Нашите орхидеи - тема 22

  • 78 052
  • 808
  •   1
Отговори
# 750
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Капките по цветоноса не са проблем сами по себе си, но за да изкажем мнение са нужни и снимки, така само може да се гадае.

Вижте какъв начин за вкореняване и адаптиране на кейки видях във ФБ:

# 751
  • Мнения: 1 932
Момичета това пелорик ли е или някакъв вид?

# 752
  • Мнения: 6 387
Pepich,
Това е т.нар. "Big Lip" - един от видовете мутации, които общо се наричат пелорик (peloric form).

Месечинка,
Благодаря за споделеното. Много е хитро!
PS. Честити нови "дрешки", харесват ми Heart .

Първи домашен цъфтеж на "Kaoda Twinkle":
Скрит текст:

Ето го и заедно с другите в тъмни, наситени цветове, цъфтящи в момента:
Скрит текст:

# 753
  • София
  • Мнения: 6 010
Страхотни са! Седят като седефени Purple Heart

# 754
  • Мнения: 6 387
И са много по-плътни и твърди от цветчетата на другите фаленопсиси.
Голямата ми тръпка сега е да се появи аромата на Kaoda-та. Дано не ми е някакво дефектно, немиризливо цветенцето Joy .
PS. Най-едрото на снимката го показвах по-рано, нарича се "Sogo Relex", и също се оказа ароматно. Щях да направя локвичка от кеф Joy .

# 755
  • Северозапада
  • Мнения: 5 471
Импала, влюбих се Heart Eyes

# 756
  • Мнения: 1 932
Impala страхотни са. Големи красоти показвате всички тук.

# 757
  • Мнения: 555
Месечинка Виторога, грешката е моя, че не прикачих снимки, моля за извинение!


# 758
  • Мнения: 991
maginka7 Корените не се виждат,как са те?Листата наистина не изглеждат добре,все едно не си я поливала поне 3 месеца или обратното от многото вода са изгнили коренчетата.Аз имам една в подобно състояние,но моята нямаше цветонос.Когато я извадих и погледнах коренчетата,беше останала само с две такива,всичко друго беше изгнило,явно съм прекалила с водата.Сложих я преди 5-6 седмици на водно,мисля добре и понесе защото има нови малки коренчета.Аз бих отрязала цветоноса и я сложила на водно,колкото и да е рисковано. Все пак изчакай включване и от по-опитните,предполагам ще се включат и те по въпроса.Дано успееш да я спасиш,красавица е.Пускам снимки на моята спасителна акция.


Последна редакция: сб, 28 апр 2018, 11:18 от Sunshine29

# 759
  • Мнения: 6 387
Благодаря ви, момичета Hug !

maginka7,
Извади я, за да видиш състоянието на корените. В най-честия случай такова сбръчкване на листата е заради гниене на корените.
Моля, снимай и публикувай тук.

# 760
  • Мнения: 555
Честно казано за първи път присаждах орхидеи, но мисля, че корените бяха добре. Имаше няколко, които премахнах, но по-скоро изсъхнали, а не прогнили.

# 761
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Импала, благодаря Simple Smile
Разкошни са, много обичам такива наситени восъчни цветове  Heart Eyes
maginka7,
не изглежда добре, определено проблем с корените. Тотално дехидратирана. Снимай корените, ако се виждат през саксията. Или всичко е изгнило или и тя страда от това гъбично заболяване, което коментирахме по-напред... Моето мини изглежда подобно, няма здрави корени Tired Изсъхват без гниене, просто се дехидратират и изсъхват.

# 762
  • Мнения: 6 387
Ужасни са гъбичните заболявания. Изгубих няколко орхидеи заради тях.

# 763
  • Мнения: 1 765
Офф, и аз имам цъфнала орхидея с такива листа сухи и набраздени. Виждам я, че не върви добре. От 2 дни се каня да я върна в по-малка саксия и не ми се захваща, защото мразя да работя с отровите(топсин).

# 764
  • Мнения: 1 651
Аз да се похваля , моето мини изкарва трети цветонос , другите 2 са и с разклонения от спящи пъпки. Направо полудя това чудо. Нямам търпение да цъфне и то.

Общи условия

Активация на акаунт