Януарски бебета 2018

  • 81 855
  • 552
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 418
До скоро моята девойка през деня спеше само в кошницата, а в леглото-през нощта. Приспивах я с люшкане на ръце. От около две седмици обаче изобщо не иска да спи в кошницата, а само в леглото си. Като я взема да я приспивам се започва рев и страшни акробатики, за да я оставя в леглото. Ако е много изморена заспива, ако не толкова си играе, преобръща се, лапа си краката и т.н.
А заспива ли накрая?И при нас е рев и ритане...на 4.5м сме

# 286
  • Мнения: 1 786
hamsti, пробвахте ли таткото да я приспива? Мойто люлече от известно време се научи да суче легнало до мен. То и аз се научих де, с голямата не успях. Та сега така заспива. Но понякога уж спи, като пробвам да се измъкна и се буди... и тогава таткото ни спасява, гушка я с гръб към него, тя се подпира удобно и той почва бавно и спокойно да се разхожда насам-натам. Не я люлее, просто си ходи. Че и тв си гледа Simple Smile И по някое време гледаш, че отнесла плувката Simple Smile

# 287
  • Мнения: 1 418
Ипри баща сиплаче,ако е гладна и е точно то време заспива с кърмене.Невинаги се получава обаче:confused:

# 288
  • Мнения: 1 786
А през деня спи ли? Може би е просто преуморена и е кисела, и като не знае какво да направи реве...

# 289
  • Мнения: 1 418
за 24 часа има 12ч. нощен сън и към 2 -3ч. дневен обикновено спи 2х2ч. Та не е преумора..

# 290
  • Мнения: 6 224
Е ти колко искаш да спи?Моят спи 10 часа нощен,като се буди поне 3 пъти за ядене,гушкане и смяна,но от 8 до 6 сутринта го броя за нощем.През деня няма и 2 часа сумарно,около половин,един в количката и вкъщи придремва по 10-15 минути.Туй му е то.Верно не го приспивам,не се спира,а както играе се отрязва,но по около 4 часа будува през деня.За приспиването пак да кажа,че нашия го научихме с ритуал и като си знае че след ваната и масажа е ядене и почивка и е една идея по спокоен като наближи 8.И той е на 4 и половина Simple Smile

# 291
  • Мнения: 1 786
Ние днес бяхме на консултация. Дундакис е наддал 450 гр. и 2 см., което е добре Simple Smile Като гледам по таблиците се движим под средното като тегло и около максимума за ръст. То и каката така беше. Но крачетата хал хабер няма за какво се ползват, меки като желе Simple Smile Педиатъра каза да я държа права да се учи, че може да се стъпва на тез крачета и също да сяда вече.
Момичета, някой почна ли да захранва?
Аз ще почна да давам по малко пюре от круша и слива, че има малко проблем с акането.

# 292
  • Мнения: 6 224
Педиатърката ми даде тази схема,над средата сме,но хич не ми пука.Той си е активен,има си мускулчета и на ръцете и краката,шава,върти се,викам му пумпал и шило,че не се спира Wink Аз ще почна при пълни 6 месеца,началото на август,имам някакъв план,но за сега само събирам впечатления,съвети и насоки.



# 293
  • Мнения: 715
Ние също през деня трудно заспиваме, люшкам я в шезлонг, легло, количка, не и пречи къде е, но обича да и пея, не обича да я гушкам. На последък се обръща на една страна забулва главичка, може би, за да и е по-тъмно и заспива. Но вечер- къпане, масаж, памперси, мляко и много рядко е нужно да пея, заспива почти ведната 9 - 10 часа, буди се към 12-1, после 3-4 и спи до 7 максимум 8 и се събужда. Миналия ден беше готова в 6 и ни беше малко тежко, но какво да ги правиш.
Иначе яде и мляска на пюретата, отказва втори ден мляко след пюре на обед и спи доста след това. Пъщарнака много и хареса, но картофа го отказва тотално Grinning. Иначе е толкова нервна, че не може да ме изчака да и дам лъжичката, а я хваща в движение и я пъха бързо в устата и ръмжи докато гребна другара. Страшна картинка сме Grinning
Иначе мисля да захранвам още поне седмица две със зеленчуци. Яли сме Тиква, картоф, Пъщарнак, остават ни морков и тиквички. След това ще видя дали ще дам ябълка, спанак, банан, обмислям и проучвам въпроса.

