Комплекс за винен и спа туризъм - Старосел

  • 4 740
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 215
Някой с отзиви и мнение след посещение на Комплекс Старосел? 🤔🍷

# 1
  • Мнения: 904
Някой с отзиви и мнение след посещение на Комплекс Старосел? 🤔🍷

Има доста отзиви в други теми за туризъм

# 2
  • Мнения: 4 215
Някой с отзиви и мнение след посещение на Комплекс Старосел? 🤔🍷

Има доста отзиви в други теми за туризъм
Това, което открих е доста старо.

# 3
  • Мнения: 111
И аз се интересувам. Комплекса изглежда много красиво и пише, че външния басейн може да се ползва целогодишно, което лично на мен ми беше важно, тъй като планирам почивка за декември. Ето и сайта им: http://starosel.com/

# 4
  • Мнения: 21
Да се оплача от комплекс Старосел. Намръщен персонал, който не знае да се усмихва и когато питаш/искаш нещо, ти говори с тон, сякаш ти се карат. Бяхме в студио в старата част. Когато резервирахме, нямаше места в новата. Резервация там може да се направи основно по телефона - в booking, а дори и в сайта на хотела пише, че няма места. Студиото ни - обширна наистина стая, която  обаче е осветена изключително икономично. В банята - една единствена лампа. В СПА центъра на старата част сауната и парната баня не бяха  с температурата, характерна за сауна, и стояха празни. Пак за икономия... Външният басейн в старата част работи до 20 ч., но 45 мин. по-рано почват да гонят гостите, защото трябвало да покриват басейна и т.н. На вътрешния басейн в старата част има барче - хладилникът зареден с напитки, гледаш ги, пие ти се, но не може да си купиш, защото няма служител, който да те обслужи 🙂

Нощувките ни бяха предплатени. Първата вечер пристигнахме 5 мин. преди 12 ч. Оказа се, че рецепцията на старата част не е денонощна и рецепционистката си е тръгнала, без да и мине през ум да се обади да обясни как да си вземем ключа за стаята. Последва ходене до новата част, където  рецепцията е денонощна - там рецепционистът 15 мин. звъни по разни телефони и се опитва да се свърже с някой, от който да вземе ключ/карта за нашата стая, за да се настаним 🙂

За закуската:  от персонала в старата част разбрахме, че може да закусим в ресторанта в новата част. Отиваме там и ни връщат, защото трябва да доплатим. Ядосах се, отивам на рецепция в старата част, попадам на най-старата служителка на комплекса, която е също толкова неприветлива, колкото и най-младите служители.  Тя ми заявява, че можело да закусим в новата част, но трябвало да дадем заявка от предния ден (!!!!) Ние и казваме, че служителите въобще не са наясно какво може и какво не може и разкарват гостите между старата и новата хотелска част. Включително ни препратиха да закусим в друг ресторант, който в момента не работеше.

СПА центърът в новата част е ок. А и в ресторанта там за първи път ни обслужи сервитьорка, която се усмихваше и беше любезна (!!!)

Въобще огромно разочарование, предвид претенциите и цените на комплекса.

За горните разправии управителят Златко Стоянов ни компенсира с 1 час по-късен check-out, като преди това ни обясни, че все пак гостите на старата част могат да закусват само там. Ние му казахме, че персоналът не знае това и дава грешна информация на гостите. За неуспешното настаняване първата вечер ни предложиха като компенсация винен тур комплимент от хотела. Отказахме - отишли сме да почиваме и да релаксираме в спа зоната, не сме ценители на виното.

Уикендът си го направихме хубав ние. Персоналът положи максимални усилия да ни накара да се чувстваме като идиоти 🙂

# 5
  • Мнения: 1 067
Типично за "хотели/комплекси" на места различни от големите курорти. На тях не им пука, че вие сте недоволни. А този 1 час бонус е подигравка направо.

90+% от посетителите са коне с капаци и не си търсят правата.
Благодаря за мнението, що ли го оприличавам с новата/старата част на Каталина Цигов Чарк Grinning

# 6
  • Мнения: 4 215
zaikoto, а вие предупредихте ли, че ще се настанявате в този необичаен час? Защото ако сте и те не са се погрижили тогава има проблем. Не разбирам защо за Вас е проблем, че трябва да дадете заявка за закуска от предния ден? Щом имате претенции в кой ресторант да закусите, значи може да си организирате това по-рано, все пак хората не могат да гадаят колко хора от старата част ще искат да закусят при тях, по тази логика могат всички да се изсипят горе и какво правим?! Wink

