Работа, CV-та, HR-и, съвети - 61 -ва тема

  • 88 864
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 6 219
Имате ли мнение за тази фирма? Преди редовно пускаха обяви - т.е. текучество? (май бяха на Ботевградско).
Сега са се изместили в нова база. Учудих се че ми се обадиха още на следващия ден и поканиха на интервю.  Rolling Eyes
Разпитаха ме накратко. На въпроса с очаквано  заплащане... не отговорих, на живо ако ме питат - как да избегна отговора?
http://bg.toshev.eu/

Не съм работила там, но фирмата е на много близки наши хора. Наистина по едно време се оплакваха че имат текучество. Но собствениците са прекрасни хора, особено старшия Тошев и жена му.

Не избягвай въпроса за заплащането на интервю. Няма смисъл. Ако работното място е в Лозен пък още повече. Според мен това “избягване” е част от недоразуменията по интервюта по принцип. Тези неща трябва да са добре договорени.

# 736
  • София
  • Мнения: 9 920
Имате ли мнение за тази фирма? Преди редовно пускаха обяви - т.е. текучество? (май бяха на Ботевградско).
Сега са се изместили в нова база. Учудих се че ми се обадиха още на следващия ден и поканиха на интервю.  Rolling Eyes
Разпитаха ме накратко. На въпроса с очаквано  заплащане... не отговорих, на живо ако ме питат - как да избегна отговора?
http://bg.toshev.eu/

Не съм работила там, но фирмата е на много близки наши хора. Наистина по едно време се оплакваха че имат текучество. Но собствениците са прекрасни хора, особено старшия Тошев и жена му.

Не избягвай въпроса за заплащането на интервю. Няма смисъл. Ако работното място е в Лозен пък още повече. Според мен това “избягване” е част от недоразуменията по интервюта по принцип. Тези неща трябва да са добре договорени.
Попрочетох тук и точно от това се опасявах, особено шуробаджанащината, не че съм кариерист, но...а и това че е в полето :/
https://bgrabotodatel.com/company/2705/direction:desc

Ваня, не те разбрах - ако кажа 700лв съм Ок, (а те са заделили 900), ще се мина?
Предпочитам те да си кажат колко дават, дори 800...
Само пример давам

Последна редакция: пт, 01 юни 2018, 12:27 от Starrydream

# 737
  • Мнения: 29 324
Ваня, не те разбрах - ако кажа 700лв съм Ок, (а те са заделили 900), ще се мина?
Предпочитам те да си кажат колко дават, дори 800...
Само пример давам

Не можеш да избягаш от въпроса. Опитвала съм, настояват си да кажеш и то конкретно число. Не например между 800 и 1000 лв. Ако кажеш така, записват ниското.  Peace

# 738
  • Мнения: 630
Аз съм категорична,че човек трябва да си казва реалните очаквания за заплата.
В противен случай излиза,че не може да си оцени труда,което не говори добре.

# 739
  • Мнения: 29 324
Принципно аз си казвам минимума, под който наистина няма да почна дори и да ме изберат.  Peace

# 740
  • Варна
  • Мнения: 913
Вие сериозно ли гледате отзивите в бгработодател?! Я се запитайте кога човек споделя нещо - когато е доволен или когато е недоволен?! Хората са по-склонни да мрънкат и плюят, отколкото да кажат евала! Аз в този сайт положителни коментари не мисля, че съм чела.
И за въпроса със заплащането - предпочитам да има посочен диапазон. Но ако няма по-добре да го коментираме, отколкото взаимно да си губим времето.

# 741
  • при него
  • Мнения: 1 230
Гимпи, имаш ли ниво на Английски поне B2, ако да пиши ми на лични и ще те насоча към една конкретна обява.
Аз съм с първо образование Публична Администрация, но съм била в юридически факултет. Никога не съм работила в държавни или общински структури именно заради заплашеното. Работила съм като секретарка, офис мениджър, разни видове оперативен счетоводител, оперативен ръководител от среден ранг, та тази специалност е подходяща и за това, поне според мен. Иначе имам магистър Счетоводство и контрол, но в настоящата ми работа Публичната администрация ми помага много повече. Към момента съм пак нещо като оперативен ръководител, но имам и много техническа работа, общо взето през годините длъжността се нагласи към мен Simple Smile


Теб ще те открадна някой ден, само да ми се отвори нещо добро 😂

Гимпито, имам под ръка 30 обяви с английски, ама страх ме е да ти ги покажа, че като нищо при мен да попаднеш, а такива като теб не са ми за предпочитане

Маце, той и мъжа ми като се заженихме и вика, " Ако вашите не те дадат, ще те крада" ....  Ама сега май понякога съжалява Simple Smile
Иначе съм на линия винаги, за интересни идеи.

# 742
  • София
  • Мнения: 110
Да сложа супата и ще ви пусна новата тема!

# 743
  • Мнения: 630
Има ли тема за инструктаж за работа с Линкедин ? 🤣
От скоро съм там ( просто от интерес ) , но още не мога да се ориентирам как точно се търси работа там .

# 744
# 745
  • Мнения: 50
Здравейте! Някоя от Вас била ли е по програма "Обучение и заетост"? Simple Smile Ако, да, то какви са Ви впечатленията? Simple Smile

# 746
  • Мнения: 353
Знае ли някой къде мога да започна като стажант по счетоводство?

# 747
  • Мнения: 2
В никакъв случай не ви препоръчвам Технементалс Технолоджис (България) ЕАД! Нищо хубаво не съм чувала за тази компания, само негативни отизиви от страна на клиентите им!

Общи условия

Активация на акаунт