СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 10

  • 128 421
  • 749
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 197
https://www.standartnews.com/mneniya-komentar/30-na-sto-ot-medal … rFPO2jrsPkDY1SCfs

"За съжаление обаче това е стереотип – че на Запад се живее по-хубаво." 
Доктор Антоан Тонев и. д. директор на СМГ

Скрит текст:
30% от медалите се печелят от 1,3% от населението на ЕС. Във всички други класации сме най-мизерната нация от същата общност. Логично следва, че тези постижения не ни носят никаква полза! 

Скрит текст:
Не съм съгласна, че сме най-мизерната нация от ЕС! С прекрасна реализаця са деца не само от МГ-та и с медали!
Живеят си прекрасно, обикалят си и се радват на живота.
( Да, ако миеш чинии на Запад, не се живее хубаво. Но ако си оценен по достойнства, ти се връща в България, само за да прегърнеш близките си)

"Изчисленията показват, че емигрантите са пратили над 322 млн. лв. повече, отколкото са инвестициите на различни компании в страната."

https://www.dnes.bg/business/2017/03/06/parite-ot-emigrantite-po … vesticiite.333913

Прочети още на: https://www.dnes.bg/business/2017/03/06/parite-ot-emigrantite-po … vesticiite.333913


Евростат: България е най-опасната страна в ЕС
https://www.segabg.com/hot/evrostat-bulgariya-e-nay-opasnata-str … S0JNH69CmqKzZGu98

# 616
  • Мнения: 2 993
Скрит текст:
https://www.standartnews.com/mneniya-komentar/30-na-sto-ot-medal … rFPO2jrsPkDY1SCfs

"За съжаление обаче това е стереотип – че на Запад се живее по-хубаво." 
Доктор Антоан Тонев и. д. директор на СМГ

Скрит текст:
30% от медалите се печелят от 1,3% от населението на ЕС. Във всички други класации сме най-мизерната нация от същата общност. Логично следва, че тези постижения не ни носят никаква полза! 

Скрит текст:
Не съм съгласна, че сме най-мизерната нация от ЕС! С прекрасна реализаця са деца не само от МГ-та и с медали!
Живеят си прекрасно, обикалят си и се радват на живота.
( Да, ако миеш чинии на Запад, не се живее хубаво. Но ако си оценен по достойнства, ти се връща в България, само за да прегърнеш близките си)

"Изчисленията показват, че емигрантите са пратили над 322 млн. лв. повече, отколкото са инвестициите на различни компании в страната."

https://www.dnes.bg/business/2017/03/06/parite-ot-emigrantite-po … vesticiite.333913

Прочети още на: https://www.dnes.bg/business/2017/03/06/parite-ot-emigrantite-po … vesticiite.333913

[/quote]
Евростат: България е най-опасната страна в ЕС
https://www.segabg.com/hot/evrostat-bulgariya-e-nay-opasnata-str … S0JNH69CmqKzZGu98
[/quote]

Не разбирам какво мнение се опитвате да изразите!

Моето мнение беше/е, че навън се живее по-добре. Единствено не съм съгласна, че е малък процента на реализиралите се българи в чужбина.

Колкото до статията, която сте приложили: Според нея Холандия трябва да е втора след България по вандализъм и т.н. Възможно е. Но живея в Холандия и не бих я заменила с друга европейска държава. Не знам за престъпност , но имайте впредвид, че тук никой няма решетки на приземните етажи. И всяка къща има такъв, с огромни прозорци като витрини. едно паве и си вътре. Е, не знам някой съсед някога да са го навестили. в същото време здравната им система е според мен на изключително високо ниво! Каквото и да ти изпишат го получаваш безплатно и можеш да се лекуваш абсолютно по твой избор без значение в кое здравно заведение си си избрал. Питаш, само ако искаш лечение в чужбина. Минималната пенсия е 1220 евро. Минималната заплата е 1600 евро. Спокоен и красив живот. след 17ч. никой не може да бъде хванат да работи. а според цитираната статия, едва ли не трябва да ме е страх от Холандия.

Може би доста оспамих темата за СМГ. Влезнах да погледна, заради разгорелите се скандали наскоро и защото уважавам училището!
Моля за извинение!

# 617
  • Мнения: 4 280
ross, всеки си знае как живее навън или тук в Бг. Колкото хора, толкова и мнения. Какви скандали са се разгорели в СМГ?

# 618
# 619
  • Мнения: 4 280
Дали това, което пише в статията означава, че министърът е поел ангажимент да намали извънплановия прием или поне да са класирани по бал?

# 620
  • Мнения: 106
Дали това, което пише в статията означава, че министърът е поел ангажимент да намали извънплановия прием или поне да са класирани по бал?
Според мен нищо не означава. Това, което го пише в статията се случва от години и нищо не се е променило. Гарван гарвану око не вади! Аз съм отвратена от надплановия прием , все пак става въпрос за деца!

# 621
  • Мнения: 2 182
Голямо "разследване" - то писма, то доклади... за да се сдобиеш с едни числа, които се виждат в електронния дневник 🙂 останалото е ЕЖК. Само не разбрах по кой член психологът на СМГ K. F. (в превод К. Ф.) консултира E. B. (И. Б.), Че малко ли са му 1375 ученика(справка ел. дневник) 😉 Шегувам се, от тази година в СМГ има 2-ри психолог.

