Милано - 9

  • 87 009
  • 738
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 242
Благодаря много за мненията и конкретните насоки по питането ми за посещение на Лугано. Simple Smile Изчел съм всички теми и не спирам да следя тук, но понякога част от информацията ми се губи😀

# 571
  • Мнения: 6 031
Mими, това е частният случай на  господина.

Можеш и директен влак да си вземеш от Милано до Лугано - еуросити.
Не си задължен да сменяш в Киассо.
...
Раджи, допълних го в предишния пост, че ще дам линк към него, защото нямам място да описвам в първия пост.  Hug   bouquet

# 572
  • Мнения: 143
Здравейте момичета, с мъжа ми искаме да се вземем рент а кар от летището Бергамо, но и двамата нямаме кредитни карти, имам само дебитна.Запознати ли сте дали може да се наеме без кредитна карта?
Също така , може би ще вземем и бебето, което е на 1.3г ,предлагат ли се автомобили с детско столче?
Извинявам се предварително за тъпите въпроси, но досега не сме наемали кола.

# 573
  • на земята
  • Мнения: 4 092
Здравейте момичета, с мъжа ми искаме да се вземем рент а кар от летището Бергамо, но и двамата нямаме кредитни карти, имам само дебитна.Запознати ли сте дали може да се наеме без кредитна карта?
Също така , може би ще вземем и бебето, което е на 1.3г ,предлагат ли се автомобили с детско столче?
Извинявам се предварително за тъпите въпроси, но досега не сме наемали кола.
Не може без кредитна карта.Аз разпитах за всички детайли.
Трябва кредитна карта и тя трвбва да е на името на този който ще управлява наетия автомобил,или има коли под наем които имат право да се ползват от двама шофьори,но тогава се заплаща по 5 евро на ден допълнително и последно столчета за кола има ,плащат се също допълнително около 30 евро излизаше за 5 дни .Това е инфо за рента Кар сайта.
Дано съм.била полезна.

# 574
  • Мнения: 1 132
А колко време по-рано се обявяват стачките в Италия и сутрин и вечер пътуват ли влаковете?

# 575
  • In transit
  • Мнения: 11 703
А колко време по-рано се обявяват стачките в Италия и сутрин и вечер пътуват ли влаковете?
http://scioperi.mit.gov.it/mit2/public/scioperi Обикновено няколко месеца по-рано. Срещу всяка стачка пише времетраенето и.

# 576
  • Sofia
  • Мнения: 52
А колко време по-рано се обявяват стачките в Италия и сутрин и вечер пътуват ли влаковете?
http://scioperi.mit.gov.it/mit2/public/scioperi Обикновено няколко месеца по-рано. Срещу всяка стачка пише времетраенето и.

Здравейте.
Обявените за 26 май стачки за plane сектор-а дали ще афектират полетите на споменатите летища Малпенса и Линате?

# 577
  • In transit
  • Мнения: 11 703
А колко време по-рано се обявяват стачките в Италия и сутрин и вечер пътуват ли влаковете?
http://scioperi.mit.gov.it/mit2/public/scioperi Обикновено няколко месеца по-рано. Срещу всяка стачка пише времетраенето и.

Здравейте.
Обявените за 26 май стачки за plane сектор-а дали ще афектират полетите на споменатите летища Малпенса и Линате?
Ами като гледам какво пише, може би да...нека Реджи или Азия да кажат. Би трябвало от авиокомпанията да ви предупредят.

# 578
  • Sofia
  • Мнения: 52
А колко време по-рано се обявяват стачките в Италия и сутрин и вечер пътуват ли влаковете?
http://scioperi.mit.gov.it/mit2/public/scioperi Обикновено няколко месеца по-рано. Срещу всяка стачка пише времетраенето и.

Здравейте.
Обявените за 26 май стачки за plane сектор-а дали ще афектират полетите на споменатите летища Малпенса и Линате?
Ами като гледам какво пише, може би да...нека Реджи или Азия да кажат. Би трябвало от авиокомпанията да ви предупредят.
Нямаме известие от Райънеър. А съпругът ми е питал в чата, но са му отговорили, че нямат информация.

# 579
  • Мнения: 1 110
За влизане от Италия към Лугано, Швейцария, трябва само паспорт нали?

Последна редакция: чт, 10 май 2018, 10:36 от feria99

# 580
  • Мнения: 60
Мимии, Реджина, помагайте. Както вече писах ние няма да пътуваме, но останалата част от групата утре пътува. Питането ми е за бензиностанция близа до Малпенса, но с обслужване от персонал, за зареждане на рент-а-кара преди да го върнат на Малпенса Т1. Ако някой знае такава бензиностанция ще съм багодарна да споделите.

Остави ги да се оправят сами. Laughing

https://www.prezzibenzina.it/distributori/8989/Eni%20-%20Malpensa%20Est

Този е преди летището в Кардано ал Кампо- на ок. 4,5км от Т2 и на ок.7-8 от Т1.

Има персонал в посочените часове от линка.


Реджи, много ти благодаря!
Ти си прекрасен човек, как намираш време и нерви да отговаряш на всички, възхищавам ти се искрено.

# 581
  • Milano
  • Мнения: 3 612
katy71, ще взимаш ли комисионна за препоръки от разстояние? Grinning

Разкажи после, като се върнат хората.

