Януарски бебета 2018

  • 81 780
  • 552
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 786
magla89, нищо чудно да се обезводняваш и затова да имаш замайване, пробвай да пиеш повече течности, дори да не се чувстваш жадна.
Аз това бях забелязала първия месец - пия някакви невероятни (за мен) количества чай и въобще не ходя до т-та...а преди ако пиех така щях да тичам през 10 минути...много странно ми се видя, но сигурно е нормално.
Иначе да, не е много полезно за бебето да ядеш само бисквити и солети, аз затова ям и шоколадови бонбони Grinning
Това на шега разбира се, кърмата си е добре, просто всичко за нея се взема от организма на майката...и затова почват да се рушат зъби и кости... Sad

Последна редакция: пн, 02 апр 2018, 09:30 от kisela krastavichka

# 166
  • Мнения: X
Ние през деня спим по 15-30 минути между храненията, ако сме навън може и четири часа. Нощем си ставаме един път около 4. Заиграване при нас няма, но иска някой да и дрънка с нещо да и пее или говори, сама да остане е немислимо, започва един рев, ужас е. Иначе вашите бебета започнаха ли да разреждат ядене. Ние още сме на 6-7, не я натискам, но когато имаме 6 не увеличаваме грамажа, яде пак максимум по 90 и не стигаме 500 мл за целия ден.
Мисля да захраня около средата на 5 месец, може и в края на 4 ако бебка покаже интерес.
Какво разреждане? Под 6-7 яденета е твърде малко. Добре ли наддавате? Ако хапва по около 90 на ядене би следвало да имате поне 8-9 хранения. То не че това е математика де, всяко бебе е индивидуално.

# 167
  • Мнения: 715
Хапваме винаги когато иска малката, но докарваме максимум 7 хранения, абе мъка ни е и наддаването. Но не мога да тъпча детето и съм се примирила стига да покриваме минимума. А за разреждането питам, тъй като на кутията на АМ пише 5-6 хранения.

# 168
  • Мнения: 108
magla89, нищо чудно да се обезводняваш и затова да имаш замайване, пробвай да пиеш повече течности, дори да не се чувстваш жадна.
Аз това бях забелязала първия месец - пия някакви невероятни (за мен) количества чай и въобще не ходя до т-та...а преди ако пиех така щях да тичам през 10 минути...много странно ми се видя, но сигурно е нормално.
Иначе да, не е много полезно за бебето да ядеш само бисквити и солети, аз затова ям и шоколадови бонбони Grinning
Това на шега разбира се, кърмата си е добре, просто всичко за нея се взема от организма на майката...и затова почват да се рушат зъби и кости... Sad


Гледам всеки ден да изпивам поне 2л вода дано да е от обезводняване, утре ще пусна кръвни изследвания.

# 169
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Хапваме винаги когато иска малката, но докарваме максимум 7 хранения, абе мъка ни е и наддаването. Но не мога да тъпча детето и съм се примирила стига да покриваме минимума. А за разреждането питам, тъй като на кутията на АМ пише 5-6 хранения.
Не гледай какво пише на кутията моето бебче е на три месеца тежи 6,400 а яде между 100 и 140 мл готов разтвор( като в това количество включвм и изцедена кърма)или има 6  7 хранения но наддава доста добре то за всяко бебче е индивидуално

# 170
  • Мнения: 414
Моята като суче не знам, от шише като дам максимум 90 изяжда. През нощта прави паузи по 6-7, понякога 8-9 часа. И пак наддава.
За цикъла - на мен си ми дойде,  както е по принцип. Само дето не ме боля грам, направо видях 🙄.

# 171
  • Мнения: 1 418
Здравейте момичета,  моето бебе е на 11 свсмици и често когато ака или пръцка плаче,  макар и не винаги. Понеже къеменето явно я разхлабва понякога суче няколко минути започва да рита с крачета после пуска гърдата и заплаква след това пръцка и ака.Няма запек ака си мекичко по три пъти на ден,  понякога и по повече.Само на кърма сме. Интересуваме има ли и други мами при които да го има този проблем и кога отминава?Hug

# 172
  • Мнения: 108
Здравейте момичета,  моето бебе е на 11 свсмици и често когато ака или пръцка плаче,  макар и не винаги. Понеже къеменето явно я разхлабва понякога суче няколко минути започва да рита с крачета после пуска гърдата и заплаква след това пръцка и ака.Няма запек ака си мекичко по три пъти на ден,  понякога и по повече.Само на кърма сме. Интересуваме има ли и други мами при които да го има този проблем и кога отминава?Hug

И при нас е така,вчера Криси стана на 3 месеца и още има този проблем. Момичета какво мислите за диетата „Зздравословното хранене Зоната“  на скоро попаднах на нея, все още кърмя,но мисля да я пробвам.

# 173
  • Мнения: 201
От личен опит мога да споделя, че Зоната е най-полезното нещо, което човек може да си "причини". Преди 3 г. с този режим на хранене успях да сваля 15 кг. за 4 месеца, без изобщо да гладувам и се чувствах прекрасно. Скоро започвам отново, за да сваля натрупаните доста килограми от втората ми бременност. Има специална тема за зонуване, така че там може  да се видят подробности.

# 174
  • Мнения: 56
Здравейте мамчета. 🤗 от много, много време не съм писала ,но така е с 2 деца ,последни изпити и домакински задължения .
Малката съкровище стана на 3 месеца и 11 дни . Натдава си нормално почти 5 кг. сме  ,колики почти нямаме .Вече сме на смесено хранене ,а от няколко дни кърма почти няма ,но все пак и давам каквото има . Нощно време си спим ,ако се събуди (което става около 4 сутринта попринцип ) давам бибка и тя си заспива . МЦ се завърна точно на 2рия месец ,без болка ,а просто по обилно.

Вашити бебета спят ли на вън?На нас нещо не ни харесва много е неспокойна. 

# 175
  • Мнения: 56
За захранването какво мислите ?Ние и сок дори още  не сме пили.

# 176
  • Мнения: 1 786
Захранването според нашия педиатър за бебе само на кърма се почва като навърши 6 месеца. За смесено хранене или само на АМ не знам.
Petrova, добре качва шушона, още повече че беше и болничка доколкото си спомням. И ние добре наддаваме, преди една седмица гонехме 6-те кила, сега не знам. Баща й вика, че била с наднормено тегло Simple Smile
Момичета, а как са вашите бебетата с моториката? Слагате ли ги по корем да заякват вратлетата? И по колко време?

# 177
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Моят бебок е на три месеца и 12дни вече сигурно е към седем килограма абе дундьо яде ам но и си суче не че има кой знае какво ама той си търси и реве ако не му дам вратлето държи по корем не обича да стои но като го сложа вдига главата и след минута е ревнал явно не му харесва иначе още не  се е обръщал сам но се наддига леко навън повече обича да гледа но спи от време на време

# 178
  • Мнения: 56
kisela krastavichka след боледуването качихме малко ,но сега по близо 1 кг. На месец.

Аз слагам малката по корем ,държи си вратлето ,разглежда и  даже се обръща по гръб сама без чужда помощ.

# 179
  • Мнения: 1 786
Ехе, тя много пъргава тая мома, браво! Simple Smile Мойта е далеч от обръщане...

Общи условия

Активация на акаунт