Януарски бебета 2018

  • 81 855
  • 552
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 6 224
Моят доста кашля,но е от слюнката,задавянето и пръстите дето си навира до сливиците.То си личи просто че е кашлица за момента,ако е болен ще кашля непрекъснато мисля.Поправете ме ако греша.И моят влезе в пети месец онзи ден,би ми било интересно да споделите.На 25 градуса е само по боди и памперс,на 28 ще си седи в къщи на чаршаф и гол.И аз го държа по час сборно на ден изцяло гол като го преобличам или при смяна на памперса.Видимо му харесва.В жегите мисля да правя и сутрешен душ освен вечерен и аз съм така от години.

# 256
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
След няколко дни става на 5 месеца. Мисля че пак имаше скок в растежа, защото по едно време доста хапваше. Ама той така или иначе няма режим. Не признава моите опити. Тъкмо махна нощното хранене и тази нощ пак хапна😄

# 257
  • Мнения: 715
И ние кашляме от време на време, но на прегледа миналата седмица всичко беше наред. Не знам колко е градуса в момента, но при нас в балкана си духа един леко студен вятър и я държа с боди с къс ръкав и тънка блузка с ританки или пижамка-гащеризонче. Аз гледам ако е много топла в лицето вратът и ако ръцете са и топли, значи и е горещо. Но има дни в които ръцете и бузките са и лед, тогава я завивам с по-дебела пеленка, иначе и мятам едно чаршафче, колкото да има нещо на кръста като спи.

Ние сме на 4 м. и 1 седмица от вчера започнахме опити за захранване, защото малката ни изпива с поглед като ядем. За момента е доста успешно след първата лъжичка, която не знаеше как да глътне и стоеше с отворена уста Grinning се започна едно мляскане и сърбане Grinning голям кеф.

Педиатърката ми каза да започна с тиква, морков, банан и ябълка. Но нещо тази схема не ми хареса и ще сме с тиква,  морков, пъщарнак, картоф и тиквичка- тъй като това имаме домашно от баба. Но нещо тоя банан не ми харесва, ще оставя плодовете за по-късно. Вие започнахте ли или ще сте на ЗВБ? И какво смятате да въведете?

# 258
  • Мнения: X
Аз смятам на 5 м да започна с зеленчуците, които си изброила горе-долу. След това ще вкарам някой плод, ама ще видим практиката какво ще покаже, че аз едно го мисля, то друго мпже да стане Simple Smile

# 259
  • Мнения: 6 224
Аз ще почна август месец като е на пълни 6 месеца.Не показва интерес към хапването ни,не седи стабилно,избутва лъжицата,защо да почвам като явно не е готов.Имам някакъв план от изчетеното за захранването-зеленчуци(картоф,тиква,морков,пащърнак....),плодове (цитруси последни),варива ( без глутен),каши и след годинката мляко и месо,за яйцата още не съм решила.Ще карам на домашни,веднъж в седмицата ще ги правя след време и ще стерилизирам.Ако се наложи от купешките Овко и Ганчев уж били най-чистите,за по сложните комбинации ще купувам.Сокове след 8 месец.Това е само план разбира се,Мони ще каже дали ще е така след 2 месеца 😁

Последна редакция: вт, 29 май 2018, 16:50 от leshtitchka

# 260
  • Мнения: 1 786
И аз мисля да захранвам след 6-я месец живот и здраве.
Мойта мома също ме гледа в устата като ям и почва едно примляскване, но не  мисля, че храносмилателната й система е все още готова за нещо друго освен мляко. Не че се заяждам, просто мое мнение Simple Smile
За каката от купешките пюрета аз вземах Хип, много ги харесваше, особено това само от пащърнак го облизваше до последно, той нали леко сладни.
За вкъщи й готвех всеки ден, а като останеше като количество го замразявах във фризера в малки бурканчета.
И аз съм чувала, че някои хора стерилизират, но така и не се наканих, замразяването ми е много по-лесно, а и не ги държа повече от няколко дни.

