Бактериална вагиноза

  • 9 421
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Здравейте,
Имам проблем от година с бактерии във влагалището. Бих казала, че се въртя в кръговрат без резултат. Процедурата е следната: Отиване при гинеколог, взимане на секрет, следователно носене в лаборатория, поява на бактерии, пиене на антибиотици и всеки път се появява нова бактерия. Бактериите са ешерихиа коли, от рода на коките, сега последната беше KLEBSIELLA PNEUMONIAЕ.
Вече незнам при кой доктор да отида, при какъв, какви изследвания да направя и как да се оттърва от тази въртележка. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Моля помогнете с мнения.
Благодаря

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 575
Да, аз. От две години се боря, нямат умиране. Пих антибиотици, слагаха ми ги и на инжекции. Примирих се вече, че е почти невъзможно. За капак се оказа резистентна към много антибиотици и нямам много варианти.

# 2
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 309
Имала съм такава бактериална вагиноза за пръв и последен път пред 7г ,и си спомням много добре,че докторката ми каза,че от изключително голямо значение е да се налучка правилната комбинация от антибиотици +глобули,за да изтрепе инфекцията .Не се ли съчетаят правилно нищо не ставало .

# 3
  • Мнения: 93
Съгласна съм за правилната комбинация, но едната се излекува и идва Нова ooooh!
HighSpeed как ще се примириш. И аз бях на инжекции, имаше резултат, но за една година, после пак на ново. Не пречат ли при забременяване newsm78

# 4
  • Варна
  • Мнения: 36 575
Ами явно не, защото аз имам дъщеря, бременеела съм си без да знам за тази бактерия. Единственото ми оплакване е бяло течение, нищо, абсолютно нищо друго, имам го от години. Нормална бременност, без никакви проблеми. Не планирам други деца, така че не ми пука дали оттук нататък ще пречи точно на евентуална бременност.

Притеснява ме, разбира се. Искам да съм напълно здрава, но се оказа трудно. Гинеколога ми каза, че явно имам много силен имунитет, успява да я потиска и не се оплаквам от никакви симптоми. Другия месец пак ще пускаме изследвания след поредния курс на лечение, но честно казано нямам големи надежди.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 549
Момичета, аз съм с клебсиела и направооо в чудо съм се видяла. Само че на мен ми се изолира в урината , но симптомите ми са и гинекологични - боцкане във влагалището, болка в мехура и яйчниците, усещане все едно органите ще ми изпаднат. Пих 5 антибиотика един след друг по антибиограма и нищооо, повлия се само от Ципрофлоксацин и то за кратко. Изписаха ми и глобули Клион Д, но малко след приключване на курса мъката пак започва. В момента пия един препарат от Гърция - Фуролин, но пак имам симптоми. Ще пробвам да засиля имунитета с разни неща, въпреки че съм с Хашимото, но ще пробвам, защото се побърках вече.

# 6
  • Мнения: 9 196
Трябва да се подсили вагиналната флора, за което антибиотиците няма да помогнат, съдейки от скромния ми опит ... но това всеки гинеколог би трябвало да го каже, какви са тия пет антибиотика...

# 7
  • София
  • Мнения: 1 549
Честно казано аз си помагам с инфо от нета, защото личния лекар и урина не ми поиска да пусна , а каза пий това, аз си пуснах на своя глава, на своя глава на гинеколог - нищо ти няма пий това и това, айде на нефролог пий еди какво си, ако не инжекции... и така борбата е голяма.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 575
О, аз правих доста сериозни изследвания в Геника. Ори мен не е на сляпо изписан антибиотика ама се оказа жилава пустата бактерия...

# 9
  • София
  • Мнения: 1 549
Highspeed, какви изследвания ? Аз мислех да пусна за хламидия, уреаплазма и микоплазма, но не знам в коя лаб.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 36 575
Ами трябва да погледна, но всичко ми е в бюрото на работа, така че ще проверя чак понеделник.

# 11
  • Мнения: 1 977
Здравейте, побутвам малко темата.  Преди около година си направих профилактични изследвания и се изолира бактерия във вагииналния секрет и оксъдно количество лактобацили. Преди това никога не съм имала вагинални инфекции, а съм се изследвала често. Лекуваха ме с антибиотик според антибиограма, след това направих повторно изследване и излезе друга бактерия. Последва пак антибиотик и нова бактерия. Така се редуваха различни бактерии въпреки лечението. Реших да престана да се тъпча с антибиотици и да изчакам известно време.
Миналия месец отново се изследвах и ми изолираха масово Ентерококи във вагинален и цервикален секрет и пак оскъдно количество лактобацили. Пих антибиотик, пробиотик (него продължавам да го пия), слагах глобули.Мъжът ми също се лекуваше паралелно с мен. На конторлното изследване обаче пак излезе същата бактерия.
Искаме второ дете и за целта ще правим инсеминация, понеже сме с репродуктивни проблеми, но с тези бактерии не можем да стигнем до процедура. Мотаем се вече една година. Някоя от вас намери ли решение на проблема? Как да ги докарам тези лактобацили?

# 12
  • Мнения: 57
Побутвам темата. Някой постигнал ли е успех? И ние искаме второ, но постоянно нещо излиза като бактерия/патоген.

Общи условия

Активация на акаунт