# 294
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
А моята педиатърката не дава да захраня. Не че аз много настоявам, но милия така ни гледа като ядем и преглъща даже, чак ми е жал. Не се кърмим, така че не разбирам защо да чакам. Казва, че бил много светъл и да не получи алергична реакция. Ама това не е ли отживелица. Аз мислех да започна с тиква. За алергия от тиква не бях чувала, ама айде де.
За спането спи, ако сме вкъщи спи по 2- 3 часа сутрин и още толкова следобед, но ако сме навън максимум половин час. Заспива с люшкане на ръце или в леглото. Ако нервничи му пускам музика и отнася. Вече все по рядко го приспивам в слинга.

# 295
  • Мнения: 108
Моля за съвет други препатили мами,
имаме страшен проблем с приспиването. Правим го с песнички, люшкане и гушкане,  но е нещо сърашно рев та се къса. Не са зъби,  защо плачът е само по време на приспиването.
Видяла съм се в чудо от всякъде,  не желая да я оставям да плаче сама докато заспи,  но моля дайте идей.


Hamsti, пробвала ли си с бял шум?На моята бебка ужасно многоо и помага в YouTube има много вариянти, но малката си харесва най-много шума на влака. Не прекалявам с него използвам го само в критични ситуации 🤓 и съм многоо доволна.

# 296
  • Мнения: 1 418
Моля за съвет други препатили мами,
имаме страшен проблем с приспиването. Правим го с песнички, люшкане и гушкане,  но е нещо сърашно рев та се къса. Не са зъби,  защо плачът е само по време на приспиването.
Видяла съм се в чудо от всякъде,  не желая да я оставям да плаче сама докато заспи,  но моля дайте идей.


Hamsti, пробвала ли си с бял шум?На моята бебка ужасно многоо и помага в YouTube има много вариянти, но малката си харесва най-много шума на влака. Не прекалявам с него използвам го само в критични ситуации 🤓 и съм многоо доволна.
Пробвала съм всичко Cold Sweat :cold_sweat Заспиваме на сешуар, пробвала съм и друг бял шум и приспивни песни и аз да пея и баща й да пее и да я гушкам и да не я гушкам, и да я гушна и да я оставя да плаче в мен....и да я кърмя, но упорито се бори със съня, направо все едно ненавижда да спи....

# 297
  • Мнения: 201
Ние спим само настрани и по корем, като я сложа по гръб веднага се претъркулва.
Относно захранването започнах на 4,5 м. т.к. сме изцяло на АМ. Вече пробвахме картоф, тиква, морков, тиквички, карфиол, броколи, пащърнак, ориз, ябълка. Яде с охотоа, но не иска да яде купешко пюре, а само домашно. Преди храненето задължително си иска млякото и чак тогава ядем пюрето. Пусти зъби пак ни дават зор и в послените два-три дни като цяло е намалила яденето и сме почти на мляко. Вчера й сложих една четвъртинка ябълка в мрежичката,  та хем да си почешка венците, хем малко да хапне.

# 298
  • Мнения: 1 418
Момичета,  на всички бебетата ли почнаха да се обръщат? Аз понеже почти не я държа по корем,  за сега няма изгледи да започне. Преди седмица за малко да се обърне от гръб на корем, много искаше да стигне до тати. Но не е опитвала пак,  сякаш не намира повод, аз пробвам с играчки и тн. ,но не я интригуват достатъчно. На корем почнах да я слагам за по няколко минути, докато се кефи и усмихва,  ако заплаче я обръщам.
Ще ходите ли на моренце с бебетата? А мислите ли да ги топите във водата? Аз мисля да вземем едно от онези малки басейнчета и да го пълня с чешмяна вода...страх ме е от морската, че не е достатъчно чиста:)
 
Има ли мами , които ще захранват без заместване на хранене или ще се водите по бебето, според това какво му харесва повече- мляко или твърдо? Аз искам да кърмя и след 1г. и не искам да замествам храненета, за да не се отбие много рано, но на практика може би детето само ще си иска повече твърда храна, та се чудех дали заместените хранения са вредни за по-дългото кърмене?



# 299
  • Мнения: 1 786
hamsti, не се притеснявай, и мойто диване още не се обръща. На няколко пъти аха да стане работата ама накрая пак си връща по гръб и се отказва.

Общи условия

Активация на акаунт