На мен ми е интересно да чета практическата част, която е полезна.
Например лесно ли са намерили паркинга във Верона (Венеция, Милано и т.н.), имало ли е места, купуването на някакъв пас спестило ли е опашки и т.н.?

Може и лични впечатления, няма да откажем. Simple Smile

Благодаря за комплиментите - прекрасна съм, признавам. hahaha


За влизане от Италия към Лугано, Швейцария, трябва само паспорт нали?

Може и само ЛК.


По въпроса за стачката на 26 май - още е рано за някакво уведомяване, обикновено е няколко дни преди това.

Колко персонал ще стачкува никой не може да каже, дали Раян ще отмени полета го решават шефовете на компанията.

Например на стачката от онзи ден Раян е отменил 35 полета в Бергамо, а всички други компании са летели нормално (на практика там не стачкуват).

# 582
  • Мнения: 60
regina di cuori, комисионна не взимам, даже подаръци правя, че пътуването им е по повод 50 год. юбилей, но ти можеш да дадеш банкова сметка и тарифа, че то твойто е като работен ден Grinning
Днес ги чакам да се приберат, ще разказват и ще пиша. Една част бяха резервирали с бързо влизане - Базиликата и Камбанарията във Венеция и Дуомото в Милано - по моя препоръка. Постват готини снимки и ми споделиха, че изпълняват програмата на 99%, което може само да ме радва, че беше доста наситена.

# 583
  • Мнения: 1 132
Чета , че приятно място за вечеря са каналите Навели. Виждам, че има Навили гранде и Навили парезе. Къде е уличката с ресторантчетата и с какъв транспорт от центъра е най-удобно да стигнем до там?

# 584
  • Мнения: 452
Здравейте!
И нашето пътуване в Милано завърши. Още не мога да изляза от депресията и тъгата по Италия Ill
Ще започна с огромни благодарности към Реджина, Мими и още няколко потребителя, които не се скъпят на съвети и коментари. Без вас ваканцията ни нямаше да е същата! Благодаря!
Всичко за Милано вече е описвано многократно, но ще драсна и аз няколко неща, защото знам, че мнозинството от пътуващите четат само последните публикации. Което е много жалко, защото вече всичко е в темите...
Ние бяхме в Милано за 8 дни, както вече писах. Изкарахме невероятна семейна ваканция. Пътувахме с двете ни деца, на 5 и 11 години. Летяхме с Райън еър до Бергамо, от там с шатъл за 5 евро на човек до Милано Чентрале, около 45 мин. Малкият ми син пътуваше безплатно в шатъла. След това с такси до апартамента, намиращ се до спирка Пастьор. Тук е момента да подкрепя мнението за това, че района около Виа Падова трябва да се избягва. Ние бяхме съвсем в началото, но пак се напрягах вечер, ако се прибирахме по тъмно. Пълно е с бездомници и разни пласьори по ъглите. Никога повече не бих стъпила в този район вечер. Истината е обаче, че нямахме никакви проблеми и апартамента отговори на очакванията ни. Просто имайте едно наум за тази локация.
Относно транспорта - като начало купихме 3 карнети по 10 пътувания. Само последния ден се наложи да си купим по още един еднократен билет. За деца под 10 години е безплатно. Тъй като посетихме езерото Комо, за този ден купихме карти "Ломбардия"(сещате се). Включиха билета за метрото до гарата, самия влак до Комо Норд и билет за фуникуляра до Брунате, както и метрото до апартамента вечерта. Така излезе по-изгодно.
За Дуомо - винаги когато сме пътували досега и имаме план да посетим много известна катедрала или църква, ходим там в късния следобед. Тук постъпихме по същия начин, купихме бърз билет и влязохме за 3 минути(не преувеличавам). Запознатите знаят, че има отделен вход, а на асансьора се минава преди чакащите като се покажат лентичките. Дуомо е невероятна!
За Венеция - единия ден решихме да отделим за нея. Пътувахме с влак, който вдигна 280 км в час. Направо се схванах! Билетите купихме 2 дни предварително и бяха доста скъпи в сравнение с цените, които видях от тук преди да тръгнем. Купувайте предварително, ако имате дати. Ползвахме бизнес класа, в която има една оферта Бимби гратис и двете ни деца бяха безплатно. На машините трябва доста да се поровите, за да я откриете, но е там Simple Smile Венеция ни хареса, но имаше огромна навалица и беше досадно.  
За тайната вечеря - когато започнах организацията на пътуването, от сайта ми даваше че няма билети. Седмица преди полета започнаха да излизат много възможни дати и часове. Купихме си, проверявайте.  
За мача на Интер с Ювентус - няма такава емоция! Може би най-силното събитие за децата ми. А и за баща им!
Аз бях за Юве, Дел Пиеро е детската ми любов! Зарадваха ме! Страхотен стадион и перфектна организация! Излиза се бързо по кулите, след това потока те води до спирките на метрото. Всички си вървят тихо и мирно, няма напрежение, дори фенове на двата отбора вървят рамо до рамо! Това ме спечели много!
Италия ми е любима страна! Ще се върнем скоро, надявам се!
Ако мога да помогна с нещо, питайте! Flowers Hibiscus  

п.с. Да не забравя - 8 дни не ни стигнаха, има още много места за посещение в Милано и околностите. Не си правете амбициозни програми, освен ако целта не е да се тагнете за фейса! Това с ирония, който може ще ме разбере!  
            
  

Общи условия

Активация на акаунт