Кюретаж и забременяване след това - тема 77

  • 53 602
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 74
Здравейте,момичета!Имате голямо наръсване и от мен,но все още пола не се знае.За сега бебо се развива добре,върви с една седмица напред,което горе-долу ме успокоява.Пожелавам на всички да видят скоро двете чертички и да не се отчайват.Който се бори ще поститне целта си.А вие сте много борбени.Успех!:heartpulse:

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Идвам да Ви наръся с не какъв да е , а с розов прашец ! Вече съм в 15 седмица и днес разбрахме,че ще е госпожица .... така си го и усещах Simple Smile
Всеки път отивам на преглед с надежда, че ще ми спрат поне утрогестана, но нееее.. шийката ми е леко по-къса и си оставам на него + повече почивка.За фраскипарина няма да коментирам, тук таме по ръцете някоя синка, нооо каквото трябва ще изтърпя само финала да е успешен !

Момичета, продължавам да Ви чета само, защото очаквам една по една да се похвалите с положителни тестове за Б ! 

# 17
  • София
  • Мнения: 7 491
Браво, Мис В, честити розови гащи!
Раде, и за теб много се радвам!
Събирам си от всичкия прашец за късмет Simple Smile

# 18
  • Мнения: 943
Благодаря ви, момичета! На вас успех до края Hug

# 19
  • Мнения: 394
Честито на Слънчицето и на родилите майчетата,здрави бебчета и само хубави емоции  вече!Много отдавна не съм влизала и писала,но да се отчета-всичко при нас е окей планираме секцио последните дни на март и нямаме търпение да мине всичко успешно този път и да гушнем нашето момченце.За всички новопостъпили кураж и не се предавайте! ❤

# 20
  • София
  • Мнения: 7 491
Десито, супер много се радвам!
Стискам палци всичко да е наред и март да ни зарадваш пак!
Прегръдки!

# 21
  • Мнения: 176
Момичета, здравейте! Бях писала тук след А. преди няколко седмици. Сигурно сега ще звуча много объркано, но аз самата съм много объркана и имам нужда да чуя чужди мнения.

Накратко за мен - на почти 32г. съм, имам син  роден лятото на 2016г. след първа планирана и съвсем безпроблемна бременност (като изключим, че доста я чакахме).

Цикълът ми е 27 дни, като цяло е точен, ЛФ - 13 дни.

Есента на 2017г. започнахме опити за второ детенце и чудото стана на третия месец. За съжаление бременността приключи със спонтанен аборт  на 4ти януари 2018г. в 6с.0д. Дигнозата беше кухо яйце (в което не съм сигурна, тъй като от много четене разбрах, че в този период е рано за такова заключение). Изчистих се сама, препоръчано и потвърдено и от док няколко дни след А. Кървенето продължи общо 6 дни, последните 2 само зацапваше. След това не се е появявало никакво кървене, въпреки че док ме предупреди, че може да си кървя чак до следващата М.

Тъй като страдам от мигрена, която се проявява рядко, но за сметка на това силно, понякога се налага да пия силни болкоуспокояващи, което, заедно с разни други неразположения, ме накара на 30.01 да си направя тест. Следобяд, не с първа урина, две черти, втората много слаба, но там. Реших, че вероятно е заради предишната бременност, но пуснах кръвен. Резултат чхг 20,5, прогестерон 74,96. След 44 часа, на 01.02 - чхг 51,9. Прогестерон не пуснах пак.

Недоказана О. със силни болки на 17ти ден от А. Секс на същия ден, случайно, сутрешен, преди болките да започнат. Ако действително тогава е била О. (нетипично късно за мен, но може би заради А.) изчислих, че първия кръвен съм пуснала на 10-тия ден от нея, а втория - на 12-тия.

Това нова бременност ли е според вас или да се притеснявам, че нещо не е изчистено? Стойностите много ниски ли са? Високият прогестерон говори ли, че е имало О. със сигурност? Ако е нова бременност, има ли шанс тя, щом е след аборт? Мога ли нещо друго да направя? Не мога да се зарадвам, ужасно ме е страх... Не съм допускала, че такова нещо е възможно, чувствам се буквално като хлапачка...

Днес минават 48 часа от предния кръвен, но понеже е събота, няма как да пусна пак.

# 22
  • Мнения: 992
Аделия, според мен е нова, ако беше стара чхг щеше да пада, дори да има нещо неизчистено.  А прогестерона според мен си е доста висок, което е добре.
Ако правилно изчисляваш, че чхг е пускано на 10 и 12 ден мисля, че е нормално да е толкова ниско. То тепърва започва да се покачва... явно бебчето те иска и доста бързо сте успели след А. Само не знам дали е добре толкова скоро.. може би трябва да звъннеш на твоя док за консултация.. знам ли. Нека ако има по-компетентни да кажат.

# 23
  • Мнения: 176
Благодаря за мнението. Не съм се обаждала на доктора си, подозирам, че ще се отрече от мен завинаги заради тази хлапашка история. Просто не съм очаквала изобщо, че е възможно да се получи, но пък и не сметнахме за нужно да се пазим, при положение, че имаме история с дълги безуспешни опити... На всичкото отгоре си планирахме почивка  за да се оттърсим от случилото се и да заведем сина си да се порадва на снега. И заминаваме в понеделник рано сутринта, нито на преглед мога да ида, нито на кръвен. Не ми се иска да се откажем от пътуването. Въобще... ужас.

# 24
  • Мнения: 943
Аделия, ти не си имала кюретаж след аборта, сама си се изчистила, т.е. лигавицата ти ще е добре. Единствено хормоните може да са леко разбъркани, но едва ли много, точно защото си се изчистила сама. Дано този път всичко да бъде успешно Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 7 491
Аделия, и аз мисля че всичко е ок. Изчистила си се сама, пък и е било доста рано - значи всичко е наред. И ЧХГ нараства идеално, прогестеронът ми се струва достатъчно висок. Рано е още за преглед, мисля че чхг трябва да е над 1000 за да се види къде е плодния сак.

Отивайте на почивка да се порадвате на снега. Ти все пак се пази - без тежко и напъване, не се преуморявай. Пий фолиева киселина, яж здравословно. Няма защо да се притесняваш - не си инвалид, бременна си Simple Smile на лекар ще отидеш като се върнете. Преди 6 седмица няма особен смисъл да те преглежда така или иначе...

Стискам палци всичко да е наред този път до финал!

# 26
  • Мнения: 176
Благодаря, момичета! Ще ви държа в течение, дано съм полезна и на други Simple Smile

# 27
  • Мнения: 936
Здравейте борбени момичета,направиха ми абразио на 8.01.2018г. в 8седмица,няма да описвам как се чувствам все още,понеже от много време правим опити.Въпроса ми е кога трябва да ми дойде след тази процедура?

# 28
  • Мнения: 943
Сладурче, здравей
Съжалявам за аборта ти Sad
На мен ми дойде месец и 2-3 дни след К, който беше в 9 г.с.

# 29
  • Мнения: 5 134
Сладурче, и аз съжалявам. Винаги е трудно, но това, че дълго сте чакали е само допълнително болезнен фактор. След последната загуба в 9-та седмица ми дойде 40 дни след това.

Общи условия

Активация на акаунт