Януарски бебета 2018

  • 81 591
  • 552
  •   1
Отговори
# 495
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Аз не съм от софия. Тук не искат бележки, а само ако има нещо, което не си въвела или има алергия да им кажеш. Правя заявка за цяла седмица, но може и за ден като се обаждаш предходния. Иначе качествето е страхотно. Предполагам и в софия ще е така.

# 496
  • Мнения: 50
Мамчета, вашите бебоци правят ли вече опити да вървят? Моят юнак след 2 дена прави 10 месеца. От както навърши 7 месеца и 10 дена сам се изправя на кошара и се държи. От около месец се задържа 2-3 минути сам без подкрепа и си играе прав, но като карам да прави крачки въобще не знае какво да прави и няма желание още.... Как е положението при вас? Simple Smile

# 497
  • Мнения: 715
Ние сме много кльощави и нямаме сила в краката, но виж желание има. Върви ИЗ цялата къща като обикаля по стените и мебелите, но когато се пусне една крачка и пада като пирон. Научи се и да я водим и пада голям рев ако не и подадеш ръка. Иначе таЗи седмица много смело се хвърля но няма сила да се задържи и пада.
Този 9 месец е много безсънен за нас. По цяла нощ се върти. Не иска да спи завита, а аз я дебна по цяла нощ с две одеала. Защото като я завия става и ляга върху завивката, тогава идва втората Grinning
От кога може да се даде нещо с прясно мляко на бебето? Майка ми прави кремчета мн вкусни, но с домашно прясно мляко и не знам да не се обрине.

# 498
  • Мнения: 1 418
След 15 дена става на 10м. Няма опити за крачки,но се държи права , сега се кани да пропълзи явно.Днес купих уокър,дано й хареса. Избили са ни 3 зъбчета,но не са се показали изцяло. Тези са ни първите зъбки😍
СЗО казват мляко след 1г.
Кърмите ли още?Ние с кърмене преодоляваме зъбчетата. През деня сиче поне 5 пъти. Нощем редовно  проплаква за гърда. При вас как е?Лога ли ще отмине това будене по 4 пити нощем?

# 499
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Ще мине най вероятно като я отбиеш. Повечето кърмени бебета се будят.
Изправя се, но винаги се държи. Прави стъпки едвам едвам, но иначе пълзи със страшна сила. Има пет зъба и растат още и някакъв ад, буди се постоянно, плаче с часове.

# 500
  • Мнения: X
hriska91, защо не пробваш със спално чувалче. Аз взех такова с крачета и оттогава не дебна да завивам нощем. Аз кърмя още, но не давам за успокоеие извън редовните хранения, защото в един момент пристрастяването беше страшно и много ми тежеше. Свекърва ми помогна да почнем да се приспиваме по друг начин и оттогава не давам и за успокоение. Откакто разделих малко нещата намаляха и нощните будения - обикновено по 1 път, понякога по 2 пъти, но преди това беше по-зле.

# 501
  • Мнения: 1 418
hriska91, защо не пробваш със спално чувалче. Аз взех такова с крачета и оттогава не дебна да завивам нощем. Аз кърмя още, но не давам за успокоеие извън редовните хранения, защото в един момент пристрастяването беше страшно и много ми тежеше. Свекърва ми помогна да почнем да се приспиваме по друг начин и оттогава не давам и за успокоение. Откакто разделих малко нещата намаляха и нощните будения - обикновено по 1 път, понякога по 2 пъти, но преди това беше по-зле.
Може ли да споделиш какво  направихте със свекървата?

# 502
  • Мнения: X
Ами нищо кой знае какво, научихме го на ръце с люшкане да заспива. Знам че не е правилно, но бях много изтощена и болна на всичкото отгоре и беше добре дошло. Иначе дори и легнала да кърмя, ако се обърна след това на леглото супер внимателно и се събуждаше и пак отначало, много леко спи. Та сега заспива за 5-10 мин. и след това съм свободна и ме устройва засега. По-нататък ще трябва и от това да го отуча, но засега нямам сили. А свекърва ми ми помогна, защото при нея се получаваше, при мен първоначално като го гушна се насочваше към гърдата и плачеше.

# 503
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Брей една свекърва да помага😂😂😂

# 504
  • Мнения: 1 418
И мойта помага, много даже та затова питам😊Може и тате да опита.

# 505
  • Мнения: 715
Мами, дойде идея с какви обувки ще карате тая зима? Не намирам нищо с което може да играем в снега 18-19 номер. Намирам а Пресли 20, но са ни мн големи.

Към мамите на момиченца. Мислите ли да пробивате ушите. Аз много искам преди годинката, но ме е страх да не си ги дърпа и да се нарани. Но от много познати знам, че изтървеш ли момента после на 3-4 години е мн трудно.

# 506
  • Мнения: 6 933
Ушите ги пробихме преди два месеца, не ги дърпа въобще.

# 507
  • Мнения: 1 782
Голямото ми момиче е на почти 6 г. и не съм й пробивала ушите. Нещо все не можем да се наканим. Искам да е хладно времето и да е в УНГ кабинет, но то като е хладно пред тия кабинети има много болни. Сега за бебето даже не ми е хрумвало, но някой ако има опит за София ще ми е полезно и на мен да сподели.
Как сте с храненето? Снощи за първи път  хапна трохички хляб, леле какво мляскане беше...
Някой да се е сблъсквал с алергична реакция към храна? Бебето се обрина около устата от червена леща и грах, явно  имаме проблем с бобовите. Каката не е алергична към нищо и тая реакция на бебето ме изненада много...

# 508
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
По добре ги пробивайте сега тези уши. На каката ги прибих на 6 години. Беше трагично направо.
Обувки за сега няма да купувам, защото ходи само като се държи по мебелите. Ще изчакам да проходи сам и тогава ще купя някакви. Имам едни на чико по високи са като боти, но са само кожени и определено не стават за сняг.
Хляб яде отдавна, още като стигнах пшеница в схемата за глутена и си хапва от време на време.
Алергия не е имал за сега, но грах не обича много. Иначе хапва всичко почти. Не отказва храна, само да види някой, че яде и пристига да си иска. Ако това което ядем не е подходящо за него давам хляб или бисквита( аз ги правя).

# 509
  • Мнения: 201
delenitа, сподели моля,  ако не те затруднява, по каква рецепта правиш бисквитите, че аз 2-3 пъти пробвам и нещо не ги догаждам, стават едни клисави.  Освен бяло брашно сложих оризово и ябълково, ама не ми се получи. Иска ми се хем да са хрупкави и да стават за гризкане, хем да вървят и с кисело мляко.

Общи условия

Активация на акаунт