# 622
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Голямо "разследване" - то писма, то доклади... за да се сдобиеш с едни числа, които се виждат в електронния дневник 🙂 останалото е ЕЖК. Само не разбрах по кой член психологът на СМГ K. F. (в превод К. Ф.) консултира E. B. (И. Б.), Че малко ли са му 1375 ученика(справка ел. дневник) 😉 Шегувам се, от тази година в СМГ има 2-ри психолог.
Warwick, медията пише на български. "Е.В." си е Е.В., не И.Б., както го разчиташ, хахаха. Разбирам, че побърза да "разсконспирираш" една друга майка, но тя няма нищо общо с този материал, в това съм сигурна, понеже я познавам, пък и тя никога не би се крила зад инициали.
Що се отнася до "числа в електронния дневник", те са достъпни за родители от училището, а доколкото разбираме от материала, той е от родител на неприето дете. Този човек очевидно няма общо с училището и е търсил информация по официален път, чрез институциите. Не съм особено наясно с казуса, но в новините на друга медия четох, че и те са питали министъра на образованието и са получили информация за сформирана работна група по случая. Явно предстоят промени.


# 623
  • София
  • Мнения: 18 338
Warwick, трън в очите ти е  ИБ, нямам идея защо, та във всеки момент гледаш да захапеш. В статията си пише Е.В и не виждам кое ти дава право да вменяваш друго...Не разбирам и тази настървеност да се защитава което и да е училище с цената на нападки срещу хора, дръзнали да кажат нещо срещу него в даден момент.Няма идеално място.. Застъпвай си тезата, никой не може да те спре, но не намесвай хора. Харесвам много СМГ, несъмнено е училище, даващо много на децата (противно на мнението на друг вманиачен като теб, даже повече, потребител, но в обратна посока, тоест обсебен от идеята да хули  СМГ и да възхвалява до откат друго училище), но съм на мнението, че и  ТАМ, и във всички ДРУГИ училища, определяни като добри,  би била похвална подобна иниациатива за официална проверка (дай боже с последствия, но надали, а не само отбиване на номера) на  броя деца, надвишаващи  допустимото с 30+ деца на випуск. Какво лошо има в това? В по-малки класове децата ви, подбрани иначе по възможности, ще работят по-добре, на учителите ще им е по-лесно да  си вършат работата с набор от ученици на близко ниво, няма да има и останали с горчив привкус под чертата родители и деца след  новината, че някой на позиция 800, произволна задна избирам, е вътре.. Толкова позитиви в едно. Назад съм писала случая с класната на детето ми до 7 клас в столично ОУ. Набута сина си в СМГ в 5 клас, как -това няма да коментирам, мноооого назад беше в класирането... А после, година и нещо  по-късно, споделила при среща с децата от стария клас, че СМГ не била хич това, което описват в пространството и на детето му се налагало да ходи пак  редовно на уроци по мат, за да смогва. ..та всъщност съжалявала за "избора". Ми сетете се , Госпожо Класна, че проблемът е в детето, просто мястото му не е там. Намерете силните му страни, доразвийте ги другаде, а не го бутайте по втория начин в дълбокото... Ей за това става дума Simple Smile

Последна редакция: ср, 05 дек 2018, 09:00 от пенсионирана русалка

# 624
  • Мнения: 1 776
😉 Шегувам се, от тази година в СМГ има 2-ри психолог.
Щатът е крайно недостатъчен за децата. А ако трябва и родители като теб да бъдат консултирани, то бройката трябва да е десеторно по-голяма.
И аз се шегувам Simple Smile

# 625
  • В офиса
  • Мнения: 4 036
В много ЧУ ако успехът ти по базови предмети падне под 4.5, следва прекратяване на договора. Мисля си, че това е изключително адекватен подход за спасяване от деца, чието място не е в СМГ, както и спасяването на самите деца от амбициите на собствените им родители. Не знам дали има законови пречки, предвид че СМГ е общинско училище.

# 626
  • Мнения: X
В много ЧУ го има като клауза в договора - да. Друг е въпросът как се прилага. Wink когато трябва да се избере между детенце с известно име и детенце без такова. Нищо лично!

# 627
  • София
  • Мнения: 9 141
Да и да започне тормоз от страна на същите родители с болни амбиции спрямо учителите - да пишат по-високи оценки на децата им, за да не отпаднат.

# 628
  • В офиса
  • Мнения: 4 036
Ако директор и учители гледат в една посока, не си представям как може да започне тормоз? Освен административно през министерството с непрекъснати проверки на самото училище и заяждане за глупости? Поне в ЧУ, с което аз имам опит, това си се случва реално, била съм свидетел да се махат деца и с много известни, и с много богати родители.

# 629
  • Мнения: 5 425
Ако директор и учители гледат в една посока, не си представям как може да започне тормоз? Освен административно през министерството с непрекъснати проверки на самото училище и заяждане за глупости? Поне в ЧУ, с което аз имам опит, това си се случва реално, била съм свидетел да се махат деца и с много известни, и с много богати родители.
В ДУ нещата са много различни, Тинки... Почети малко историята от последните две-три години.

Общи условия

Активация на акаунт