Януарски бебета 2018

  • 81 603
  • 552
  •   1
Отговори
# 225
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Според моята педиатърка всяко бебе е индивидуално. Тя не гледа много нормите. Щом изглежда добре и е здраво, смее се гука и т.н. за нея е добре.

# 226
  • Мнения: 35
Моето юначе се роди на 19.01 3240гр. и 52см. Сега е 6750гр. и 65см.
Аз също мисля, че е строго индивидуално за всяко бебе. Моето примерно е лакомниче, други може би са по-злояди. Важното е детето да е спокойно Blush
При нас е хладно около 18 градуса е на вън, в къщи е 22 обличам я с тънко боди и ританки, но се поти при кърмене и през ноща докато спи. Започвам да си мисля, че е от зъбките защото от скоро почна това потене, а и спи много неспокойно само се върти, рита нещо си мрънка. А как са бебчетата ви с натдаването? Моята бебка се роди на 11.01 и беше 3270кг 52 см. А сега е 5600 - 62 см и все си мисля, че е недохранена и не е натдала достатъчно🤔

# 227
  • Мнения: 108
Elmaira_  Твоето бебче кърмиш ли го или е на АМ? Малката се смее и гука само това ме спира да не я закарам на доктор преди 29. Имате ли пробили зъбки вече, аз напипвам две зъбчета, но не са пробили още.

# 228
  • Мнения: 35
Само и единствено на кърма е.
Преди два дни бяхме за ваксина и питахме детската лекарка дали скоро ще избие зъбче, защото много се лигави и постоянно има нещо в устата, а се белее вече ( това ми е първо дете ), но тя каза че ще мине още доста време докато избият. Те си работят отдолу зъбчета, но ще продължи поне още месец...
Elmaira_  Твоето бебче кърмиш ли го или е на АМ? Малката се смее и гука само това ме спира да не я закарам на доктор преди 29. Имате ли пробили зъбки вече, аз напипвам две зъбчета, но не са пробили още.

# 229
  • Мнения: 1 782
На каката първото зъбче изби като стана на 8 месеца, на детето на сестра ми - като навърши годинка. Сега пък едно бебе на 5 месеца от квартала е с 2 избили зъба...та много шарена тая история със зъбките...

# 230
  • Мнения: 8
Някоя мама мисли ли да сменя по- рано коша на количката със седалката ? Малката от време на време не иска да стои затворена в коша за новородено и се чудя дали да не сложа седалката , нали е по отворена , а тя иска да гледа всичко около нея вече.

# 231
  • Мнения: 1 782
Охо, ние от 3 седмици поне сме със седящата количка, но наклона е на 45 градуса най-много. Това по съвет на педиатъра.

# 232
  • Мнения: 1 418
Охо, ние от 3 седмици поне сме със седящата количка, но наклона е на 45 градуса най-много. Това по съвет на педиатъра.
И при нас не се трае,  иака да зяпа много и ми се налага да търся свнки и да свалям сенника, за да гледа листата Simple Smile
На колко точно седмици е твоето бебече?Ние сме на 3м. 20 дена:)

# 233
  • Мнения: 1 782
hamsti, мойта мома е една от най-големите тук, на 4-ти януари е родена, значи е на 4 м. и половина.
Много приказва и пее, обаче още не се е обърнала, само се върти настрани, а като чета доста бебета се въртят като кебапчета вече Simple Smile ама това е, всяко бебе си е различно Heart Eyes

# 234
  • Мнения: 201
Моята госпожичка също е на 4-ти януари. От около 2 седмици се обръща съвсем самостоятелно от гръб по корем и обратно. Вече започнах да я слагам на пода да се търкаля, че прави по няколко превъртания и се притеснявам да не тупне долу. Тези дни много ни мъчат зъбките. На баткото първото зъбче се появи на 5м., дано и при нея пробие по-рано, че на моменти на сън приплаква милата.

# 235
  • Мнения: 1 418
Момичета,
направо заспивам на стола вече, ужас е Sad Не знам при вас как е, ние сме на 3м. и 20 дни, проблемите със съня не затихват, изобщо откакто стана на 3 месеца и няколко дена, колики няма , но пък веднага започнаха проблемите със съня.
Много трудно заспива не само вечер, но и през деня. Само търка очички и си личи че е уморена, но тръгна ли да я приспивам се почва един рев...освен това спи много леко, от най-малкото нещо се буди. Така е вече 3 седмици, а преди това се плашех, че много спи, направо проспиваше цялата вечер. Има ли и други бебенца, които така да им се отразява тоя 4ти месец? Сега четох , че в 5ти пък мало пак скок в растежа....

# 236
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Ако кърмиш, пробвай да кърмиш легнала и да заспи после местиш или спите заедно. Аз така правех преди, но вече не кърмя и не не е свикнал. Сега заспива по друг начин. Сега му пускам музика, гушвам като за кърмене и ходя напред назад. Понякога и в леглото го люшкам.

# 237
  • Мнения: 1 418
Кърмя легнала и още как, но работи само през нощта, през деня рядко заспива, освен с 30 минутно люшкане и пеене и много рев и тръшкане. За сравнение преди просто заспиваше, като я гушна.

# 238
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Милата😞 значи е просто някакъв период. А навън в количка или слинг спи ли.

# 239
  • Мнения: 1 418
Милата😞 значи е просто някакъв период. А навън в количка или слинг спи ли.
Преди винаги и в двете, сега само понякога, но поне заспива без много рев;/

Общи условия

Активация на акаунт