Милано - 9

  • 87 006
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Milano
  • Мнения: 3 612

4) Ако сте посещавали събитие в Арена експо, колко по-рано е необходимо да отидем, при условие, че билетите ни не са със запазени места? Всички ли са правостоящи, или има и седящи? Самата зала открита ли е, или закрита?


Не е зала, а е на открито в парка. Всички места са правостоящи.
Като часове пише 17.30-21:

http://www.experiencemilano.it/event/pearl-jam-i-days-22-giugno-2018/

Ето тук нагледно има и карта:

http://www.experiencemilano.it/idays-2018/

https://idays.it/it/info-utili

Още осъвременяват сайта, следете за нова информация за часове и т.н.

Ето ФБ на събитието:

https://it-it.facebook.com/IDaysMilano/

И някои мнения:
https://it-it.facebook.com/pg/Experiencemi/reviews/

Не много добри за концерт миналия месец - лоша организация, отварят 2 часа по-късно от обявеното паркингите и т.н.
Сред тях прочетох съвет да се отиде към 16ч.
Иначе отварят от 15ч. (пише в често задавани въпроси).

Лично не мога да изкажа мнение - била съм там само по време на Експо, организират тези събития от 2г.насам.


След чудесните ни преживявания през зимата в Милано, отново се запътвам натам, този път с децата и Гардаленд на фокус. Кацаме на 30 юни в Бергамо. Ще вземем рент-а- кар. Да се посъветвам с всички мили дами с опит и впечатления- най- изгодни цени за нощувка намирам в Бардолино. Да резервирам ли там като отправна точка за обиколки около езерото, Гардаленд и Сафари парка, или да търся настаняване в Пескиера/ Сирмионе или другаде?!

Не виждам никакъв проблем да бъдете в Бардолино.


Мики, все ще достигна до разказа...другата седмица вероятно. Laughing

# 676
  • Бургас
  • Мнения: 4 025
в петък 6 юли летим за Милано и в събота искаме да ходим на шопинг в Серавале, притесняваме се дали ще можем да се вредим за билети за автобусите, дали има възможност да купим предварително

# 677
  • Мнения: 6 581
Момичета,  ще пуътуваме до Милано и намерих добрa оферта  в Rozzano.

Интересува ме, дали района е спокоен и въобще , всякаква информация за мястото ще ми е от полза!

# 678
  • In transit
  • Мнения: 11 703
Реджи спокойно. Другата седмица аз пък ще разкажа за езерото Изео. Взе много да ми харесва там. Сега почивам активно в Предоре. Heart Eyes

# 679
# 680
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 402
Regina di cuori,
Много благодаря за информацията и линковете!
Поизясниха ми се нещата.

# 681
  • Мнения: 799
.
Бяхме в този хотел преди месец. Много ни хареса хотела, чисто и приятно, богата закуска. В района има два търговски комплекса. Метрото е на 2 мин пеш - лилавата линия, след това с прехвърляне сте общо за 15 мин в центъра само с метрото. Единственото неудобство на хотела е, ако имате ранен полет. Шатълите за Малпенса тръгват в 4 ч. от централна гара, а лилавата линия на метрото, мисля, че в 5.30 ч. Ние трябваше да хванем такси - 20 евро ни излезна до централна гара.

# 682
  • Монтана
  • Мнения: 499
Нещо около гарата някой да предложи

# 683
  • Мнения: 5
Здравейте,
Искам да попитам дали някой е използвал мобилна бордна карта Бергамо-София?

# 684
  • Milano
  • Мнения: 3 612
Реджи спокойно. Другата седмица аз пък ще разкажа за езерото Изео. Взе много да ми харесва там. Сега почивам активно в Предоре. Heart Eyes

Това означава скъсване от разходки ли? Laughing
До Сарнико е Предоре. Били ли сте там? Приятна ваканция!

Здравейте,
Искам да попитам дали някой е използвал мобилна бордна карта Бергамо-София?

Да, и не само дотам.


Последна спирка на лилавата линия Bignami Parco Nord.

Regina di cuori,
Много благодаря за информацията и линковете!
Поизясниха ми се нещата.

Moля, забавлявайте се на концерта!

Момичета,  ще пуътуваме до Милано и намерих добрa оферта  в Rozzano.

Интересува ме, дали района е спокоен и въобще , всякаква информация за мястото ще ми е от полза!

Роццано е извън Милано. Спокойно е, но ще трябва да предвиждате повече време за транспорт (и кумулативни билети - градско+извънградско).

Нямам представа към коя зона сте се насочили, но в общи линии трамвай н.15 ходи от Милано (Дуомо) до Роццано - 28 спирки, вероятно над 1час. Последна спирка е близо до Фиордализо (Мол).
Има и линия 328, която свързва Роццано с метрото в Аssago Forum M2 (зелена линия).

Само, че в събота и неделя е на половин час (през седмицата на 15мин) и последният автобус е малко след 21ч (във всички дни от седмицата).

# 685
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Здравейте,
Искам да попитам дали някой е използвал мобилна бордна карта Бергамо-София?

Аз😁

# 686
  • София
  • Мнения: 11 942
Извинявам се, защото въпросът ми е не точно за Милано, но се надявам, че както винаги ще получа помощ.

На 26 юни летим до Бергамо, връщането е на 30 юни сутринта. Първите 3 нощувки са във Верона, последната е в Бергамо. В деня на пристигането и един от следващите два дни са за обикаляне и разглеждане на Верона, един ден за Лаго ди Гарда. В петък на 29 юни планираме да се придвижим до Бергамо и да имаме половин ден там. На следващата сутрин е полетът обратно.

И тук идва колебанието за транспорта. Дали да вземем кола под наем още при кацането в Бергамо? Или до Верона и обратно да се придвижим с влак или друг удобен транспорт? Трябва ли ни кола за езерото или там има как да се разгледа околността по друг начин?

Ако вземем кола, тя ще е за пътуването от Бергамо до Верона и обратно, както и до езерото. В двата дни за Верона няма да се ползва.

Или пък да вземем кола от Верона за един ден само за обиколката на езерото?

# 687
  • на земята
  • Мнения: 4 092
Според си наемете кола,защото така или иначе,ако вземете кола за 1-2 дена пак ще платите застраховки,колата,бензини.
Ние обикаляхме езерата  по миналата седмица, с колата е чиста работа,такава жега беше,че ако нямаше кола незнам.

# 688
  • Milano
  • Мнения: 3 612
в петък 6 юли летим за Милано и в събота искаме да ходим на шопинг в Серавале, притесняваме се дали ще можем да се вредим за билети за автобусите, дали има възможност да купим предварително

https://www.zaniviaggi.it/tour/escursioni/813-serravalle-designe … ur-da-milano.html

Задължително купете предварително.

Преди препоръчвах на Аутострадале, но промених мнението.

Да ви предупредя, че ще е лудница.

При зимните намаления е имало 5км опашка на изхода на магистралата. После вътре са се формирали големи опашки пред магазините и са сложили ограждения.
В такива условия нямат възможност да ти обърнат много внимание продавачите.

За black friday като ходих - 500 метра до изхода - половин час, понеже пред него се събират изходите на магистралата от двете посоки от Милано и от Дженова и последните са с предимство (има знак Стоп за нас Laughing).

Аз смятам да отида през седмицата.

# 689
  • Мнения: 6 581
Искрено ти благодаря, Regina!

Общи условия

Активация на акаунт