Януарски бебета 2018

  • 81 712
  • 552
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 786
Дано все така ги понасяте леко ваксините! И мен винаги ми е притеснено като ги слагат.
Ние втория месец сме качили 1150 гр. също само на кърма. С първото бебе втория месец бяхме качили 430 гр. и педиатърката и тогава и сега смяташе, че всичко е наред. Та искам да кажа широк е диапазона на нормалното наддаване Grinning

# 106
  • Мнения: 414
Малката утре става на два месеца. Същото е с нея, по цял ден не спи - играем си, говорим си, суче доста често, в шезлонг я държи от новородена, но вече само в люлката,  и трябва да е почти заспала. Общо взето иска да е гушната. Но започне ли да се стъмва с е унася и така докато стане светло. Кърмя я десетина минути един или два пъти нощем, като се събуди. Доволна съм засега.
Днес бяха двете ваксини(много се чудих дали заедно) , почти не плака, само докато я гушна. Взех й Панадол, но ще дам, ако вдигне температура.
Бяхме и на ортопед, всичко било наред и можело да я носим в кенгуру. Като казах, че я нося в слинг, той каза по-често, по-добре. После му казах и ергономична раница, че ще вземем(не кенгуру) и тогава реши да й изпише такива гащи. Малко се издразних, защото уж всичко й е наред, ама да ги носи!?? Не го разбирам това...
Все още няма колики, според лекаря няма да има, щом до сега е ок.
Общо взето очаквах много по-тежки първи два месеца. Ние почти не я усещаме. Дано си остане така, да не я урочасам.

# 107
  • Мнения: 715
Ох не знам аз съм се поотчаяла, бебка е много ревлива по 2 часа си откарва и 1 час, ако се загледа или поспи, но може, както днес, 3 часа рев... не обича да се ушка, а по корем е пълна драма. Чак съседи 2 етажа над нас идваха да питат всичко наред ли е, помислили, че малкта стои сама по цял ден и плаче. Дано прасне по-бързо.

# 108
  • Мнения: 14
Момичета,как се казва ваксината,която са сложили на вашите бебчета?

# 109
  • Мнения: 71
Ох не знам аз съм се поотчаяла, бебка е много ревлива по 2 часа си откарва и 1 час, ако се загледа или поспи, но може, както днес, 3 часа рев... не обича да се ушка, а по корем е пълна драма. Чак съседи 2 етажа над нас идваха да питат всичко наред ли е, помислили, че малкта стои сама по цял ден и плаче. Дано прасне по-бързо.
                                                                                         Привет и ние сме тaкa нa гърдa или нa ръце и то гърдa зa успокоение инaче сме нa AМ глaвно не ни достигa дaвaм и еспумизaн и биогaя фризовом уш зa по лесно хрaносмилaне незнaм и aз вече носим се в кенгуру от първите дни или седмици вече не помня нa него пише от 53см ние толковa се родихме нaдявaм се дa не и нaвреди ,но просто инaче нямa кaк дa и измия и шишетaтa кaмоли дa нaпрaвя нещо зa хaпвaне нз дaли от товa нямaм и кърмa то кaк дa имa от въздухa вече зaпочвaм дa се чудя дaли сa сaмо колики

# 110
  • Мнения: 71
При нaс поне гушкaне и носене нa пред нa зaд помaгa в шезлонгa 15мин aко стои ще сa много кaто беше по-мaлкa спеше повече и можех дa свършa нещо поне зa чaс двa

# 111
  • Мнения: 6 937
Кенгуру то не е ок, защото крачетата висят надолу, напълно е възможно да навреди.

# 112
  • Мнения: 715
Здравейте, ние днес сложихме 2 ваксини. Бебка плака толкова жално, скъса ми сърцето. Надявам се да ги понесем добре. Вие сложихте ли ротавирусна? Заявихме я, но всеки половината лекари казват да я сложем, а другата, че няма смисъл от нея.

