Бързи здравословни въпроси и отговори – 12

  • 56 780
  • 736
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 62
eli5130, в 2 други теми ти написахме (аз и още няколко момичета), че преди всичко - трябва да изследваш Инсулин + Глюкоза на гладно / жадно, сутрин, без да си пила кафе. Само след като резултатите ти излязат, ще се види дали имаш Инсулинова резистентност. Диабет, според мен, нямаш. Не знам защо изобщо мислиш в тази насока. Просто няма как без лабораторни изследвания да разсъждаваме върху някакви хипотетични ситуации. В колкото и теми да попиташ, все ще получиш този отговор. Peace

Ето, ти понеже не се беше изследвала, доскоро не знаеше, че имаш проблем и с ЩЖ.
Ендокриноложката ми каза в момента да оставя това и за това не съм правила. Направих на около 15-16 неща изследвания относно щитовидната жлеза и кръвна захар.

# 106
  • Мнения: 62
Здравейте, не успях да намеря актуална тема за диабет.
Напълнях доста, имам болки с стъпалата всяка сутрин и охромен апетит, ще се радвам ако някой свързан с болестта може да ми помогне със съвети.
Първо Апетитът ти е най-малкия проблем сега - имаш сериозен проблем със щитовидната, видях ти изследванията, много са високи антителата, и тсх е много ниско.

Второ аз честно не познавам някой да няма апетит, не че познавам много хора де Satisfied и на мен ми се яде та знае ли се, но се контролирам, поне се опитвам. Трябва съвсем болен на легло да е за да не му се яде на човек. Проблемът при теб е че ядеш неподходящи храни и обмяната на в-вата ти е болна заради щитовидната и може би диабета. Така че слушай си лекаря и ако имаш възможност иди и при добър диетолог - правят чудеса.
За апетита си права и аз съм си имала винаги, но сега е все ддно съм бременна. Понякога ми се яде точно определено нещо и приятеля ми ходи без значение по кое време да купува, защото направо не издържам. Като цяло доста от нещата не бяха така преди няколко месеца и се надявам да върнат по старо му.

# 107
  • София
  • Мнения: 23 154
И нашата нова диагноза е : " Остра респираторна инфекция на долни дихателни пътища, неуточнена".

Започваме клацид за 10 дни. Махнаха ни вентолина, ще правим още 2, 3 дни инхалации само с пулмикорт и ф р-р. С еурекса ще продължим месец.

Снимката казаха, че е супер.

Само забравих да питам първо инхалация и после антибиотик или обратното?

# 108
  • Мнения: 5 985
Ендокриноложката ми каза в момента да оставя това и за това не съм правила.

Хм, в какъв смисъл "да оставиш това"? Ако ендокриноложката наистина ти е казала нещо подобно, аз лично бих потърсила и друг специалист за консултация. Инсулиновата резистентност си е сериозно състояние, което изисква лечение (води се преддиабет). Тя си е съвсем отделно от проблемите с ЩЖ, макар двете състояния често да протичат паралелно.
Оплакванията ти говорят, че е наложително да се провери нивото на Инсулин в организма ти.
Ако трябва, върви на своя глава в някоя лаборатория и си го изследвай (+ Кръвна захар), както те посъветвах. Двете заедно са едва около 20 лв.
Пиша ти всичко това, защото при наличието на Инсулинова резистентност (ако евентуално имаш такава) в повечето случаи се приема медикамент по схема (Метформин), който ще регулира нивата на Инсулин в тялото ти, ще намали чувствително вълчия ти апетит и ще подпомогне отслабването. Peace
Но пак казвам - Диабет едва ли имаш, споко.

# 109
  • София
  • Мнения: 5 197
Мъжът ми се потеше , без температура и кашлица.
Само потене и болка при дълбоко вдишване. Снимка показа - пневмония .
Само казвам, без да искам да планирам някого.

# 110
  • Мнения: 2
Здравейте.Проблема ми е със сливиците. Живея в Англия и ходих на лекар който ми предписа антибиотик, но вече 4дни го пия и става по зле. Дясната е толкова подута че на пипане е като топче за голф. Имам и др проблеми който се появиха заедно със този: обрив по главата, мехурчета по рацете и ходилата и остра болка в кръста и отдясно на коремната област. Започвам леко да се панирам. Някой знае ли дали всичко това се дължи на одслабнала имунна сустема или е нещо друго. Благодаря.

# 111
  • Мнения: 1 078
Здравейте.Проблема ми е със сливиците. Живея в Англия и ходих на лекар който ми предписа антибиотик, но вече 4дни го пия и става по зле. Дясната е толкова подута че на пипане е като топче за голф. Имам и др проблеми който се появиха заедно със този: обрив по главата, мехурчета по рацете и ходилата и остра болка в кръста и отдясно на коремната област. Започвам леко да се панирам. Някой знае ли дали всичко това се дължи на одслабнала имунна сустема или е нещо друго. Благодаря.
Здравей. Отиди отново при лекаря, ако не е специалист УНГ, опитай да поискаш спешен преглед при такъв. Можеш ли да приемаш храна, как е говорът ти, имаш ли температура, главоболие, разстройство, гадене ?

Последна редакция: пт, 02 фев 2018, 19:28 от Didi smile

# 112
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 603
Отивай в Спешното! Аз поне така бих направила, понеже знам какъв е достъпът до специалист в чужбина, никакъв!

# 113
  • Мнения: 164
Момичета, здравейте, моля ви, за съдействие, относно разчитана на микробиология, защото АГ е в отпуск до сряда.
Аеробни и кандида не се изолират.
Лактобацили - изобилие,
Левкоцити - малко,
Епителни клетки - Много

Въпреки че още не бяха излязли резултатите, тя ми предписа Полижинакс Глобули 6 бр, защото забелязала, че имам жълтеникаво течение.
На втората Глобула съм, да ги продължа ли?
Междувременно имам тъпи болки ниско в корема.
Какво бихте ме посъветвали, има ли нещо обезпокоително според вас? Какво значи да имаш много епителни клетки?
Благодаря ви и спокоен уикенд!

# 114
  • Мнения: 69 276
На мен ми изглеждат добри резултатите. Няма левкоцити   ... които са признак на възпаление. Без да претендирам че много разбирам де...

# 115
  • Мнения: 4 872
Продължи си курса с Полижинакс-а , въпреки че резултата от микробиологията е добър.

Този препарат обаче,имам чувството, че  го предписват на всеки . Поне от темата за цитонамазките ,няма някой , който да пише и да не са му изписали Полижинакс. Сигурно ще да е някой препарат, който трепе всичко Thinking  Сега погледнах - 2 вида АБ и Нистататин - ясно Ill

# 116
  • Мнения: 164
Благодаря ви, момичета. Да и аз с това впечатление съм останала, че на всеки го дават..
Можете ли да ми кажете, каква е разликата между Аеробни и анаеробни бактерии?

# 117
  • Мнения: 4 872
Аеробните имат нужда от кислород, за да живеят , а анаеробните - се развиват в безкислородна среда .

# 118
  • Мнения: 69 276
Може да е изписан заради течението, което се е видяло на прегледа. Все пак може то да не е "хванато" на изследванията....зависи как е взета пробата и т.н....има и фалшиви резултати понякога.

# 119
  • Мнения: 164
Много ви благодаря! Ще продължа лечението докрай.
Анаеробните всъщност са хламидия, микоплазма, уреаплазма и пр, нали така?
Пуснала съм ги преди години (със същия партньор съм), смятате ли, че трябва да ги пусна пак?

Общи условия

Активация на акаунт