# 7
  • Мнения: 351
Миналата година септември бяхме в старата част на комплекс Старосел - апартамент. Много добре оборудван, широко с две тоалетни и баня с вана. Бяхме само със закуска, която беше в новия ресторант на Тракийската резиденция. Никой не ни е разкарвал за нищо. Закуската беше на блок и с много качествени продукти.Можехме да ползваме нова и стара част с басейни и СПА. Като за определени неща искаха доплащане - снежна стая( малка кабина), солна стая, слънчева. Доплатихме само за един ден, детето да пробва.Персоналът не ни е притеснявал, но и не сме имали оплаквания. Винения тур си беше включен в цената на нощувките, но ние сме го правили при предишно посещение и този път не се възползвахме. Обиколката в зоокъта( доплаща се отделно) обаче, направихме пак, защото много ни допада близостта с животните.
Като цяло сме изключително доволни от условията, чистотата и това е едно от най-хубавите места, на които сме почивали. Цените наистина са малко над средните, но като гледам какви посредствени хотели имат подобни, че и по- високи цени, а СПА -тоим не може да се сравняват с това на Старосел.
Само да уточня, че винаги ходим през седмицата и не знам как е уикендите. Предполагам е по - населено. А и ми направи впечатление, че румънците вече ходят там, което не е много ОК.

# 8
  • Мнения: 1 396
Миналата година септември бяхме в старата част на комплекс Старосел - апартамент. Много добре оборудван, широко с две тоалетни и баня с вана. Бяхме само със закуска, която беше в новия ресторант на Тракийската резиденция. Никой не ни е разкарвал за нищо. Закуската беше на блок и с много качествени продукти.Можехме да ползваме нова и стара част с басейни и СПА. Като за определени неща искаха доплащане - снежна стая( малка кабина), солна стая, слънчева. Доплатихме само за един ден, детето да пробва.Персоналът не ни е притеснявал, но и не сме имали оплаквания. Винения тур си беше включен в цената на нощувките, но ние сме го правили при предишно посещение и този път не се възползвахме. Обиколката в зоокъта( доплаща се отделно) обаче, направихме пак, защото много ни допада близостта с животните.
Като цяло сме изключително доволни от условията, чистотата и това е едно от най-хубавите места, на които сме почивали. Цените наистина са малко над средните, но като гледам какви посредствени хотели имат подобни, че и по- високи цени, а СПА -тоим не може да се сравняват с това на Старосел.
Само да уточня, че винаги ходим през седмицата и не знам как е уикендите. Предполагам е по - населено. А и ми направи впечатление, че румънците вече ходят там, което не е много ОК.

Здравейте! Гледам,че е възможно доплащане за обяд и вечеря,но се чудя дали си струва. Може ли да споделите Вашето мнение относно храната.

# 9
  • Мнения: 351
Ние сме били само със закуска. Доплащането за нашата конфигурация мисля беше за вечеря към 75 лв., които ние сметнахме, че няма нужда да даваме. В апартамента си има кухня - вградени двойка котлони, хладилник( не мини бар), прибори. Правехме си салати + някой аламинут.

# 10
  • Мнения: 3
Не ходете там. Мутренски прийоми : На вечеря шведска маса покриват диспенсърите за вода и продават бутилирана чешмяна вода за 5лв. литъра.Персонала ревностно пазят да не би някой да махне мръсните чаршафи и да ползва диспенсърите.

# 11
  • Мнения: 1 429
Имам въпрос към ходилите- интересува ме каква е разликата между апарат хотела и резиденция тракиец? Държа на настаняване в апартамент и свободен има само в апарат хотела. Цената е значително по-ниска,сигурно има причина за това.
Благодаря предварително!

# 12
  • Мнения: 8 146
Имам въпрос към ходилите- интересува ме каква е разликата между апарат хотела и резиденция тракиец? Държа на настаняване в апартамент и свободен има само в апарат хотела. Цената е значително по-ниска,сигурно има причина за това.
Благодаря предварително!
Aпарт хотела са къщички в комплекса. За да стигнеш до басейна и СПА-то минаваш ходиш през двора Simple Smile
В апарт хотела обзавеждането на стаите е в етно стил докато в резиденцията си е съвсем нормално.

# 13
  • Мнения: 1 429
Хоуп,хиляди благодарности. Мога ли още нещо да попитам-какви са температурите на басейните,знаеш ли?

# 14
  • Мнения: 8 146
Хоуп,хиляди благодарности. Мога ли още нещо да попитам-какви са температурите на басейните,знаеш ли?
Нямам идея но аз съм студенокръвна и това един от малкото комплекси в които мога да вися в басейна дълго време.

Общи условия

Активация на акаунт