Детски градини Варна - прием 2018

  • 35 947
  • 169
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 83
Местни данъци и такси
В това число влизат ли задължения към КАТ?

# 46
  • Мнения: 335
Жалко, няма свободни места за втора възрастова група!

# 47
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Здравейте,бих искала да попитам какво включват задълженията по чл .87 ал. 6?

Не само МДТ.Включително такива към НАП като неплатени здравни осигуровки.
Удостоверени за наличие и липса на задължения се вади от НАП.
Ако задълженият към КАТ са прехвърлени на ДСИ, то ще излязат там.

# 48
  • Мнения: 83
Благодаря за точния отговор.Аз се свързах с една от ДГ към които кандидатстваме и ми казаха,че става въпрос точно за данък сгради и автомобили.Другото което ми казаха е,че не е необходимо да се ходи до съответните институции,а те на място при записване влизат в системата и си изкарват нужната информация.

# 49
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Благодаря за точния отговор.Аз се свързах с една от ДГ към които кандидатстваме и ми казаха,че става въпрос точно за данък сгради и автомобили.Другото което ми казаха е,че не е необходимо да се ходи до съответните институции,а те на място при записване влизат в системата и си изкарват нужната информация.

Да, точно така.Не се ходи по институциите, но от детските градини имат достъп до системата и виждат задълженията.Ако родителят има ПИК код от НАП, може да види онлайн дали има задължения.

# 50
  • Мнения: 233
Ами аз мисля ,че чл.87 ал.6 е за задължение на местни данъци и такси ,и включват точно данъците  и такси дължими за апартаменти и коли. Здравните осигоровки са си отделно . Но ако има неплатени глоби ,които  излизат в НАП е възможно да влизат като задължения по дадения член.За това си мисля,че за да сте сигурни е по добре да питате в друга инстанция,а  не в ДГ.

# 51
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Всеки е свободен да мисли, каквото поиска и да пита, където иска.
Аз се позовавам на професионалния си опит и знания.
За справка ДОПК (ДАНЪЧНО-ОСИГУРИТЕЛЕН ПРОЦЕСУАЛЕН КОДЕКС) 2018г:

чл.87 ал.6  Органът по приходите издава удостоверение за наличието или липсата на задължения по искане на задълженото лице или въз основа на акт на съда в 7-дневен срок от постъпването на искането или на акта. В удостоверението се отбелязва и отговорността за чужди задължения. В удостоверението не се отбелязват задължения по невлезли в сила актове, както и разсрочени, отсрочени или обезпечени задължения.

https://www.lex.bg/laws/ldoc/2135514513

# 52
  • Мнения: 233
Всеки е свободен да мисли, каквото поиска и да пита, където иска.
Аз се позовавам на професионалния си опит и знания.
За справка ДОПК (ДАНЪЧНО-ОСИГУРИТЕЛЕН ПРОЦЕСУАЛЕН КОДЕКС) 2018г:

чл.87 ал.6  Органът по приходите издава удостоверение за наличието или липсата на задължения по искане на задълженото лице или въз основа на акт на съда в 7-дневен срок от постъпването на искането или на акта. В удостоверението се отбелязва и отговорността за чужди задължения. В удостоверението не се отбелязват задължения по невлезли в сила актове, както и разсрочени, отсрочени или обезпечени задължения.

https://www.lex.bg/laws/ldoc/2135514513
Писали сме долу горе по едно и също време и не съм видяла поста ви . Напълно съм съгласна с вас. Просто майка ми е работила в ДГ,а сега е в ясла и от нея много добре знам,че и директорите там не са компетентни по всички въпроси . Стори ми се,че съфорумката е решила от отговора от дадената градина,че няма да им излязат глобите за които писа първоначално.А мисля,че не са и отговорили напълно коректно.Имах в предвид да не пита само в градината.Ако съм объркала или засегнала някой съжалявам. Flowers Hibiscus

# 53
  • Мнения: 83
Мен ме интересува дали се причисляват към исканите от тях платени данъци,а не дали ще ми излязат.

# 54
  • Мнения: 83
Благодаря за отговорите.Ще се консултирам в съответната институция.

# 55
  • Мнения: 2 721
Може ли мнение за Одз 13 -Детска радост и Одз Морска звездица? За ядлените групи пи питам ? : )))

# 56
  • Варна
  • Мнения: 221
И аз се интересувам от Морска звездица, мнения....Също и Делфинче,струва ли си да го пиша изобщо като желание..чувам само,че с връзки се влиза там и то дебееееели Dizzy Face

# 57
  • Мнения: 32
Здравейте, въпросът ми е свързан с реда на класирането и записването на децата. Да предположим, че съм посочила 4 желания в заявлението, като най-много държа на първо и второ. 1.Какво се случва, ако ме приемат на трето или четвърто желание още с първото класиране.
2.Мога ли да изчакам следващо, без да загубя мястото си от първото или ако не се запиша губя мястото и нямам гаранция, че на второ класиране ще има свободни места, в първо и второ желание?
3. Какви са вариантите, опитах се да намеря някъде точно описание на този процес, но никъде из наредбите не успях да си дам точен отговор.
4. Ако напиша само две желания, които са ми приоритет и например, не ни класират никъде, автоматично ли участвам във второ класирание пак за тези желания, или там се обявяват нови места в последствие?

# 58
  • Мнения: 2
Това е графика по дейностите за приемите за цялата учебна 2018-2019 г.

https://dg.is-vn.bg/documents/grafik_2018.pdf

# 59
  • Мнения: 32
Това е графика по дейностите за приемите за цялата учебна 2018-2019 г.

https://dg.is-vn.bg/documents/grafik_2018.pdf

Здравейте, това го видях, но пак не ми дава отговор на моите въпроси.

Общи условия

Активация на акаунт