съдов хирург. От кой град сте? Бих препоръчала да посетите Националната кардиологична болница - там ще ви насочат най-добре. Peace

# 12
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Здравейте! На баща ми му се налага изваждане на зъби. Той е с тромбофлебит и  взима постоянно синтром. За да извадят зъбите се налага да спре лекарството за 48 часа. Но е опасно в това време да не се образува тромб. Има ли някаква друга алтернатива или друго лекарство. Моля споделете опит или идея към кого да се обърна.
Има схема, по която се спира синтром-а и се минава на фраксипарин и после пак се почва синтром-а.  Отиди при лекуващия го кардиолог и ще ти обясни подробно.

# 13
  • Мнения: X
Здравейте! На баща ми му се налага изваждане на зъби. Той е с тромбофлебит и  взима постоянно синтром. За да извадят зъбите се налага да спре лекарството за 48 часа. Но е опасно в това време да не се образува тромб. Има ли някаква друга алтернатива или друго лекарство. Моля споделете опит или идея към кого да се обърна.
Аз се сещам за Plavix,но определено след консултация с лекар Simple Smile

# 14
  • Мнения: 38
Благодаря ви, дами! Насочихте ме. От провинцията сме.

Общи условия

Активация на акаунт