# 113
  • Мнения: 108
Момичета колко ваксини са ви слагали до сега?На нас в родилното ни сложиха една ваксина веднага  след раждането. Миналия месец бяхме на U3, но не я боцкаха и на 20 Април сме на U4 дали да попитам за ваксина 🤔🤔🤔

# 114
  • Мнения: 8
На нас ни сложиха две ваксини в болницата: хепатит Б и БЦЖ. На един месец ни сложиха втори прием на хепатит Б. И сега на два месеца ни сложиха Пентаксим

# 115
  • Мнения: X
И при нас като при Dory. Какво е това U3 и U4?

# 116
  • Мнения: 108
Ние сме в Германия не знам как е в България това е съкръщение от Ultraschalluntersuchung гледат с ехограф органите и костите на бебето. Първия преглед го направиха още в болницата,а миналия месец на прегледа едното краче имаше проблем и за да се корегира доктора ме посъветва да и слагам по два памперса. Днес бяхме на контролен преглед и крачето се е оправило. А ваксините по желание ли ги слагат или са задължителни защото нейния педиатър не ми е споменавал за ваксина, днес ни даде пак само хапчета витамин Д. 🤔

# 117
  • Мнения: X
Тук са задължителни, даже ако ги откажеш май трябва да подпишеш нещо. В Германия най-вероятно и имунизационния календар е по-различен оттук.

# 118
  • Мнения: 6 218
Направо съм изпуснала темата,мислех че нямате време и затова не ми изкачат нови известия.Аз родих на 27 януари,бях с термин февруари.
Моят звяр не иска и да чуе за шезлонга и активните гимнастики,две му взехме и всичко си седи в пакетите и в гардероба.
Уж бяха затихнали коликите,10 дена нищо не му давах,спеше си нормално,хапваше и си гукаше и преди седмица се почна някакъв ад.По цяла нощ,отказва да суче,а е гладен,боли го и се присвива,в чудо се виждам.Реве и се напъва истерично,не посинява,но много ме плаши,а той си е и гръмогласен.За съжаление започна да му излиза ингвиналната херния,хирурга каза след 3 месец ако спре да се прибира операция Sad Сърцето ми е свито и при всяка смяна на памперса се надявам да не се е показала.Сега сме на колийф и лефакс,но ефекта им взе да намалява,сутрин от 4 до 7 е ад.Днес е изключение,не ме линчувайте но го оставих да спи по корем и вече час не е мръднал.Аз обаче не смея да легна,ослушвам се дали диша.Баща му хърка в нашата спалня обаче така силно,че не мога да чуя детето от кошарата която е до мен.И на него му идва в повече знам,по цял ден на работа,само в неделя почива и като си дойде се почва пазар,вечеря,душ,малкия да окъпем и стана време и ние да си лягаме.Сега с и това недоспиване от коликите,напълно го разбирам.
Мони беше качил 4 см. и 550 гр. за първия месец от изписването,за 3 седмици тоест и педиатърката ми вика дохранвай.Той беше и на режим през 3 часа,но ми писна да го слушам как плаче половин час преди хранене някой път и си почна пак само на поискване.Сега през втория месец 3 4 пъти съм правила адаптирано уж да дохраня,цокни 30 мл и заспи.Онзи ден се карахме с баща му и нарочно се изцедих да види,от двете гърди излезоха 200 мл.,като изяде 120 на едното хранене,после си го сложих на гърда при следващото и още 50 изяде от старото изцедено.Сега вече нямаме разправии че реве от глад,коликите са си Sad
Теглихме го вече е 5070 гр. и 56 см,дрешките не му стават,тъкмо поръчах 62 и 68 направо разни неща.
Малко дълго стана,ама да ви припомня коя съм Wink

# 119
  • Мнения: 1 786
lestitchka, за спането по корем - мойта така спи всяка нощ, НО върху мене. Иначе сумти, пъшка, има хрема и й просвирва носа, все едно се задушава Sad но върху мен се кротва и спи...та така сме и ние да ти кажа Hug Неудобството е, че аз не спя почти, подпряна на 3 възглавници, но какво да се прави...

Общи условия

Активация на акаунт