# 261
  • Мнения: 1 418
Момичета,
днес бяхме на преглед и съм попритеснена защото малката е качила за 28 дни само 335гр., днес навърши 4 месеца и сега е 60 см. 5.835 кг. Роди се 48 см и 3.100 кг. Първия месец качи 900гр, 2рия 735гр и 3тия 680гр. Само на кърма сме на поискване, иначе е пораснала с 2,5 см и главичката с 1,2 см.  А е жизнена, смее се, пишка, ака …. След 2 седмици пак ще ходим, да видим как е . Има ли други мами с подобни преживявания, да споделят опит?

# 262
  • Мнения: 6 944
Аз не мисля, че има повод за притеснение, тя едно че се е родила по-мъничка и второ, че в тези месеци вече качват по-малко.

# 263
  • Мнения: X
И аз не мисля, че има от какво да се притесняваш, наддаването спада с нарстване на месеците. Виж тук табличките http://roditel.bg/normi-v-tegloto-na-bebeto-tablitsa/ Съвсем сте си ок

# 264
  • Мнения: 715
Ние сме в нормата и все пак наддаването ни е долу-горе същото. Сега 4 месец 6кг ( без някакви грамчета) и 60 см. Роди се 3200, 50 см. Не се притеснявай. Една приятелка роди ноември и нейното бебе на кърма, АМ и захранено, качва по 300 грама, много е жизнена и жилава, абсолютно здраво бебе.
Кисела краставичка, абсолютно не го приемам като заяждане, напротив. Много се радвам когато има мами, които правят нещата и по друг начин. Все пак е важно да сме си полезни една на друга ^_^ . Иначе ние доста добре се крепим полуседнали, но заключвам с колан, защото мята крак и тръгва да се премята през столчето. въпреки това го държа под наклон като коша за колата. Днес не ме издържа и се захвана за лъжичката и опита да си я натика в устата Grinning Много е смешна треперят и ръцете посяга и се опитва да се омаже цялата.

Днес за пореден път я оставих за 1 час на майка ми, за да отида до магазина и на връщане чувам как се кисели и когато и се показах беше такава радост и смях с глас, за първи път разбирам, че детето ме разпознава и търси. До сега не се беше случвало много мило ми стана. Голям смях, голямо гушкане в мен, сякаш не сме се виждали цял ден Grinning

# 265
  • Мнения: 587
Здравейте момичета,моля ви да ми препоръчате лятна количка със следните характеристики:
маневрена-съобразно “чудесните” тротоари ; с голям багажник и зимно чувалче.
Не съм доволна от количаката,която имам,доста е “дървена” и не вози добре и бих искала да я сменя..

# 266
  • Мнения: 1 786
Аз съм с PegPerego Pliko P3 и съм много доволна, маневрена е много и има и чувалче и дъждобран, който се захваща с цип към покривчето. Единственият недостатък за мен е, че са две отделни дръжки, а не една цяла Sad

# 267
  • Мнения: 35
Здравейте мами,
При вас има ли го следното НЕЩО ( не го наричам проблем, защото може би е нормално...).
След 3тия месец започна да заспива малко по-трудно в сравнение
С Преди това, като двете (много рядко едно) нощно хранене си остана. Без други междинни събужданията.  Но от 3-4 вечери нещата се промениха доста... още по-трудно заспиване, заспал е слагам го и се събужда, Айде наново и така няколко пъти. Двете среднощни кърмения си ги има ( като след тях пак заспиването продължава дълго), НО вече се появиха и няколко нови събужданията - понякога с остър писък....
дали е скок на растежа Anguished? Или защото имаме баба и дядо на гости и той през целия ден не остава и секунда без внимание Thinking? Или пък просто си е период, който може би ще отмине?!?! Бебчо е на 4м и 11дни и е само на кърма. Иска да виси на гърдите, въпреки че е нацокал според мен доста хубаво, яде по 30-40мин. с почивки и като няма вече в гърдите започва са се сърди...
Случайно при някои от вас да го има това явление?

# 268
  • Мнения: 6 944
Събужданията с рев и при нас ги има-някои казват, че е защото е много емоционална, други-че е от зъбите. Има си ги от почти два месеца.

# 269
  • Мнения: 1 418
Мерси за успокоенията, момичета, аман от лекари, които само са изчели книгите. Като че живота по книга се живее. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт