Януарски бебета 2018

  • 81 250
  • 552
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 16 868
Аз редувам и двете гърди на едно хранене.
На съседките по легло обаче им казват едно хранене от едната гърда, другото от другата.

# 31
  • Мнения: 6 888
Колкото статии изчетох, толкова различни мнения..вече си карам както ми дойде, ако ми натежи, изцеждам по мъничко.

# 32
  • Мнения: 1 772
Аз давам и двете. Понякога на "второто цоки" Grinning както казва каката, бебето заспива, а понякога се налага да се върнем на първата, че не се е заситила. Така че формула при мен поне няма, както дойде...

# 33
  • Мнения: 288
Момичета и аз бях в голямо колебание - двете или едната. До вчера / общо 7 дни от раждането/ давах и двете по 10-12 мин. за да стимулирам. Наистина по- удобно или по-скоро комфортно е, НО имам близка акушерка, която ми каза че слезне ли кърмата трябва да се редуват, за да може чрез сукането да издърпва всичко, дори и от края на каналчетаТа. Склонна съм да и вярвам, защото беше с мен на раждането - 20 часа мъчене, каквото ми кажеше - всичко беше вярно. Та от вчера давам едната, докато пусне сам, после предлагам втората - засега обаче не я иска... явно му стига.

# 34
  • Мнения: 311
Браво за новата тема! Запис от мен веднага, въпреки че едва ли ще съм много активна... Честито на всички мамита!!! Hug

# 35
  • Мнения: 715
Мами вие какво хапвате, направо много се тормозя с това ядене, успявам да си направя 1-2 супи за седмицата и останалото е суха храна. Имам проблеми и с ходенето до тоалетна, но ако ям или пия нещо разхлабващо бебка е много плачлива и ака слуз.
Да се оплача майка ми и баща ми бяха на гости за един ден, но усещах голямо напрежение помагаха ми, но някак ме натовариха, защо не съм я къпела по гръб, сто пъти ме питаха дали не е опасно подуването на гърдичките, изглеждало им много зле, пък дупето и било червено, пък дай да я взема че много плаче . Уф бях си спокойна, а сега само се чудя дали и има нещо наистина. Може да не се наспивам, но ми е най- добре самичка

# 36
  • Мнения: 1 418
Да ви попитам, моето бебенце е на седмица, но незнам дали не е по-поспалива...вашите бебоци на какви интервали спяха?

# 37
  • Мнения: 16 868
Моят не се наяжда само от едната Thinking 20 мин от всяка и тогава е сит и спи спокойно.
Как да го откажа от едната гърда Thinking

# 38
  • Мнения: 108
Моят не се наяжда само от едната Thinking 20 мин от всяка и тогава е сит и спи спокойно.
Как да го откажа от едната гърда Thinking



Същите сме и ние понякога имам чувството, че минават часове 🍼😳🍼😳 дано по-скоро се научат да се наяждат по-бързо

# 39
  • Мнения: 288
Момичета, давате ли вода за изплакване на устата след кърмене? Аз понеже давам по една глътка исках да попитам, колко често стерилизирате и изварявате вода? За всяко хранене или по един- два пъти на ден?

# 40
  • Мнения: 414
Да ви попитам, моето бебенце е на седмица, но незнам дали не е по-поспалива...вашите бебоци на какви интервали спяха?
На една седмица и пет часа да я оставех, спеше. Дори повече. Вече само през нощта прави най-много четири и това е. Сега е на 22 дни. Не се притеснявай, моята беше много поспалива също. Ядеше и спеше, а сега през деня почти не спи..

# 41
  • Мнения: 108
Как сте мамчета, слушкат ли бебоците. Ние се борим с коликите втори капки сменяме защото първите не помогнаха, многоо ме е жал за малката. Сега правим и някакви точкови масажи и се мажем със загряващи кремове горе долу се облекчи малко бебка, дано да минат по-скоро. Забелязах,че мекичкото на главата и е леко хлътнало разрових се в интернет на всякъде пише за дехидратация, но малката си яде нормално и след всяко хранене е пълен. Имате ли някакъв опит 🤔

# 42
  • Мнения: 715
И ние се борим с коликите, но малко посвикнахме. Не знам дали сме доволни от капките- Инфакол, но без тях е ужас, сменихме ги и стана по-зле и се върнахме на тях.
Имаме проблем ние с храненията, гърдите ми много трудно произвеждат 90 мл. Нощем когато поспя и си почина може и 110- 120 да направя, но денем, когато се храни по-начесто е мъка.
От тук идва и следния проблем, бебка спи понякога по 4-5 часа нощем. буди се когато е гладна, но ми казаха да не я будя, да я храня на поискване, но  с това поискване правим средно 6 най-много 7 хранения. Имаме везна в къщи и за момента е наддала 580 гр, за 3 седмици и 3 дни бебе май не е много. Вашите мъници по колко спят нощем, будите ли ги или са на поискване?

# 43
  • Мнения: 6 888
Аз не я будя. Защо мислиш, че е малко. "Нормата" е 150-200гр на седмица, така че си е съвсем нормално.
Ти как разбираш колко "произвеждаш",  от шише ли я храниш? Защото казват, че бебето суче по-ефективно от помпата.

Аз за коликите давам от този чай https://366.bg/userfiles/productlargeimages/product_8480.jpg
леко минават засега. Капки така и не сме пробвали.

# 44
  • Мнения: 715
Да, храня от шише, така и не си паснахме с кърменето, а и аз не се чувствах психически добре да кърмя, не мога да го обясня, но болката беше голяма, бебка плачеше, аз бях със схванат кръст от изстинка и започна един рев в болницата, тя плаче, аз плача, боли  и психически се сринах, започнах да изптвам гняв към детето, че не може да засуче и си казах, че няма да си го причинявам. Започнах да изцеждам, без болка, без напрежение, по-голяма разправия е и може би за бебка е по-зле, но така се чувствам спокойна, и знам по колко и давам. Водя се по схемите дадени на кутията на АМ, пише за тези седмици 6-8 хранения по 80 мл. Но не ги изпива всичките, ако и дам повече повръща всичко.

Общи условия

Активация на акаунт