Нисък хемоглобин

  • 2 472
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 209
И моят хемоглобин падна на 86 и ми изписаха малтофер но на мен ми става малко лошо като го изпия Във вторник ще си правя изследвания да видим дали има подобрение Както е писала Ириини при мен също се дължи на железен дефицит При норма от 10,7 до 32 моето желязо е 2,5 което наистина е мнооооого ниско
Да се надяваме че малтофера ще ми помогне
Успех и не се притеснявай твоят хемоглобин не е чак толкова нисък  Peace

# 16
  • Мнения: 252
Благодаря ти дано и при теб всичко е наред ще стискам палци thumbsup

# 17
  • Мнения: 11 547
В 5-тия месец от бременноста хемоглобинът ми беше 115.Гинекологът ми каза,че съм на границата и ми предписа Малтофер.Пих го 1 месец но резултатът беше пак 115.Тогава ми изписа Феро-Фолгамма и го пих до почти до края на бременността.Сега като чета разбирам,че границите за бременни са доста по-ниски и май съм си била в нормите. Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 425
Не се притеснявай, при голяма част от бременните е така. Аз бях с нисък хемоглобин и с първата си бременност и сега. Пия Малтофер от 3-ия месец. Една мама в отчетните беше писала, че хемоглобина се вдига ягоди и червени плодове и зеленчуци. Сега ги има много по пазарите можеш да наблегнеш и на тях. Лека бременност, то малко ти е останало   bouquet

# 19
  • Мнения: 255
Пила съм малтофер, когто лекувах анемия ( и не съм била бременна). В листовката си пише че е точно за бременни и кърмачки. Приятно е на вкус. Аз го пих 9 месеца, защото имах нисък хемоглобин и почти изчерпано желязо в депата. Това беше след няколко години 'природосъобразно вегетарианско хранене' ...

# 20
  • Мнения: 666
 Моят от петия месец беше нисък и пих тотема по 2 ампули на ден - не че кой знай колко се повиши , но гледах да поддържам стойности около 100- 102

# 21
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз пия феро-градумет заради ниския хемоглобин /+фолиева киселина и вит.С за по-доброто му възприемане от организма/.
Пий си хапчетата, защото не е хубаво да имаш нисък хемоглобин!  bouquet

# 22
  • Мнения: 46 518
В 5-тия месец от бременноста хемоглобинът ми беше 115.Гинекологът ми каза,че съм на границата и ми предписа Малтофер.Пих го 1 месец но резултатът беше пак 115.Тогава ми изписа Феро-Фолгамма и го пих до почти до края на бременността.Сега като чета разбирам,че границите за бременни са доста по-ниски и май съм си била в нормите. Rolling Eyes

Наистина е странно, моят беше 116 през цялата бременност и в ЖК, и в болницата, в коятородих, казаха, че е перфектен  newsm78

# 23
  • някъде
  • Мнения: 4 955
В 5-тия месец от бременноста хемоглобинът ми беше 115.Гинекологът ми каза,че съм на границата и ми предписа Малтофер.Пих го 1 месец но резултатът беше пак 115.Тогава ми изписа Феро-Фолгамма и го пих до почти до края на бременността.Сега като чета разбирам,че границите за бременни са доста по-ниски и май съм си била в нормите. Rolling Eyes
Границата е по-ниска, но моят доктор каза че навремето са чакали да спадне под 100 и тогава са започвали да изписват разни лекарства, но сега  не се чака да спаднат толкова.Пък и доколкото знам в Америка на всяка бременна се предписва задължително желязо след 5-тия месец.

# 24
  • Мнения: 596
Не се притеснявай , нормално е с напредването на бременосста да падне малко и хемоглобина, ако желязото ти е в ниски стойности , пий си Малтофер. Аз искарах бременността в 89-90 хемоглобин , но се оказа , че не е зарадо желязото, в смисъл то е било в норма, а се дължи на наследствена анемия- таласемия. Пих за това не малтофер, а фолиева киселина. Качих го до 103.При теб щом ти е ниско желязото, малтофера би трябвало да помогне. Леко раждане:)

# 25
  • Хасково
  • Мнения: 726
с първото дете пих малтофер, а с второто ферофолгама почти през целите бременности
не е хубаво да се ражда с нисък хемоглобин- има кръвозагуба и т.н., а тези лекарства не вредят- взимай спокойно и успех
яж и повече жълтъци

# 26
  • софия
  • Мнения: 25 461
И моята лекарка мисли, че хемоглобинът ми е нисък (106) - 1 месец пих малтофер (по 2 таблетки дневно), а сега съм на Легофер - сироп по 30 мл. дневно. Другата седмица ще видя, като ми излязат резултатите от кръвта, дали има някаква промяна. Пий си хапчетата (гадното при тях е, че запичат - поне мен), но пък не е хубаво хемоглобинът да е нисък, защото това затруднява кръвоснабдяването на бебчо.

# 27
  • Мнения: 252
Още веднъж благодаря на всички които ми писахте и ще си спазвам всичко за да съм в нормите на края

# 28
  • Мнения: 8 917
На мен ми даваха да пия ТОТ`ЕМА - имаше разултат, а е и приятно Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 6 173
Първо пих Тотема, след това Малтофер и накрая Ферофолгама - резултата нормално ниво на хемоглобина през цялата бременност.

Общи условия

Активация на акаунт