Панкреатит

  • 7 795
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте,

Ще започна с това, че съм на 23, работя и уча все още. Преди година ми поставиха диагноза Хашимото, бях си докарала ужасно тежка хипофункция и жлезата ми е доста увредена вече. За тази година четох всеки ден и успях да се образовам по темата. Обаче през септември 2017 след тежко преяждане със крем супа и паниран кашкавал, получих толкова силна болка, че се съгласих да ме откарат в спешното. Там след кръвни изследвания на амилаза и липаза ми поставиха диагноза - остър панкреатит (нямах повръщане, температура или диария). Прекарах 3 дни гладна и на системи, но понеже бях приета през спешното сякаш не ми обърнаха внимание и не ми обясниха каква диета да спазвам.

Сега почти 5 месеца по-късно, все още имам от време на време болки в панкреаса, особено след по-тежко ядене. През тези месеци получих 2 пъти подобни кризи, които изтърпях у нас и ми минаха за едно денонощие.

Пиша тази тема с надеждата да открия сред вас дами с подобен проблем.
Познавате ли лекар, който има опит точно с болести на панкреаса?
За мен лекарите до тук не намериха логично обяснение защо се предизвиква възпаление на панкреаса  - не ям месо и не пия алкохол. Чета много диети в интернет, но не знам на кой източник мога да се доверя.
В момента не ям тестено, млечни, захар и газирано и пак не ме оставя болката. Притеснявам се да не се е превърнал в хроничен панкреатит Sad

  Благодаря ви за отделеното време!

# 1
  • Мнения: 2 613
Потърсете гастроентеролог за да ви се направят обстойни изследвания. Доколкото знам панкреатита въобще не е безобиден.

# 2
  • Мнения: 148
Аз бих ви помогнала ако искате да се лекувате с билки .Потърсете групата във фейса Лечение на онкологични и автоимунни заболявания.Пишете на Айдън Мустафов за съвет.Той може НА ви препоръча билки и да ви помогне

# 3
  • Мнения: 82
Здравейте,ако някой знае актуален телефон на Специализирани болници по рехабилитация Сандански ще съм благодарна

# 4
  • Мнения: 30
Спокойно можете да се доверите на диетичните препоръки и съветите за витаминни добавки
на д-р Джошуа Акс при панкреатит.
Д-р Джошуа Акс, DNM, DC, CNS, е сертифициран лекар по природна медицина, доктор по хиропрактика и клиничен специалист по хранене.
Той  основава един от най-посещаваните уебсайтове за естествено здраве в света -DrAxe.com , където има над 15 милиона месечни посетители, като основните теми включват хранене, природна медицина, фитнес, здравословни рецепти , домашни средства и актуални здравни новини.

https://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=http … /&prev=search

https://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=http … /&prev=search

# 5
  • Мнения: X
И аз имах хипофункция (сега е хипер). Някои лекарства предизвикват панкреатит. Сега съм в хиперфункция но не мога да пия Метизол, защото от него ми се вдига амилазата и ме боли корема. Метизол предизвиква панкреатит явно.

# 6
  • Мнения: 10
Здравейте, имам хоричен панкреатит и от 10 години съм диагностициран. Реално живея с панкреатита от 15. Тогава бях на 16г. Първо искам да те успокоя, че може да се живее с това заболяване.
1. Трябва ти добър гастроентеоролог. Не спирай да търсиш добър специалист, защото това е ключ. Когато мен ме приеха по спешност с остър панкреатит 2 дни ме държаха гладен, след това започнаха да ме хранят лекичко като лекарства съм вземал инхибитори на протонна помпа и креон. Тези инхибитори са тези лекарства, които ги рекламират за киселини. Те намаляват секрецията на жлезата. Креона вкарва нужните ензими, които жлезата не спроизвежда заради предното хапче. По този начин реално органа си почива. Това е и лечението на тази болест. Реално органа трябва да почива, за да може да се възстанови. Относно диетата мога да препоръчам единствено проф. Байкова в София. На мен тази жена ми вкара амилазата и липазата в норми. НЕ се лекувай самостоятелно. Търси гастро, искай внимание и се настрой психически, ако диагнозата е вярна, че от тук нататък в живота ти няма да има грам алкохол, дори и боза, цигари, пържено, люто и много подобни неща. Насреща съм за повече инфо, но най-важното е да не се притесняваш, а да се мобилизираш и да се бориш. При мен нещата към момента се случват нормално. Естествено живея с някои ограничения, но какво от това. Може да се живее и така. В началото обаче не е диета, а е режим. На час, определени неща. Реално живота ти се върти около болестта. Нужна е подкрепа от близки. Много е важно. Кураж! Ако мога да помогна с нещо, насреща съм!

# 7
  • Мнения: 103
Здравейте, изследвах си амилаза и липаза. Амилазата е в норма, но липазата е леко завишена. Реф. Ст. 1-60, при мен е 64, възможно ли е да е панкреатит?

# 8
  • Мнения: 10
Здравейте, изследвах си амилаза и липаза. Амилазата е в норма, но липазата е леко завишена. Реф. Ст. 1-60, при мен е 64, възможно ли е да е панкреатит?
С едно изследване няма как да се каже. Трябва да се проследи. Имаш ли гастро при когото да ходиш? Имаш ли симптоматика?

# 9
  • Мнения: 103
Здравейте, изследвах си амилаза и липаза. Амилазата е в норма, но липазата е леко завишена. Реф. Ст. 1-60, при мен е 64, възможно ли е да е панкреатит?
С едно изследване няма как да се каже. Трябва да се проследи. Имаш ли гастро при когото да ходиш? Имаш ли симптоматика?
Здравейте! Гастрото ми пусна това изследване,още не съм му казала за резултата. Симптомите ми са жълти и мазни изпражнения.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 996
PeterGeorgiev, благодаря за поста. Може ли да препоръчате лекар за София, който да диагностицира хроничен панкреатит. Какви изследвания се правят?

Общи условия

Активация на акаунт